אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קולות וצבעים

קולות וצבעים

המעצבת כבדת השמיעה יפעת שילה־רוג'רס תמיד ידעה שהיא שונה מאחרים, אבל לא נתנה לזה לעצור אותה. אחרי 13 שנה בעיצוב חלונות ראווה היא פתחה את המותג המשפחתי Ifatshi ומשיקה עכשיו גם בלוג טיפים על ברלין

15.12.2014, 09:48 | מורן לונדון

"אין שום משמעות לכך שאני לא שומעת", אומרת המעצבת כבדת השמיעה יפעת שילה־רוג'רס - משפט בהחלט מעורר השראה בתקופה שבה אנשים חווים משבר כל אימת שהם לא מצליחים לאסוף את מספר הלייקים שהיו רוצים לתמונה שהעלו לאינסטגרם.

שילה־רוג'רס (47), שחיה על הקו רמת גן־ברלין, ידעה תמיד שהיא נולדה לעצב. על אף מגבלת השמיעה המולדת שלה, והיותה בת יחידה שהתייתמה מאביה במלחמת ששת הימים, תמיד היתה עצמאית מאוד: "הבנתי שאני שונה מאחרים, אבל לא נתתי לזה להטריד אותי - ובטח שלא לעצור אותי. הסתדרתי תמיד מצוין מבחינה חברתית, ולא מצאתי צורך להשתייך לקהילה של כבדי שמיעה למשל, או אנשים עם מוגבלויות. הרגשתי כמו כולם בכל מקום".

יפעת שילה רוג יפעת שילה רוג'רס. "לא מצאתי צורך להשתייך לקהילה של כבדי שמיעה, למשל. הרגשתי כמו כולם בכל מקום" יפעת שילה רוג

לאחר שלמדה עיצוב חלונות ראווה בישראל ובניו יורק חזרה לארץ ועבדה ברשתות גדולות, ובהן שקם גלרי וקלאסיקה. 13 שנה בתחום הספיקו לה, ובגיל 40 פרשה בשאיפה להפוך לעצמאית. "אהבתי מאוד את תחום חלונות הראווה וגם הצלחתי בו, אבל תמיד ידעתי שאני רוצה לעצב מוצר משלי, תחת מותג הנושא את שמי", היא אומרת.

בתחילה למדה עיצוב נעליים, אך עד מהרה הגיעה למסקנה שהעיסוק בכך לא ממש משתלם. בזמן הלימודים יצרה את הלוגו שלה והחליטה להתפתח איתו לתחום אחר, וכך הקימה את Ifatshi - קו של פריטי לייף סטייל הכולל מוצרי טקסטיל איכותיים מכותנה לתינוקות וילדים, כמו מצעים, מובייל וחולצות, לצד פריטים כמו תחתיות לקפה, תיקים, שרשראות ומחזיקי מפתחות.

מגן ראש למיטת תינוקות, 120 שקל מגן ראש למיטת תינוקות, 120 שקל מגן ראש למיטת תינוקות, 120 שקל

העיצובים של שילה־רוג'רס נקיים ואחידים ובולטת בהם השפה הברורה של המותג. את כל עבודותיה מעטרת דמות שלדבריה מסמלת את המשפחה, לפעמים בצבע שוקולד (לבנים) ולפעמים באדום (לבנות): "היא יכולה להיראות זכרית או נקבית, בוגרת או ילדותית. היא כל המשפחה", היא מסבירה. המוצרים של Ifatshi (שמחירהם 170–30 שקל) נמכרים במרמלדה מרקט ובסטודיו ברמת גן (בתיאום מראש בטלפון 054-4399029, הודעות טקסט בלבד).

ברלין היא השראה

לפני שמונה שנים נישאה וילדה את בתה עפרי (4.5), שנולדה כבדת שמיעה כמו שני הוריה, אך עברה ניתוח מתקן וכיום שומעת מצוין. "לפני שהתחתנתי ארוסי לקח אותי להכיר את אביו שחי בברלין, והעיר המעוצבת, המעניינת והמדהימה הזאת כבשה אותי מיד. מאז אני משלבת שם ביקורים משפחתיים ועסקיים. ברלין לדעתי מצטיינת בכל תחומי העיצוב ובחלונות הראווה המוקפדים שלה, והיא מהווה עבורי השראה".

מחזיק מפתחות, 90 שקל מחזיק מפתחות, 90 שקל מחזיק מפתחות, 90 שקל

הצעד הבא במסלול הכיבושים של יפעת הוא בלוג שעולה בימים אלה (ifatshi.blogspot.co.il) ויוקדש לברלין ולמסעות נוספים שלה בעולם: המלצות, טיפים וסודות קטנים שהיא מכירה ותחלוק עם קוראיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות