אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משטרת דיזנגוף בת"א תעבור לבניין בזק ביהודה הלוי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

משטרת דיזנגוף בת"א תעבור לבניין בזק ביהודה הלוי

המשטרה תשלם שכירות של 3.5 מיליון שקל בשנה ליזם ישראל לוי, שיקים מלון על התחנה ברחוב דיזנגוף

15.12.2014, 09:21 | יעל דראל

היזם ישראל לוי, שרכש בחודש פברואר את המגרש של מרכזיית בזק לשעבר בפינת יהודה הלוי־לינקולן בתל אביב, חתם על הסכם שכירות עם משטרת ישראל, שבמסגרתו סוכם כי תחנת המשטרה ברחוב דיזנגוף תעתיק את מיקומה למגרש בזק לשעבר. על פי ההערכות, במסגרת ההסכם צפויה משטרת ישראל לשכור את המבנה עם אופציה ל־20 שנה, ולשלם תמורתו סכום של כ־3.5 מיליון שקל בשנה.

המגרש שאליו מיועד סניף המשטרה לעבור נרכש השנה על ידי לוי בסכום של 46.6 מיליון שקל. זאת במסגרת הליך הפירוק שאליו נקלעה חברת חבס, אשר רכשה את הנכס מידי בזק בשנת 2007. המגרש משתרע על פני שטח של כ־2.7 דונם ועליו בניין בשטח של 7,000 מ"ר בנוי, מהם כ־2,000 מ"ר מרתפים. בעבר פעלה במקום מרכזיית בזק ואולם כיום פועל במקום סניף דואר. כשרכש לוי את המבנה, ההערכות בשוק היו כי הוא יבקש לשנות את הייעוד בקרקע (שכיום מוגדר כמגרש בייעוד "מבני ציבור") ולהסב את פעילותו למלונאות.

מהלך זה מגיע לאחר שלפני כשנה אישרה הוועדה המחוזית בתל אביב את תוכנית הריסתו של בניין משטרת דיזנגוף ובניית מלון ודירות מגורים תחתיו, כשבע שנים לאחר שלוי רכש את הקרקע ממינהל מקרקעי ישראל. תחנת המשטרה, הממוקמת כיום בבניין ברחוב דיזנגוף 221 א', שימשה עשרות שנים את משטרת ישראל אך נמכרה ב־2006 ללוי ב־31.5 מיליון שקל.

תחנת המשטרה ברחוב דיזנגוף, צילום: אוראל כהן תחנת המשטרה ברחוב דיזנגוף | צילום: אוראל כהן תחנת המשטרה ברחוב דיזנגוף, צילום: אוראל כהן

בהתאם לתוכנית שאושרה בוועדה המחוזית יוכל לוי לבנות במגרש תחנת המשטרה שיתפנה בניין בן שני אגפים, אשר ישמש למלון באגף אחד ולמגורים באגף השני. על פי התוכנית, המבנה החדש יכלול כ־160 חדרי מלון בשטח של 4,152 מ"ר שיפנו לרחוב דיזנגוף, וכ־35 דירות למגורים בשטח של 2,768 מ"ר שיפנו לשדרות מוצקין. המבנה החדש צפוי להיות בן שבע קומות, וכ־20% מיחידות הדיור שיוקמו בו יוקצו לטובת יחידות דיור קטנות. זאת ועוד, בשטח תחנת המשטרה שיתפנה צפוי המבנה החדש בדיזנגוף להכיל כ־300 מ"ר מסחר בקומת הקרקע הפונה לרחוב. נוסף למקומות חניה שיידרשו על פי התקן התקף, תוקם במרתפי הפרויקט קומת חניון לטובת הציבור שתכלול לפחות 40 מקומות חניה.

מעיריית תל אביב נמסר: "מדובר במגרש בייעוד מבני ציבור. על פי הידוע לנו, היזם מקדם שימוש למשטרה ולמעונות סטודנטים בתוך המבנה הקיים ועל בסיס זכויות הבנייה המותרות במגרש, ללא שינוי ייעוד".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "חוזה ההתקשרות עם בעל הנכס בדיזינגוף הסתיים בסוף יולי 2014, ועל כן נדרש מציאת נכס חלופי לשיכון תחנת לב תל אביב. המשטרה, בשיתוף מינהל הדיור הממשלתי, התקשרה עם היזם לוי לשכירת נכס כפי שמצוין בידיעה, כשכל פרטי וסעיפי ההתקשרות אושרו בוועדת המכרזים". ישראל לוי סירב להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
פגיעה בבטחון התושבים
מדובר על ריכוז כוח משטרתי נרחב באיזור מצומצם שכן כבר יש באיזור יחידות משטרה. איזור צפון מערב תל אביב יהיה נטול פיקוח משטרתי, יקשה על התושבים מהאיזור להגיע למסור עדות במשטרה וינתק את המשטרה מעורק החיים בעיר. אני מקווה שזה לא יקרה.
רמי חיימוב , תל אביב  |  14.04.15
4.
ראש העיר חולדאי הורס את תל אביב
שירותים לתושבים קודמים לבצע כסף אדוני ראש העיר. אין אף תחנת משטרה באיזור. זה ממש לא הגיוני. ובחוצפתך גם העלית את הארנונה כדי לספק אבטחת כאילו ברחובות ובעצם זאת אבטחה שמשרתת אך ורק את בעלי ההון. מה עם האזרח?? יש להוציא את המשטרה מהחלטות של העריה. המשטרה בישראל צריכה להיות עצמאית ולא קשורה לעיריות, כמו שגרירויות.
כ  |  15.12.14
לכל התגובות