אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: מוטי זיסר עבר להתגורר בדירה של בתו צילום: אוראל כהן

דיבידנדים: מוטי זיסר עבר להתגורר בדירה של בתו

הטייקון לשעבר פינה את בית הפאר בכפר גנים בפתח תקווה ונשיא המדינה מגלה העדפה לנשות עסקים

16.12.2014, 08:23 | כתבי כלכליסט

 

זיסר עבר להתגורר בדירה של בתו

 

הטייקון לשעבר מוטי זיסר פינה ביום ראשון את האחוזה המפוארת שבבעלותו בכפר גנים בפתח תקווה. ל"כלכליסט" נודע כי זיסר עבר לגור עם רעייתו ברכה בדירה שפינתה עבורו אחת מבנותיו (שעברה להתגורר בדירה אחרת).

הווילה של מוטי זיסר בפ"ת , צילום: ענר גרין הווילה של מוטי זיסר בפ"ת | צילום: ענר גרין הווילה של מוטי זיסר בפ"ת , צילום: ענר גרין

זיסר חייב כמיליארד שקל לבנק הפועלים, ובנק לאומי משמש ככונס הנכסים של הווילה בפתח תקווה בשל חוב של 16 מיליון שקל. הבנק כבר הגיע לסיכום למכירת הבית לחבריו של זיסר מוטי גנץ ושאול זילברשטיין תמורת 28 מיליון שקל, אבל שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין לא אישר את עסקת המכירה בטענה שהסכום נמוך מדי. שווי הווילה מוערך ב־47 מיליון שקל, ושווי השטח הכולל שעליו היא בנויה מוערך בכ־73 מיליון שקל. האחוזה של זיסר משתרעת על 3,000 מ"ר בנויים מתוך 8 דונם, המכילים בין היתר מגרש כדורסל, אולם באולינג, קולנוע פרטי, חדר כושר, בית כנסת, בריכה ומקווה. עלות האחזקה של הבית עומדת על 68,500 שקל בחודש.

אמש נערכה מכירת חפצי אמנות מהאוסף של זיסר ששוויו מוערך בכמיליון דולר והוא כולל כ־300 פריטים שונים.

גולן חזני

עפרה שטראוס וראובן ריבלין. נשים בעסקים עפרה שטראוס וראובן ריבלין. נשים בעסקים עפרה שטראוס וראובן ריבלין. נשים בעסקים

ריבלין: "לקדם נשים בעסקים"

שר הכלכלה נפתלי בנט ונשיא המדינה רובי ריבלין נאמו אתמול בוועידה השנתית של עמותת יסמין, המקדמת עסקים קטנים ובינוניים בבעלות נשים ערביות ויהודיות. באירוע, שנערך בקריית שדה התעופה, נידב בנט מניסיונו העסקי וטען כי "מצאתי שנשים הן יותר חכמות, עם פחות אגו ויודעות לשים את טובת המיזם לנגד עיניהן. זה פשוט מצליח. פראייר מי שלא מעסיק נשים". הנשיא ריבלין אמר כי "בעוד שהמגזר הציבורי עשה צעדים משמעותיים במתן הזדמנויות שוות לנשים, הרי שדווקא המגזר העסקי עוד מתקשה להבין את יחסו לנשים". יו"ר קבוצת שטראוס ונשיאת יסמין עפרה שטראוס החזירה את הכדור למגזר הציבורי ואמרה כי "התפקיד של הממשלה ושל העסקים הגדולים הוא לוודא שהעסקים הקטנים יקבלו יותר".

שירות כלכליסט

10 מיליון שקל על גיור חיילי צה"ל

משרד הביטחון קיבל מהמשרד לשירותי דת 10 מיליון שקל בשנת 2013 עבוד פרויקט גיור חיילי צה"ל, כך עולה מרשימת ההתקשרויות הכספיות של המשרד עם ספקים שונים לשנת 2013 שפורסמה אתמול במסגרת בקשת התנועה לחופש המידע. בסך הכל הוציא המשרד 117 מיליון שקל בשנת 2013 בהתקשרויות עם ספקים.

הספק הגדול ביותר של המשרד לשירותי דת היא חברת מלם־תים שקיבלה 25 מיליון שקל עבור ניהול תלושי השכר של עובדי המשרד. הספק השני בגודלו היא הסוכנות היהודית, שקיבלה מהמשרד 16 מיליון שקל, והספק השלישי בגודל הוא משרד הביטחון.

עוד מגלה הרשימה כי המשרד שילם בשנת 2013 סכום של 177 אלף שקל מכספי משלם המסים על מנת לסבסד בריתות מילה בבית החולים אסותא באר שבע לגברים שהתגיירו, 54 אלף שקל לאוניברסיטת בר אילן עבור כנס בנושא יהדות הבלקן, 242 אלף שקל למשרד רו"ח ליאון אורליצקי עבור ביקורת הדוחות הכספיים של המשרד, 3,500 שקל שכר טרחה עבור מכירת חמץ המדינה בפסח, ו־2,197 שקל לחברת הצורפים עבור שי שהביא סגן השר אלי בן דהן לבכירי הממשל בצרפת.

שאול אמסטרדמסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
מי אישר לזיסר הלוואה של מיליארד שקל לחברת האחזקות שבראש הפירמידה?
ההלוואה ניתנה בבנק הפועלים. מי שאישר אותה היה ראש החטיבה העסקית שם שלימים עבר לדיסקונט בתפקיד דומה. ההלוואה ניתנה לחברה הפרטית של זיסר ,מאגרי שליטה, אשר אין בבעלותה שום רכוש ריאלי כי אם מניות זבל של חברות נשלטות. מי שנתן את האשראי הבלתי אחראי הזה צריך להיחשף לציבור ולהיות מוקע ומודר מהקהילייה העסקית. האיש ממשיך לייעץ לגורמים שונים בתחום הכלכלי חרף כשליו הקולוסליים.
יעקב , קריית טבעון  |  16.12.14
18.
אני ממש מה אכל לארוחת בוקר,
חברים, האדם עשה חייל ובסוף הפסיד, נשאר עם ???, גם לא ממש בריא, מה התיאבון להתעלל בו, למה כזה רוע?? מעולם לא נהניתי ממנו, לא דיברתי איתו, אבל כמו כולם, יודעים שעשה מעשים טובים, ויודעים שהפסיד נכסיו. בית המשפט והמפסידים עושים מלאכתם. אבל למה המעקב האישי הזה, להראותהובלה, לאן הולך, ואולי באמת מה אכל לארוחת בוקר.
לא מכיר אותו  |  16.12.14
לכל התגובות