אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צביקה אורן נגד העיצומים במכס: קומץ עובדים משבש את כלל פעילות היבוא והיצוא של ישראל צילום: אוהד צויגנברג

צביקה אורן נגד העיצומים במכס: קומץ עובדים משבש את כלל פעילות היבוא והיצוא של ישראל

נשיא התאחדות התעשיינים קורא להפסיק לאלתר את העיצומים בהם החלו לנקוט עובדי המכס אתמול בנמלי חיפה, אשדוד ונתב"ג. "העיצומים יוצרים נזק של מיליוני שקלים מדי יום למשק"

16.12.2014, 14:07 | דוד רפאלי

המגזר העסקי זועק לנוכח העיצומים במכס. צביקה אורן, נשיא התאחדות התעשיינים, קורא להפסיק לאלתר את העיצומים בהם החלו לנקוט עובדי המכס אתמול בנמל חיפה, אשדוד ובנתב"ג. העיצומים גורמים לעיכובים רבים בכניסה ויציאה של סחורות.

קראו עוד בכלכליסט

צביקה אורן, צילום: אוראל כהן צביקה אורן | צילום: אוראל כהן צביקה אורן, צילום: אוראל כהן

"לא יתכן שבמדינה מתוקנת קומץ עובדי מכס שמעוניינים בהעלאת שכר ישתמשו בכוחם על מנת לשבש את כלל פעילות היבוא והיצוא של ישראל וימנעו כניסה ויציאה מסודרת של מטענים", מסר אורן. "העיצומים יוצרים נזק של מיליוני שקלים מדי יום למשק ויש להפסיקם באופן מיידי. אני קורא לכל הנוגעים בדבר – ההסתדרות והממשלה – לגלות אחריות לאומית ולהחזיר את העובדים לפעילות מלאה". התעשיינים מספרים כי שיבוש תהליך הכניסה והיציאה של הסחורות מוביל לשיבוש של כלל פעילות המפעלים בארץ – הן בשל אי קבלת חומרי גלם הדרושים לתהליך הייצור, והן בשל אי יכולת לשלוח תוצרת לחברות בחו"ל לפני חג המולד.

גם הסוחרים לא נשארו אדישים לנוכח העיצומים. עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, פנה הבוקר בדחיפות למנהל רשות המיסים משה אשר בדרישה כי יפעל לעצור את השביתה שפרצה אתמול במכס – ולא יעתור האיגוד בעצמו לבתי הדין לעבודה לשם הוצאת צווי מניעה לשביתה.

"נבקשך לפעול בדחיפות, בכל דרך הנתונה לך כולל פנייה לבית הדין הארצי לעבודה, וזאת כדי למנוע פגיעה אנושה בשירותי מינהל המכס למגזר העסקי, ליבואנים וליצואנים. אנו מקווים כי העיצומים במכס יופסקו לאלתר וימנעו את הצורך מאיתנו לעתור לבית הדין לעבודה בבקשה להוצאתם של צווי מניעה כנגד עובדי המכס."

סכסוך העבודה בין עובדי הרשות לבין האוצר נמשך מזה שלוש שנים, כאשר ועדי העובדים דורשים הסכם שכר מחודש והעלאה בשכר. במהלך השנה האחרונה עובדי הרשות איימו בעיצומים מספר פעמים, וביוני האחרון במשך מספר ימים הטילו העובדים עיצומים שהשפיעו בעיקר על כניסת סחורות לישראל דרך המכסים השונים. הוועד הודיע שבשל העיצומים תרשם האטה בשחרור הסחורות מהמכס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות