אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימפטיה מיוחדת לבריכות נקיות. ההמלצות השנתיות של ירושלים ברוקראז' צילום: שאטרסטוק

המלצות 2015

סימפטיה מיוחדת לבריכות נקיות. ההמלצות השנתיות של ירושלים ברוקראז'

מחלקת המחקר של הבנק יכולה להתגאות בהימור המסוכן של השנה שעברה על אג"ח בזן, אך תעדיף לשכוח את ההמלצה על פריון. הפרק האחרון בפרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" עם ההמלצות של ירושלים

31.12.2014, 15:58 | מיקי גרינפלד

חטיבת הברוקראז' של בנק ירושלים חותמת את פרויקט הההמלצות השנתי של "כלכליסט" - לאחר שאת המלצותיה לשנת 2014 היא יכולה לסכם במספרים נאים בתחום האג"ח ואכזבה במניות.

לחצו כאן להמלצות של בנק הפועלים ל-2015

לחצו כאן להמלצות של מיטב-דש ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אילים ל-2015

לחצו כאן להמלצות של הבנק הבינלאומי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אפסילון ל-2015

לחצו כאן להמלצות של בנק דיסקונט ל-2015

לחצו כאן להמלצות של מור בית השקעות ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אינפיניטי ל-2015 

לחצו כאן להמלצות של בנק אגוד ל-2015

 

בירושלים המליצו לפני שנה על מניות לייבפרסון ובראק אן וי, שרשמו מתחילת ינואר תשואה חיובית נאה של 6.7% ו-4.5%, אך האמון שנתנו באיזיצ'יפ ובפריון התברר כטעות: הראשונה איבדה השנה 15% מערכה, והשניה צללה ב-58%. בתחום האג"ח, ההימור על בזן א' יותר מהשתלם, עם תשואה חיובית יפה של 7.4% השנה. המלצת שלמה ט"ו השיגה למחזיקים תשואה של כמעט 6%, ואדמה ב' טיפסה ב-4.6%. אגרות שיכון ובינוי 6 וחלל י"ב, שגם בהן תמכו בירושלים ברוקראז', סיימו את השנה עם תשואות חיוביות נמוכות של כמעט 3% לראשונה ושל 2% לשנייה.

לחצו כאן להמלצות של בנק מזרחי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של הלמן אלדובי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של תמיר פישמן ל-2015

לחצו כאן להמלצות של בנק לאומי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אלומות ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אלטשולר שחם ל-2015

ועתה, פותחים דף חדש לקראת שנה חדשה, עם ההמלצות של מחלקת המחקר בברוקראז' ירושלים לקראת שנת 2015. חברי המחלקה יונתן קרייזמן, ישי ששון ומאיר סלייטר ממשיכים לתת אמון בבראק אן וי גם הפעם - שאר ההמלצות מן השנה שעברה ננטשות לטובת הביטוח הסולידי, הביומד היותר מסוכן, ועוד אחת על רובוט. המלצות האג"ח מתפרשות על תעופה, נדל"ן, תעשייה ולווינים.

יוצאים אם כן לדרך עם הפרק האחרון בפרויקט ההמלצות של "כלכליסט": 

מניות

בראק אן.וי. תשואה ב-2014 - 2.5%-

החברה פועלת בתחום הנדל"ן בגרמניה, ויוצרת שילוב מנצח בין נדל"ן מניב לנדל"ן יזמי. התחום המניב יוצר תשואה גבוהה (16%) להון המושקע, בהתחשב בנכסיו הסולידיים, בצד תזרים משמעותי המאפשר כניסה לעסקאות נוספות בעתיד, מבלי להגדיל את רמת המינוף באופן משמעותי. תחום הייזום, כולל פרויקט יזמי בדיסלדורף שכבר החל להניב רווחים וטומן בחובו פוטנציאל לתשואה ממשית נוספת עתידית.

 

הדמיה פרויקט בראק אן וי בדיסלדורף בגרמניה הדמיה פרויקט בראק אן וי בדיסלדורף בגרמניה הדמיה פרויקט בראק אן וי בדיסלדורף בגרמניה

 

אלרון. תשואה ב-2014 - 10%-

אלרון היא חברת אחזקות הפועלת בעיקר בתחום הביו-מד וקצת בתחום הטכנולוגיה. בפורטפוליו האחזקות של החברה שתי חברות בשלבי הבשלה יחסית מתקדמים, אשר צפויות לקבלת תוצאות משמעותיות בחודשים הקרובים. חדשות אלו אינן מוצאות את ביטויין באופן מלא בשווי החברה. בנוסף, לחברה מספר השקעות בחברות שנמצאות בשלבי פיתוח ראשוניים אשר אמורות להוות את פוטנציאל יצירת הערך בטווח הארוך.

קמהדע - תשואה ב-2014 - 72%-

קמהדע ספגה מהלומה לפני מספר חודשים לאחר קבלת תוצאות לא טובות בניסוי לטיפול AAT באינהלציה. עם זאת, לקמהדע ישנם מספר פרויקטים נוספים, אשר מניבים מזומנים באופן שוטף. הפרויקט המשמעותי ביותר הוא הסכם מכירת תרופת הגלסיה לבקסטר, אשר כולל התחייבות להמשיך ולרכוש אותה בעשרות מיליוני דולר בשנים הקרובות. כתוצאה מהירידות במניה, בין היתר, עקב היציאה ממדד ת"א 100 ועקב הכישלון בניסויים האחרונים, תמחורה של קמהדע לא מביא בחשבון את התזרים השוטף הנוכחי הקיים בחברה וכל שכן לא את ההתפתחויות העתידיות בה. 

 

איי.די.איי ביטוח. תשואה ב-2014 - 27%

חברת הביטוח, הידועה יותר בשמה "ביטוח ישיר", צומחת בקצב גבוה וממשיכה לצבור נתחי שוק חדשים בתחומים בהם היא פועלת, בעיקר ביטוח רכב ודירה. במקביל לצמיחה המואצת, החברה רושמת רווחיות גבוהה, עם תשואה להון של כ-35% לעומת תשואות להון של עד 17% בחברות הביטוח האחרות. בניגוד לחברות הביטוח האחרות, התוצאות של ישיר איי.ד.יאיי ברובן אינן נובעות מרווחי השקעות, ולכן התשואות הגלומות הנמוכות בשוק האג"ח לא צפוי להעיב על הרווחיות בשנים הקרובות.

מיטרוניקס. תשואה ב-2014 - 16%

החברה נחשבת למובילת שוק עולמית בתחום הרובוטים לבריכות שחיה ומחזיקה על פי הערכות נתח שוק של כ- 37%. שוק מנקי הבריכות צומח בקצב ממוצע של 4% בשנה. להערכתנו, ביכולתה של החברה לגדול בקצב לפחות כפול מהשוק בעיקר בזכות השקת מוצרים חדשים, המשך התרחבות בשוק האמריקאי וחדירה לשווקים בחצי הכדור הדרומי. הצמיחה הגבוהה בשורה העליונה צפויה למצוא את ביטויה בצמיחת הרווח ובמניה.

אגרות חוב

כנפיים ו', שקלית, מח"מ 3.3 שנים, תשואה 7.8%

כנפיים אחזקות הינה חברת אחזקות שהעיקרית בהן הינה גלובל ליסינג (100%), העוסקת ברכישת מטוסים, מימונם והחכרתם לחברות תעופה בעולם. גלובל מספקת את מירב המקורות לפעילות החברה. אחזקת החברה הידועה יותר היא ההחזקה באל על (36.3%), שעל אף שאיננו צופים ממנה תזרים משמעותי, אם בכלל, בתקופה הנראית לעין, עשויה ליהנות ממחירי הנפט הצונחים בעולם. לאגרות החוב מסדרה ו' ישנו שיעבוד על כ-33% ממניות אל על. בנוסף, הנפקת סדרה ז' שיפרה את מצבה הפיננסי של כנפיים.

 

אג"ח כנפיים. מניות אל על משועבדות, צילום: שאטרסטוק אג"ח כנפיים. מניות אל על משועבדות | צילום: שאטרסטוק אג"ח כנפיים. מניות אל על משועבדות, צילום: שאטרסטוק

 

שיכון ובינוי 4, צמודה, מח"מ 2.1 שנים, תשואה 1.3%

שיכון ובינוי הינה קבוצת אחזקות ותיקה הפועלת בענפי התשתיות ובייזום נדל"ן בישראל ובחו"ל. הקבוצה שומרת בשנים האחרונות על צמיחה עקבית בכל המדדים הפיננסיים באמצעות עלייה עקבית בצבר הפרויקטים בביצוע, תוך שמירה על שיעורי רווחיות גבוהים. מדובר על השקעה בעלת פרופיל סולידי יחסית, עם חברה גדולה ומבוססת.

חלל תקשורת י"ב, צמודה, מח"מ 2.96 שנים תשואה 5.7%

חלל תקשורת הינה מפעילת לווייני תקשורת, המשכירה את נפח השידור של הלוויינים ללקוחות שונים, ובהם ערוצי טלוויזיה, גופים מוסדיים וממשלות. לסדרה י"ב שעבוד ראשון על הלוויין עמוס 5 ושעבוד מדרגה שניה על עמוס 2 ו-3, אשר יהפוך לשעבוד מדרגה ראשונה לאחר פירעון סדרות ב' ו- ג'. לאחר ירידת אפשרות מכירת החברה לחברה בינלאומית גדולה בתחום, החברה חזרה להתמקד בפעילות השוטפת וחתמה בחודשים האחרונים על מספר חוזים חדשים. חוזים אלו משפרים את תזרים המזומנים העתידי של החברה ואת יכולת פירעון החוב שלה.

ההכנה לשיגור לוויין עמוס 5 ההכנה לשיגור לוויין עמוס 5 ההכנה לשיגור לוויין עמוס 5

מנדלסון ג', צמודה, מח"מ 2.82 שנים, תשואה 4.1%

חברת מנדלסון פועלת במספר תחומים הקשורים להובלת נוזלים (מים, ביוב, דלק, נפט, קיטור, כימיקלים וכד'). מכירת הפעילות בארה"ב, שהיוותה כ- 11% ממחזור המכירות, משפרת את מצבה הפיננסי של החברה - למרות הירידה החדה הצפויה במחזור הפעילות ולמרות שקיימת אי וודאות מסוימת לגבי השימוש בכספים שהתקבלו מהמכירה.

ישרס י"ב, צמודה, מח"מ 3.7 שנים, תשואה 3.25%

ישרס הינה חברת השקעות וותיקה הפועלת ב- 2 תחומים: הקמה וניהול נדל"ן מניב והקמה ומכירה של נדל"ן למגורים. לנוכח צעדי ההתייעלות בחברה בשנים האחרונות שהביאו לשיפור ברמת המינוף וברווח הגולמי שלה, העובדה כי לחברה ישנה יתרת נכסים לא משועבדים בגובה של כ-870 מיליון שקל, והחלטת החברה להפסיק את מרבית הפעילות המפסידה בתחום קבלנות הביצוע, אנו מעריכים כי החברה תצליח לעמוד במלוא התחייבויותיה בשנתיים וחצי הבאות, גם אם תצטרך למחזר חוב.

פיזור תיק השקעות

מניות 35% - מתוכן  20% בחו"ל ו-15% בישראל.

אג"ח קונצרניות חו"ל 30%

אג"ח קונצרניות ישראל 5%

אג"ח ממשלתית 30%

מה נראה ב-2015?

דולר -עליה של 3%

יורו - ירידה של 4%

ת"א 25 - עליה של 8%

דאו ג'ונס - עליה של 6%

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות