אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנאפצ'ט רכשה חברה המייצרת משקפי ריגול

סנאפצ'ט רכשה חברה המייצרת משקפי ריגול

חברת Vergence Labs פיתחה משקפי מצלמה הנראים כמשקפי ראיה לכל דבר ומסוגלים לצלם תמונות חשאיות בלחיצת כפתור. העסקה התגלתה במקרה, לאחר שתכתובות של בכיר בסוני דלפו לרשת

17.12.2014, 12:55 | עומר כביר

התפתחות מפתיעה בפרשת מתקפת ההאקרים על סוני - מיילים של בכירים בחברה שדלפו לרשת חשפו מידע דווקא על חברת סנאפצ'ט. מהמיילים עולה כי אפליקציית המסרים המידיים רכשה בשקט חברה המפתחת משקפים חכמים המזכירים את גוגל גלאס ומסוגלים לצלם אנשים ללא ידיעתם.

קראו עוד בכלכליסט

ההאקרים שפרצו לרשת המחשבים של סוני לפני כחודש מדליפים בקביעות בשבועות האחרונים מידע רגיש במיוחד, כגון מיילים ותכתובות אישיות. הפעם הם הדליפו חלק מהמיילים של מייקל לינטון, מנכ"ל סוני אנטרטיינמנט, שיושב גם בדירקטוריון סנאפצ'ט. לינטון כתב כי סנאפצ'ט שילמה 11 מיליון דולר במזומן ועוד 4 מילון דולר במניות תמורת החברה המסתורית, הידועה בשם Vergence Labs.

מתוך האתר של Vergence Labs - אב-הטיפוס למשקפי הריגול מתוך האתר של Vergence Labs - אב-הטיפוס למשקפי הריגול מתוך האתר של Vergence Labs - אב-הטיפוס למשקפי הריגול

Vergence מפתחת משקפיים רגילים למראה, שכוללים מצלמה מוסוווית במסגרת שמופעלת בלחיצת כפתור. התמונות נשמרות מקומית, והמשקפייים נמכרים במחיר של בין 300 ל-500 דולר, בהתאם לנפח האחסון. בניגוד לגוגל גלאס, למשקפיים אין מסך או ממשק ויזואלי אחר, והם משמשים לצילום בלבד. ואולם, במובנים רבים הם יכולים להוות סכנה גדולה יותר לפרטיות, שכן בניגוד לגוגל גלאס המשקפיים של Vergence רגילות למראה.

זאת ללא ספק רכישה משונה מאוד עבור סנאפצ'ט, ולא ברור מה הקשר לפעילותה כיום - אלא אם סנאפצ'ט מעוניינת להעלות את תופעת הסקסטינג שלב אחד קדימה. באתר ביזנסס אינסיידר, שהיה הראשון לפרסם את האימייל המדובר, העריכו כי ייתכן שלחברה יש טכנולוגיית ייחודית לדחיסת והמרת קבצי וידיאו, שיכולה לשמש את סנאפצ'ט באפליקציה שלה.

הערכה זו מתחזקת לאור אימייל נוסף שדלף מחשבונו של ליינטון, שלפיו סנאפצ'ט גם רכשה את חברת Addlive תמורת 30 מיליון דולר. Addlive מפתחת טכנולוגיה לשיחות וידיאו. “הם מספקים את תשתית שיחות הווידיאו שלנו ואנחנו רוצים לרכוש אותם לפני ההשקה הרשמית שלהם", כתב עובד בסנאפצ'ט לליינטון.

וזה עוד לא הכול: מהמיילים עולה כי סנאפצ'ט גם עבדה על שיתוף פעולה עם שירות המוסיקה Vevo. התכתבות אחרת שניהל ליינטון מאשרת סופית את הדיווחים מהשנה שעברה לפיהם סנאפצ'ט דחתה הצעת רכישה בשווי 3 מיליארד דולר מפייסבוק, ולמעשה מגלה שההצעה אף הייתה גבוהה יותר. בהתכתבות בין סופר המדע הפופולרי מלקולם גלדוול וליינטון, גלדוול פתח את השיחה בשאלה לגבי סנאפצ'ט: “הם דחו 3 מיליארד??? הם מטורפים?” ליינטון מצידו השיב לו: “אם ידעת מה המספר האמיתי הייתה מזמין לכולנו סוויטות בבלוויו". גלדוול השיב: “אלוהים אדירים. זה היה יותר. מדהים". ההתכתבות פורסמה במלואה באתר גוקר.

בסופו של דבר, פייסבוק רכשה את אפליקציית המסרים המידיים וואטסאפ בעסקה בשווי כולל של 21.8 מיליארד דולר - כך שניתן להניח שהרשת החברתית אכן הייתה מוכנה לשלם על סנאפצ'ט הרבה יותר משלושה מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות