אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג שוב בעקבות אפל: עובדת על שירות תשלומים משלה

סמסונג שוב בעקבות אפל: עובדת על שירות תשלומים משלה

אפל השיקה לאחרונה את אפל פיי בארצות הברית, ולפי הדיווחים סמסונג עובדת כעת עם חברת LoopPay על מנת להשיק מערכת מתחרה כבר בתחילת 2015

17.12.2014, 15:27 | נמרוד צוק

אפל אולי הגיעה ראשונה מבין יצרניות הסלולר לשוק התשלומים הסלולריים אחרי שהשיקה את אפל פיי, אבל נראה כי סמסונג לא מתכוונת להשאיר אותה לבד בזירה. לפי דיווח של אתר re/code הבוקר (ד'), סמסונג משתפת פעולה עם חברת התשלומים הדיגיטליים לופ פיי האמריקאית (LoopPay) במטרה לאפשר לה להוציא מערכת מתחרה עבור מכשירי האנדרואיד שלה כבר במהלך 2015.

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית הסמאטרפונים הקוריאנית היא המתחרה העיקרית של אפל ושתי החברות העתיקו אחת מהשניה לא מעט שירותים, אפליקציות ופיתוחים.  בדומה לפתרון של אפל, גם המוצר של סמסונג יאפשר למשתמשים שלם על ידי קירוב מכשיר הטלפון למרחק כמה סנטימטרים מעמדת התשלום בחנות והזדהות באמצעות קורא טביעת האצבע של הטלפון. חברת LoopPay כבר פעילה בארצות הברית כארנק סלולרי.

לופ פיי, שירות התשלומים שסמסונג רוצה לאמץ לופ פיי, שירות התשלומים שסמסונג רוצה לאמץ לופ פיי, שירות התשלומים שסמסונג רוצה לאמץ

על פי אחד ממקורות האתר, אבטיפוס של המערכת כבר נבנה ופועל בהצלחה, אולם המשא והמתן הסופי בין שתי החברות עדיין בעיצומו. במידה והוא יסתיים בהצלחה, המערכת עשויה להתחיל לפעול כבר במחצית הראשונה של השנה הבאה על כמה מדגמי הסמארטפונים של סמסונג הכוללים קורא טביעות אצבע. בנוסף, החברה שוקלת לחבר אותה לאפליקציית פייפאל, דבר שיאפשר לשלם בכל חנות שתומכת בשירות התשלומים הפופולרי.

המערכת של לופ פיי הנמצאת כיום בשימוש מתבססת על הטכנולוגיה הקיימת של קוראי כרטיסי האשראי המגנטיים שנמצאים בשימוש נרחב ואינה דורשת מהחנות להשתמש בחומרה מיוחדת אלא בקורא כרטיסי אשראי סטנדרטי. היא מצריכה את המשתמש לקנות תוסף לסאמרטפון שמגיע בכמה צורות, כגון כרטיס שמוצמד לגב המכשיר (למכשירי אנדרואיד או אייפון 5/6), מארז לסמארטפון (לאייפון בלבד) או מחזיק מפתחות (לאנדרואיד ומכשירי אייפון 4,5 ו-6). 

ההבדל המשמעותי בין לופ פיי ואפל פיי, שבניגוד שירות של אפל, הדורשת מבית העסק להשתמש בחומרה מיוחדת לקורא הכרטיסים, לופ פיי כבר יכולה לעבוד לפי טענת החברה ב-90% מבית העסק בארצת הברית. המכשירים של לופ פיי משתמשים בטכנולוגיה מגנטית המאפשרים לשלוח את המידע לקורא הכרטיסים, כאילו הוא סלק את הכרטיס בעצמו. עדיין לא ברור האם הפתרון שסמסונג בוחנת מתבסס על הטכנולוגיה הקיימת של לופ פיי, שתחייב אותה לספק למשתמשיה מוצר חומרה חיצוני שיתחבר לטלפון, על טכנולוגיית NFC שכבר נתמכת במכשירים אבל עדיין לא קיימת במרבית נקודות המכירה, או על שילוב של שתי הטכנולוגיות.

עם זאת לופ פיי עדין לא הצליחה להגיע לקהל לקוחות גדול. ניתן להניח כי החברה מקווה כי שיתוף פעולה עם יצרנית הסלולר הגדולה בעולם ישנה זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל-1 אני מבין אותך, שנאה טבורות הם שילוב קטלני -- אפל פשוט עשתה מהפכה
המהכפה של אפל: 1- ה- Touch-ID שעושה את חווית הקניה ל-1-2-3 בדיוק כמו קניית אפלקציה באייפון. - התקרב עם האייפון לעמדה, סריקת טביעת אצבע בחצי שנייה, אישור! סיימנו. 2. הפרוטקול של אפל מאובטח והמוכר לא מקבל את הפרטים שלך. - הוא מקבל אישור קנייה מאפל וחברת האשרי. בגוגל אתה מוכר את הנשמה שלך כל פעם שאתה קונה משהוא: - הפרטים שלך אצל גוגל ואצל המוכר. - כל הקניות שלך במעקב לשני הצדדים. אז נכון ב-2011 היה תשלום בטלפון, אבל זה לא הצליח. שאפל נכנסה היא העירה את הנושא מחדש, ודרך אגב אתה צריך להודות לאפל, כבעל אנדרויד כל עמדה של אפל פיי תתמוד ב- NFC לכל המכשירים. כלומר בגלל אפל כל החנויות שיתמכו בה גם יתמכו באחרים. תודה אפל. כי גוגל כבר כמה שנים לא מצליחה להזיז שום אבן.
אדי.מ6 , חיפה  |  18.12.14
4.
אולי כולם חשבו על זה, אבל האם זה באמת עבד?
אז יופי, כולם חשבו על זה קודם... אבל האם זה בפועל עובד? לא! הסמרטפון הראשון יצא בשנת 1999, אבל האם הוא תפס? לא! הכל עניין של תזמון, נוחות שימוש ותמיכה... אפל לא הראשונים שהוציאו את הסמרטפון אבל בהחלט היו הראשונים שהצליחו בתחום, אחריהם כבר כולם באו. גם פה, אולי אפל הם לא הראשוניםת יחד עם זאת הם הראשונים שמצליחים בתחום, זה שגוגל, סמוסונג או כל אחד אחר החליט להחיות מחדש את הנושא, מראה איך כולם מנסים לרכב על ההצלחה של אפל. תגידו מה שתגידו, אבל כל פעם שאפל מצייצים, פתאום כל המתחרים מוצאים את אותו הדבר בין אם כבר הוציאו את זה בעבר ועשו "החייה" או באמת משהו חדש.
אנונימי , השרון  |  18.12.14
לכל התגובות