אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא וקמדן מרקט השלימו את ההנפקה הגדולה לשנת 2014 בבורסה המשנה בלונדון

טדי שגיא וקמדן מרקט השלימו את ההנפקה הגדולה לשנת 2014 בבורסה המשנה בלונדון

לאחר ביקושים של פי 5 מההיצע, גויסו בהנפקה 100 מיליון ליש"ט ולנכס המפורסם נקבע שווי של 750 מיליון ליש"ט. 15% מהסכום שגויס הועבר ממוסדיים ישראלים. השווי הגבוה יאפשר לחברה כניסה מהירה למסחר בבורסה המרכשית של לונדון

17.12.2014, 16:06 | ניר צליק

ההנפקה הגדולה ביותר בבורסת המשנה של לונדון לשנת 2014 נרשמת לזכות קבוצת טדי שגיא - הקבוצה סיימה אמש את הליכי ההנפקה של שוק הקמדן מרקט המפורסם על פי שווי של 750 מיליון ליש"ט.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה הונפקה בבורסת AIM בלונדון תחת השם MARKET TECH. במסגרת ההנפקה מכרה הקבוצה כ- 13% מהפרויקט וגייסה כ-100 מיליון ליש"ט. את ההנפקה ליוו החתמים ,Shore Capita, ג'פריז ומשרד עוה"ד DLA PIPER. המסחר במניית MARKET TECH צפוי לפתוח את המסחר ביום שני הקרוב.

ההנפקה זכתה לביקושי שיא של פי 5 מהיצע המניות, ולהתעניינות רבה מאוד מצד גורמים זרים וישראלים. סכום ההנפקה הגבוה ב-AIM יאפשר לחברה בהמשך כניסה מהירה לבורסה המרכזית של לונדון, ה-LSE, והגדלה עתידית של שווי הפרויקט - אשר נקבע בשלב זה לפי הערכת חסר.

לראשונה, אפשרה הקבוצה גם לגופים מוסדיים ישראליים להשתתף בהנפקה. הביקושים של גופים המוסדיים הישראלים הסתכמו ביותר מ-40 מיליון ליש"ט. בסך הכול מהווים המוסדיים הישראלים 15% מההנפקה, לאחר שנענו הצעות ב-15 מיליון ליש"ט.

ה"קמדן מרקט" נחשב לאחד מאתרי התיירות המובילים בלונדון עם כ-40 מיליון מבקרים מדי שנה. האתר, הנחשב לאייקון לונדוני בתחומי המוזיקה והאופנה, כולל חנויות, גלריות אומנות ועתיקות ועסקים. בשנים האחרונות הפך האזור למוקד משיכה לחברות טכנולוגיה וסטארט אפים רבים בהם, גוגל, ענקית המדיה Viacom, משרדיה הראשיים של MTV, ועוד. כזכור, בחודש מרץ השנה רכשה קבוצת טדי שגיא את מתחם "קמדן מרקט" בלונדון, מאנשי העסקים ריצ'ארד קרינג ובבו קובו.

לפני כחודשיים נרכש שוק "Camden Lock Market" בלונדון, הנמצא בסמוך למתחמים והשווקים הנוספים שבבעלות הקבוצה. לאחר הרכישה, הקבוצה מחזיקה בבעלות מלאה ברצף אורבני ייחודי של יותר מ-50 דונמים במרכז לונדון, הנמצא בין שתי תחנות רכבת תחתית (מתחנת Camden town ועד לתחנת Chalk Farm). שגיא השקיע כחצי מיליארד ליש"ט ברכישת השליטה בשוק.

קבוצת טדי שגיא מקימה בחודשים האחרונים תשתית מסחר אלקטרונית שתגבה את מכירות השוק המסורתיות. בשבועות האחרונים החלה הקבוצה להפעיל מחסן לוגיסטי בגודל 15,000 מ"ר אשר משרת את פעילות הסחר האלקטרוני. באמצעות הפעלת המחסן, בקרוב יהיה ניתן לרכוש דרך אתר האינטרנט ממגוון המוצרים הייחודיים של השוק.

מחזור המכירות הנוכחי של הסחר אלקטרוני בשוק עומד על כ-35 מיליון ליש"ט בשנה. בקבוצה מעריכים כי בתוך כשנתיים עד שלוש שנים יגיעו היקף המכירות של זירת המסחר האלקטרונית לכ-200 מיליון ליש"ט.

בגזרת ההשקעות הפיזיות - הקבוצה החליטה להרחיב את תוכנית ההשקעה באזור ולהשקיע סכום של יותר מ-300 מיליון ליש"ט, בנוסף להשקעות עד כה. ההשקעות הפיזיות שכבר החלו להתבצע בפועל מרוכזות בשיקום ורענון של הקמדן מרקט לצד בפיתוח כלל המתחמים. תחילת עבודות הבניה וההרחבה מתוכננות לינואר 2015. בסופו של התהליך, צפוייה הכפלה של שטחי המסחר והמשרדים במתחמים הקיימים.

טדי שגיא והקמדן מרקט, צילום: ניק קלארק טדי שגיא והקמדן מרקט | צילום: ניק קלארק טדי שגיא והקמדן מרקט, צילום: ניק קלארק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות