אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חטיבת המכירות של אל על פוצלה - והסמנכ"ל שהיה בראשה עוזב צילום: סיון פרג'

חטיבת המכירות של אל על פוצלה - והסמנכ"ל שהיה בראשה עוזב

בחברת התעופה שנאבקת לקצץ הוצאות לא ימונה מחליף לסמנכ"ל היוצא, עופר גת, והחטיבה שלו תחולק בין חטיבות השירות והמסחר

17.12.2014, 18:25 | גיל קליאן

סמנכ"ל המכירות של אל על, עופר גת, עוזב הערב (ד') את תפקידו. כך עולה מדיווח החברה לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה ליציאתו של גת מהחברה היא למעשה פיצול בחטיבה עליה היה אחראי, שכעת תמוזג לתוך חטיבות השירות והמסחר. עופר גת כיהן כסמנכ"ל צפון אמריקה החל משנת 2007 עד 2010 והחל משנת 2011 מכהן כסמנכ"ל המכירות העולמי. במסגרת תפקידו היה גת אחראי על מכירות החברה בישראל ובחו"ל, לרבות מוקד המכירות בישראל, סניף ישראל ונציגויות החברה ברחבי העולם. כעת, כאמור, החליט מנכ"ל אל על, דוד מימון, על סגירת החטיבה של גת כחטיבה עצמאית ומיזוג פעילותה עם חטיבות אחרות, וכך למעשה לא נותרה לגת ברירה אלא לעזוב.

נראה כי מדובר במהלך נוסף של החברה במטרה לקצץ עלויות, ולצמצם את מטה חברת התעופה המפסידה. זאת, לאחר שהרבעון השלישי שהיה אמור להיות רבעון השיא השנתי של החברה הפך לרבעון של מפח נפש לאור מבצע "צוק איתן" שפגע אנושות בתיירות בחודשי הקיץ. לאחר עזיבת גת, כאשר ברור שלא ימונה לו מחליף, נותרו באל על 7 סמנכ"לים.

ברבעון השלישי של השנה, הכנסות החברה הסתכמו בכ- 601.2 מיליון דולר, לעומת כ-643.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של כ-6.5%. בגלל הירידה בתפוסת המטוסים, אל על נאלצה למכור כרטיסים במחירים זולים משמעותית על מנת למלא את הטיסות הריקות, ובכך פגעה ברווחיות שלה מכל כרטיס. כך, הרווח התפעולי ברבעון צנח ברבעון ל-29 מיליון דולר, מול 75.5 מיליון דולר ברבעון המקביל, והרווח הנקי צלל ב-82% לסכום של 10.1 מיליון דולר בלבד.

מטוס אל על, צילום: שאטרסטוק מטוס אל על | צילום: שאטרסטוק מטוס אל על, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות