אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כצמן וסגל נכשלו בהצעת רכש דורי בניה צילום: רוברט קילמן

בלעדי לכלכליסט

כצמן וסגל נכשלו בהצעת רכש דורי בניה

בעלי השליטה הציעו לרכוש את כל המניות והאג"ח שבידי הציבור במחיר הגבוה ממחיר השוק של החברה ההפסדית. המחזיקים הפרטיים התנגדו

18.12.2014, 08:03 | אורן פרוינד

חיים כצמן ודורי סגל, בעלי השליטה בגזית גלוב, נכשלו אתמול בניסיון מחיקת החברה־הנכדה דורי בניהמהמסחר בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת הרכש שהגישה א.דורי, החברה־האם (59%) של דורי בניה, לא זכתה לרוב של 95% הדרוש מקרב בעלי מניות המיעוט בכדי למחוק את החברה מהמסחר בת"א. ככל הנראה, הגופים המוסדיים, ובכלל זה אקסלנס, פסגות, ביטוח ישיר, הראל, איילים ומיטב דש המחזיקים ב־85% ממניות המיעוט, תמכו בהצעה בעוד שציבור המחזיקים הפרטיים התנגדו והכשילו את ההצעה.

א.דורי הציעה לרכוש את מלוא המניות שבידי הציבור במחיר של 1.25 שקל למניה, פרמייה של 3.3% על מחיר הסגירה של מניית דורי בניה ערב ההודעה על הצעת הרכש ובמחיר כולל של 17.5 מיליון שקל. א.דורי הציעה גם לרכוש את כל האג"ח של דורי בניה בהיקף של 81.9 מיליון שקל לפי מחיר של 1.04 שקל לכל איגרת, מחיר הגבוה ב-1.4% ממחיר הפארי של האיגרת העומד על 1.025 שקל.

היום בערב יתקיים מועד הקיבול האחרון של הצעת הרכש למחזיקי האג"ח. ככל הנראה, אחת הסיבות שתמכו הגופים המוסדיים במכירת המניות היא עסקת המכירה הצפויה של א.דורי שנחשפה לפני שבוע ב"כלכליסט". עסקה זו עשויה להיות במחיר נמוך במיוחד, עקב הרצון של גזית גלוב להיפטר מהחברה המפסידה בכל מחיר.

דורי בנייה עלתה לכותרות בחודש יולי האחרון, כשהודיעה במפתיע על סטייה של 441 מילון שקל באומדני העלויות של הפרויקטים שלה ועל הפסד בסכום דומה. בעקבות כך נאלצה החברה לבצע תיקון של הדו"חות שלה לאחור עד הרבעון האחרון של 2012. דורי בנייה עברה לגירעון של 66 מיליון שקל בהון החוזר בסוף הרבעון השלישי.

דורי סגל, צילום: עמית שעל דורי סגל | צילום: עמית שעל דורי סגל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות