אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בסט תובעת 75 מיליון שקל מהאחים עופר וקרסו נדל"ן צילום: ורדי כהנא

בסט תובעת 75 מיליון שקל מהאחים עופר וקרסו נדל"ן

בסט נשכרה ע"י האחים עופר ירושלים, שבשליטת ליאורה, דורון ואיל עופר, וקרסו נדל"ן כקבלן לביצוע עבודות שלד ב"מגדלי הבירה" ברוממה. עתה היא טוענת כי הם עיכבו את הקמת הפרויקט

18.12.2014, 08:15 | דותן לוי

חברת הביצוע בסט שבשליטת בדיע טנוס תובעת 75 מיליון שקל מהחברות האחים עופר ירושלים וקרסו נדל"ן בעקבות הקמת פרויקט מגדלי הבירה בירושלים.

התביעה הוגשה לפני כשנה, אך לא נחשפה מכיוון שהחברות המעורבות הסכימו כי חילוקי הדעות הכספיים יוסדרו באמצעות בורר. אלא שלאחרונה הגישה בסט באמצעות עוה"ד בני ברץ וגדעון גולדשטיין ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב שלפיה היא דורשת מינוי של בורר חדש בסכסוך. לטענתה, המהנדס יעקב משקיף שמונה כבורר בין הצדדים אינו אובייקטיבי בשל קשריו עם שתי החברות.

בפברואר 2010 נשכרה בסט על ידי האחים עופר ירושלים, שבשליטת ליאורה, דורון ואיל עופר, וקרסו נדל"ן כקבלן מפתח לביצוע עבודות שלד גמר ומערכות בפרויקט מגדלי הבירה ברוממה, הכולל שני בנייני משרדים בני 14 ו־11 קומות בשטח כולל של כ־33 אלף מ"ר. היקף הפרויקט עמד על כ־250 מיליון שקל.

מימין: בדיע טנוס ואליאס טנוס בעלי בסט ייזום ובנייה, צילום: אוראל כהן מימין: בדיע טנוס ואליאס טנוס בעלי בסט ייזום ובנייה | צילום: אוראל כהן מימין: בדיע טנוס ואליאס טנוס בעלי בסט ייזום ובנייה, צילום: אוראל כהן

אלא שבמהלך הביצוע טענה בסט כי התבקשה לבצע שינויים רבים במבנים, הן בשל הגדרת צורכי מינהל הדיור הממשלתי שהוא השוכר העיקרי של המשרדים והן בשל איחורים בהשלמת התכנון של הפרויקט. כל אלה גרמו לה עיכובים, שינויים ותוספות שחייבו אותה לזרז את קצב העבודה כדי לצמצם את הנזק שייגרם לקרסו ועופר מול הממשלה. כך נתווספו לב.ס.ט עלויות רבות שנאמדו על ידיה ב־75 מיליון שקל, אולם הבורר משקיף קבע כי יש לפצות את בסט ב־3.7 מיליון שקל בלבד.

בבסט הציגו לבית המשפט הקלטת שיחה עם משקיף ובה הוא מודה כי היה חד־צדדי בהליך.

מעופר שקעות נמסר בתגובה: "הופתענו מהתנהלותה של חב' בסט בעיקר מהחלטתה להגיש תובענת סרק זו. חברת בסט קיבלה מהיזמים בגין היותה קבלן ראשי בפרויקט מגדלי הבירה, סך שלכ-240 מיליון שקל. הוסכם בין הצדדים, כי סוגיה אחת מסוימת שבמחלוקת בין הצדדים, תועבר להכרעתו של גורם שלישי מקצועי המעורה ומעורב בפרויקט, נאמן על שני הצדדים, מוכר ומועסק ע"י שני הצדדים ונחשב לאיש מקצוע מהדרגה הראשונה בתחומו. משלא הייתה מרוצה מהחלטתו של אותו גורם שלישי, ורק לאחר מכן נקטה חב' בסט בהליכים פסולים, כגון:  הקלטת סתר, לכאורה, של אותו גורם שלישי וכן, הגשת תובענה זו . אנו מאמינים שתובענת סרק זו, תידחה ע"י בית המשפט המוסמך, לאחר שתינתן לנו ההזדמנות להשמיע טענותיהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות