אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה פתחה את החנות הגדולה בעולם בדרום קוריאה, גדולה ב-65% משטח עזריאלי

איקאה פתחה את החנות הגדולה בעולם בדרום קוריאה, גדולה ב-65% משטח עזריאלי

החנות שממוקמת שעת נסיעה מסיאול הבירה, משתרעת עפ"י 57 אלף מ"ר ומתמחה במוצרים לאנשים בודדים, שמאד מאפיינים כיום את אוכלוסיית דרום קוריאה

18.12.2014, 13:00 | שירות כלכליסט

איקאה פתחה היום (ה') את החנות הגדולה ביותר שלה בעולם. החנות, בעיר גוואנגמיונג בדרום קוריאה, המרוחקת נסיעה של שעה מסיאול הבירה, משתרעת על פני 57 אלף מ"ר. שטחהגדול ב-65% מכל שטח קניון עזריאלי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה החזיקה בתואר החנות איקאה הגדולה בעולם של איקאה בשטוקהולם, ששטחה רק 55,200 מ"ר.

החנות החדשה בדרום קוריאה, שהיא כמעט בגודל של מוזיאון הלובר, אמורה לענות על צרכי משקי הבית המתכווצים בדרום קוריאה, ומיועדת למיליוני האנשים המתגוררים לבד. לדוגמה מיטת ה"סופר יחיד" נמכרת רק בקוראיה, והיא רחבה ב-40 ס"מ ממיטות היחידות הסטנדרטיות. במסעה של החנות מוגש אורז קימצ'י לצד כדורי הבשר המסורתיים.

החנות הגדולה של איקאה. גדולה ב-65% מכל קניון עזריאלי החנות הגדולה של איקאה. גדולה ב-65% מכל קניון עזריאלי החנות הגדולה של איקאה. גדולה ב-65% מכל קניון עזריאלי

"לא תכננו להיות החנות הגדולה ביותר, פשוט תכננו חנות גדולה מאד מכיוון שהנחנו שנצטרך מקום ללקוחות בעיר המונה 23 מיליון תושבים (סיאול רבתי)", אמר ל'ביזנס אינסיידר' פטריק שיורפף, מנהל איקאה בקוריאה.

בעוד שרשתות בינלאומיות אחרות כמו וול-מארט וקרפור לא נחלו הצלחה במדינה, דווקא איקאה נהנית מפופולאריות גבוהה, ומתכוונת להתרחב ל-5 סניפים עד 2020. "מבנה האוכלוסייה של קוריאה מתאים ל-DNA הצמיחה הבסיסי של איקאה – ביקוש מצד משקי בית של אדם אחד או שניים בעלי מודעות לעיצוב", אומרת סו יונג – גו, מרצה לשיווק באוניברסיטת סוקמיונג לנשים.

צעירי קוריאה דוחים את החתונה עד לגיל מבוגר יותר ורבים אף מוותרים על נישואים לגמרי, כך שלפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה מקרב 51 מיליון תושבי המדינה, שיעור האנשים המתגוררים לבד צפוי לטפס ל-34.3% עד 2035 מ-25.3% ב-2012.

"באתי לחנות מכיוון שהיא זולה ויעילה ורציתי לראות לפני שאני קונה", סיפרה וו ג'ן-סוק (46) מסיאול. לדבריה, היא לקחה יום חופש מהעבודה כדי להגיע לפתיחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות