אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אולמרט לזקן: על כל חודש שתשבי בכלא תקבלי עשרת אלפים דולר צילום: עידו ארז, ynet

אולמרט לזקן: על כל חודש שתשבי בכלא תקבלי עשרת אלפים דולר

הקלטות נוספות משיחות שנערכו בין ראש הממשלה לשעבר לבין מי ששימשה כראש לשכתו, חושפות לכאורה את שיבוש ההליכים המיוחס לאולמרט במשפט הולילנד. "אני מציע לך, לא תעמדי מבחינה נפשית עם התוצאות של זה", אמר אולמרט לזקן. על יאיר לפיד אמר: "הוא מתאים להיות שר"

18.12.2014, 17:21 | אביאל מגנזי, ynet

בית המשפט העליון התיר היום (ה') לפרסם 6 הקלטות נוספות משיחות שנערכו בין שולה זקן לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. ההקלטות שהותרו כעת לפרסום מצביעות לכאורה בין היתר על שיבוש הליכים במשפט הולילנד מצדו של אולמרט ועורך דינו נבות תל צור. בנוסף הותרו לפרסום גם חלקים חסויים משתי הקלטות שחלקים אחרים שלהם כבר פורסמו לפני כמה חודשים במסגרת פתיחת תיק טלנסקי.

קראו עוד בכלכליסט

"עברו 12, 13 שנה (מאז פרשת הולילנד. א"מ)", אומר אולמרט לזקן באחת ההקלטות שהותרו לפרסום. "ככל שהזמן רחוק, זה מקטין את העונש בצורה דרמטית. מאז חיי נהרסו. במיוחד אם את לא מודה שקיבלת שוחד אלא אם את אומרת שאת לא חייבת להעיד לצורך העניין, אבל את לא מודה".

במהלך השיחה המדוברת מציעה זקן לומר שהכספים ניתנו לה בידידות מעד המדינה המנוח שמואל דכנר, ועל כך משיב אולמרט: "רגע, נו, אבל בינתיים זה יפגע בי מאוד". זקן: "אני לא עומדת בחמש שנים, אני לא עומדת בזה בכלא, אני אהיה בת 60, אני לא מוכנה ללכת לכלא". בשלב זה העלתה זקן התייחסות לסכום סיוע שגייס עבורה אולמרט באותה תקופה מאחד ממקורביו: "אתה דאגת לי בטובך, דאגת לי עם ה-50".

אולמרט שאל את זקן: "מה זה ה-50 האלה, 50 אלף?". על כך השיבה זקן: "לא, שנייה חמוד שלי, רציתי לומר שאני מודה לך, אני לא יכולה להודות לך יותר ממה שאני מודה לך. נתת לי 50 אלף, אני לא יכולה לקבל אותם כי אלי לא רוצה לתת את זה לחשבון". בהמשך אולמרט מבטיח להסדיר את העניין ואומר: "אם תעשי עסקת טיעון את לא תיכנסי לכלא". זקן השיבה: "רק אם אני אתן אותך, אם אני לא נותנת אותך, אני אכנס לכלא".

אולמרט: "שולה, אני רוצה לומר לך משהו: כל דיון או משא ומתן עכשיו הוא טעות, השופט מיום ליום... גיורא אדרת מרסק אותו (את דכנר. א"מ) לרסיסים. זה מגיע כבר למצב שהשופט עוד רגע יגיד 'תיקחו אותו מפה'. הוא יקרא לפרקליטות ויגיד להם 'תסגרו את התיק הזה, כי אין עם מי לדבר'".

בהמשך אמר אולמרט: "השאלה מה אתה יכולה לעשות עם עסקה שאומרים לך, לא מבקשים שום עונש, רק תני לנו את אהוד אולמרט... היות ואת אומרת שאת לא רוצה לעשות את זה, האלטרנטיבה שלך היא לא לעשות שום עסקת טיעון".

אולמרט מנסה לשכנע את זקן בשיחה שערך עמה כי מצבה המשפטי לא כך כך גרוע ומציין כי כי היא לא תעמוד בעסקת טיעון שתפליל אותו: "לא תעמדי מבחינה נפשית עם התוצאות של זה". בהמשך הוא מוסיף "עסקה כזו יכולה להמתין חצי שנה".

"זה יהיה סידור לא חד-פעמי"

 

במהלך הדברים מבקשת זקן שאולמרט ידאג למשפחתה אם תעשה עסקה שבה תיקח את "הכול עליה". אולמרט משיב לה: "נצטרך למצוא דרך... את חייבת אותי לדאוג למשה ולילדים... זה יהיה סידור לא חד-פעמי". אולמרט גם ביקש מזקן להראות לו כל הסדר מתגבש, ולא למהר לחתום: "אני מציע לך, את רוצה לעשות עסקה. תביאי את הנייר... את יודעת למה זה בוער לתביעה עכשיו? בתקווה שאם את תדברי אני לא ארוץ לראשות הממשלה".

אהוד אולמרט באחד הדיונים בבית המשפט, צילום:  יותם רונן אהוד אולמרט באחד הדיונים בבית המשפט | צילום: יותם רונן אהוד אולמרט באחד הדיונים בבית המשפט, צילום:  יותם רונן

את המימון הכספי והבטחות המימון שעולה מהשיחות הללו, שהותרו לפרסום לבקשת ערוץ 10, קושרים בפרקליטות לשיבוש הליכי משפט הולילנד והדחת עד. מנגד טוענים בסביבת אולמרט כי מדובר בעצות ובסיוע חברי לבקשת זקן, שמקליטה במניפולטיביות. לימים נודע שזקן גייסה בעצמה מאות אלפי שקלים, ככל הנראה ללא ידיעת אולמרט, בעיקר ממקורבה איש העסקים אורי מנצור.

לצד ההכחשות, בקטע נוסף שלעמדת הפרקליטות מצביע על הלחצים שהפעיל אולמרט על זקן, תוהה ראש הממשלה לשעבר מה מועילה לזקן הגרסה שהעבירה 60 אלף שקל לאורי מסר. "וכאן את אומרת שאת שישים אלף שקל, ואת לא מביאה אותו (את אורי מסר – א"מ) כעד אז מה זה מועיל לך לעניין שלך".

אולמרט המשיך: "מה זה מועיל, מה זה מועיל, איזה, איזה תועלת... הרי את לא מצילה את עצמך על שאר הכסף, וההסבר שנתת על הנסיעה לאילת עם הזה, הוא לא הסבר שהוא בעייתי, אני לא הייתי בכלל בארץ, זה נשמע בעייתי אז אני לא יודע, אני מקווה שעכשיו..".

בקטע נוסף במהלך השיחה מתלוננת זקן שוב על כך שהיא הולכת לכלא, אבל אולמרט מרגיע אותה ומספר לה על מימון שסידר לה לתקופת מאסרה מצד איש העסקים רמי אונגר.

אולמרט: "אין לי טענות. אני סיכמתי עם רמי אונגר ואני אומר לך, אם אדם אחד בעולם יידע את זה, זה לא יהיה. אני סידרתי לך שאת תקבלי כל חודש עשרת אלפים דולר אבל הוא לא מוכן להעביר את זה ישירות לחשבון שלך. הוא לא רוצה להסתבך, צריך עוד חשבון, אולי בחוץ לארץ, שמישהו שהכסף יעבור דרכו".

עוד אמר אולמרט: "הוא יעביר לו, את תקבלי 10 אלפים דולר משם וזהו. נקודה. זה הסיכום שלי איתו, שעד שאת גומרת את העונש שלך, מתי שלא יהיה, עשרת אלפים דולר הוא מעביר לך. זה אני אמרתי לך גם לפני העדות. גם באמצעות הדס שבאה אליי ואמרה לי מה יהיה, אמרתי לה תגידי, אני דאגתי לעשרת אלפים דולר, נקודה".

זקן: "ואם אני נכנסת בפנים?". אולמרט: "אנחנו דיברנו על זה שאת נכנסת בפנים...". זקן: "לא, אם אני אכנס בפנים אז תדאגו יותר למשפחה". אולמרט: "אני אעשה מאמץ".

"את לא אומרת אולמרט"

הקלטה נוספת, שמשתייכת לתיק לב שיבוש ההליכים ומותרת כעת לפרסום, נוגעת לפגישה שנערכה בין אולמרט לזקן ובני משפחתה ב-31 באוקטובר 2012. זקן מציגה את המגעים להסדר טיעון עמה ושהוצע לה לשבת במאסר שנה וחצי. אולמרט מבקש ממנה לדבר קודם עם עורך דינו נבות תל-צור, ומציין בנוגע ל-60 אלף השקלים שאותם קיבל דרך דכנר: "כשאת אומרת שנתת לאחר, את צריכה לומר 'לא לאהוד אולמרט'. שיהיה ברור".

עוד אמר אולמרט: "עכשיו תתייעצי, אני מציע לך על כל השינויים בכתב האישום... נפש חיה חוץ ממנו לא תשמע את זה". בהמשך אולמרט מזהיר את זקן שהשופט יכול שלא לקבל את הסדר הטיעון אם יחשוב שהיא מגנה עליו.

אולמרט הוסיף כי "אם יש הסדר את אומרת זה אנשים אחרים שסייעתי להם בעניינים סוציאליים וחברתיים, כשדיברתי עם משפחות במצוקה שפנו אליי, אני לא זוכרת עכשיו מי היו המשפחות ומה היה הכסף... כל היתר נתתי לאנשים אחרים זה לא אולמרט... אני אומר לך שיש סיכוי גדול יותר שהשופט יאשר את ההסדר".

בהמשך ציין אולמרט בפני בני משפחתה של זקן: "אני לא בעד. משפט כזה כמו שלה יכול להימשך ארבע שנים, זה יהיה 2016 והעונש שלה יהיה עוד יותר נמוך". אולמרט הוסיף וציין על רקע בחירות 2013 שהתקרבו אז: "ואתם עוד אומרים לי לרוץ... סתם אני אומר בסוגריים, יש הבדל משמעותי אם אני רץ כששולה אומרת 'לא איקס' (קיבל את הכסף – א"מ), אלא זה אנשים אחרים...".

מנגד אולמרט ציין אז כי ההחלטה כולה של זקן, ושהוא לא רוצה להתערב. לשאלת אחד מבני המשפחה הוא עונה: "היות והיא שאלה אותי, הגבתי לעניין. ההחלטה שלה לקחת על עצמה ולהציג את העניין כפי שהיא מציגה אותו, זו החלטה מאוד אמיצה ומאוד קשה".

יחד עם זאת ציין אולמרט: "החיפזון מהשטן. אין שום סיבה לגמור את זה מעכשיו לעכשיו. מה קרה אם זה יימשך עוד שבוע?".

זקן: "מה, אני רוצה ללכת לבית הסוהר?".

אולמרט: "אל תחתמי עד שאת לא מתייעצת עם גורם שמסתכל על זה מהצד".

זקן: "אין בעיה, הקשבתי לך, שמעתי אותך. אין בעיה. אני רק אומרת שאתה, הלוא אתה משתדל למצוא לי מקום תעסוקה".

אולמרט: "כן, אני זוכר שאני מחפש לך מקום תעסוקה".

בהמשך השיחה עולה גם שמו של איל הנדל"ן אלפרד אקירוב בנושא העסקתה של זקן. לימים אקירוב אכן העסיק את זקן, ובעקבות התמלולים הללו בדקה המשטרה אם ההעסקה הייתה לבקשת אולמרט, כדי שזקן לא תספק גרסה שתפגע באולמרט.

בעניין זה כבר המליצה המשטרה להעמיד לדין את אולמרט וכן את עו"ד נבות תל צור שייעץ לזקן, עניין שעולה גם הוא בשיחות בינה ובין אולמרט. "אני לא משפטן ולא עו"ד, תתייעצי עם נבות", אמר אולמרט. בהמשך זקן אף מראה לאולמרט את הסדר הטיעון המתוקן והוא מציין לגבי חלקים ממנו כי הוא מפליל אותו.

בשיחה אחרת שנערכה באותו חודש קיבל אולמרט שיחת טלפון שעוסקת בניסיון לשכנע אותו להתמודד בבחירות. אולמרט אומר בשיחה כי הוא אינו רוצה "את ההתקפות" נגדו ומציע לתמוך במועמד ראוי שיוצג. אחד מהם הוא יאיר לפיד שעליו אמר אולמרט: "גם יאיר יכול להיות מתאים להיות שר והוא רוצה להיות".

"תקבלי סיוע כפול ממה שקיבלת"

בתחילת נובמבר 2012, ימים שבהם התקיים משא ומתן בין זקן לפרקליטות בנוגע להסדר טיעון, היא נפגשה בהמשך לשיחותיה עם אולמרט עם עו"ד תל-צור. במהלך הפגישה שעליה בין היתר מבוסס תיק השיבוש והדחת העד נגד תל צור לצידו של אולמרט, הוא נשמע מדבר עם זקן נגד הסדר הטיעון ומציע לה קו הגנה והסברים ליחסים בינה לבין דכנר ולקבלת הכספים ממנו. בפגישה השתתף גם אורי מנצור, איש העסקים הירושלמי שמימן את זקן בסכומים גדולים והבן נדב זקן.

בהמשך לפגישה ביניהם, התקיימה בין השניים שיחת טלפון קריטית ב-4 בנובמבר, אז הודיעו באי כוחה של זקן לפרקליטות כי היא אינה מוכנה לחתום על הסדר הטיעון. השיחה עומדת במרכז המלצת המשטרה להעמיד לדין את תל-צור לדין לצד אולמרט.

בשיחה מספר עורך הדין לזקן כי שוחח עם אולמרט על ייצוג משפטי ועל סיוע כספי כפול ממה שהיא קיבלה עד כה. "ישבתי איתו (עם אהוד אולמרט – א.מ) רבע שעה. הוא מאוד התרגש ממה שקורה", סיפר תל צור לזקן. "אמרתי לו תשמע, זה לא פשוט. זו אחריות ענקית ואי אפשר לחשוף את האישה הזאת לכל כך הרבה סכנות וזה לא אחראי. אני לא עורך הדין שלה, אני רק אמרתי את דעתי מהצד, אבל לא מקובל עליי שלוחצים אותה ואני חושב שיש לזה מחיר".

זקן: "רק אני".

תל צור: "מה שדיברנו בשוטף וכל זה, יהיה תיקון משמעותי ושינוי. הוא הזכיר לך את השם וחוץ ממנו יש עוד שם, שני אנשים חדשים שרוצים לתת עבודה בצורה שזה יכפיל את מה שיש היום".

זקן: "אוקיי".

תל צור: "בקטע השני, יהיה עורך דין. אין דבר כזה שאת לא תהיי מיוצגת. שתי הנקודות האלה על אחריותנו, אין דבר כזה".

שולה זקן מגיעה מהכלא להעיד בביהמ"ש , צילום: טלי מאייר שולה זקן מגיעה מהכלא להעיד בביהמ"ש | צילום: טלי מאייר שולה זקן מגיעה מהכלא להעיד בביהמ"ש , צילום: טלי מאייר

זקן: "אוקי, כי אני פוחדת ללכת יותר לסנגוריה, כי אני לא יודעת מה".

תל צור: "לא, לא, מספיק עם השטויות האלה. אני לא מוכן לזה".

בהמשך מסביר לה תל צור כיצד היא יכולה לעזוב את צוות ההגנה שלה: "אם אתם לא רואים ראש בראש את קו ההגנה, אז את זכאית לבחור עורך דין אחר. שלום תודה. את הלקוח. זה החיים שלך".

זקן: "אז אני צריכה להגיד להם להתפטר?".

תל צור: "הם יבינו לבד, נראה מה הם עושים. כרגע את צריכה להגיד רק דבר אחד. אני עם האקדח על הרקה לא ככה עושה. זה כל מה שביקשו ממך, זה הכל, אז לא. מתאים לכם טוב, לא מתאים לכם, נראה..."

זקן : "אוקיי".

תל צור: "תני להם אולי לעשות את המהלך הראשון. אבל יש לך גיבוי מלא, זה בטוח. אין. לא תישארי לבד. אין דבר כזה".

בספטמבר 2013 משוחחים אולמרט וזקן על אודות נסיעה משותפת, שלימים יתברר כי לא יצאה לפועל. מדובר בנסיעה על עו"ד עופר ברטל, סנגורה של זקן, ושל עו"ד ליאת בן ארי שהייתה אמונה על תיק הולילנד מטעם הפרקליטות.

אולמרט: "תגידי לי מה... העורך דין שלך נסע לחופשה...".

זקן: :"אל תדבר על זה אהוד".

אולמרט: "שבועיים לפני חקירה נגדית של... זה ניגוד עניינים, זה בלתי אתי בצורה...".

זקן ששמעה על הנסיעה שלא התממשה מברטל עצמו תוהה אם נעשה עליה תרגיל מצד בא כוחה כדי לגלות אם העניין ידלוף ומוסיפה כי ביקשה מברטל להיזהר עליה בטיול: "אמרתי לו תהיה זהיר לא לטחון אותי ככה יותר מידי... תהנו, לא צריך כל הטיול לדבר עלי".

"כלב בן כלב בן כלב"

הקלטה נוספת בין השניים היא משיחה בדצמבר 2013. זקן נפגשה עם אולמרט בבית מלון בירושלים לאחר שכבר העידה במשפט. במהלך השיחה היא מתלוננת על כך שאולמרט לא הגן עליה כשהשופט רוזן כינה אותה "מושחתת". בשיא השיחה היא מצרה על הליכתה לכלא, אבל אולמרט מרגיע אותה ומספר לה על המימון בסך 10,000 דולר לחודש.

זקן ציינה בפני אולמרט בתחילת השיחה כי היא רואה שהוא מצליח והוא השיב לה: "תראי א... קודם כל אני צריך להרוויח כסף, עד היום עורכי הדין עלו לי למעלה משלושה מיליון דולר". כשזקן ממליצה לאולמרט בהלצה ללכת לסנגוריה, הוא משיב לה: "שתדעי לך שהוא (עופר ברטל. עורך דינה של זקן. א"מ) כלב בן כלב בן כלב. אני לא יכולתי לדבר אית אז כשה...".

זקן השיבה: "עשית טעות גדולה... שדיברת איתו". זקן אף טענה כי אולמרט פנתה אל עו"ד ברטל בתום עדותו, וביקש ממנו שזקן "תיקח עליה" את עניין 60 אלף השקלים שבגינם אולמרט נאשם. "הוא גם משקר אותך", אמר אולמרט. "את יודעת שהוא בא לרועי (בלכר, בא כוחו של אולמרט. א"מ)... ואומר תשמע היא השתגעה לגמרי, היא יצאה מדעתה הבחורה הזו, היא רוצה להגיד שהיא נתנה את ה-60 אלף לאורי... רועי התקשר איתי, הוא אומר לי אתה יכול לדבר איתה, אמרתי לו רועי תגיד אתה מטורף, אתה רוצה שאני אדבר איתה, אני יודע מאזינים או לא מאזינים...".

במהלך השיחה עולה עדותו של אולמרט שנשאל על ידי השופט רוזן האם הוא אומר שזקן מושחתת, ואולמרט השיב כי אינו רוצה לכנות את זה בשמות. זקן עזבה את האולם בזעם בתגובה. אולמרט: "הגבתי ועוד איך הגבתי... רק שאת לא שמעת, כי את הייתה עסוקה במה שהשופט אמר ולא במה שאני אמרתי".

זקן משיבה כי במקום להגן עליה, אולמרט ביקש שתסדר את עדותה לפי צרכיו: "... ואז פתאום אתה אומר לו תשמע זה לא טוב, ה-60 אלף שהיא תיקח אותם על עצמה, עמדתי שמה". אולמרט חזר וטען כי לא ביקש שתיקח על עצמה את הסכום: "לא, אמרתי שנשאר העניין של ה-60 אלף. נקודה".

אולמרט קובל על דבריה של זקן לאחר שיצאה מהאולם: "התחלת לצעוק 'הוא קובר אותי', אני קובר אותך?".

"דכנר אמר לי 'אהוד ביקש'"

במהלך השיחה מגיעים אולמרט וזקן לגרסת היחסים הרומנטיים של זקן ודכנר. זקן: "אז אני אומרת 'יחסים רומנטיים' ואתה קורא לו 'המכר מקומה שש' עושה אותו עלוב ולא יודעת מה". אולמרט: "אני קראתי לו 'המכר מקומה שש' שלושה חודשים קודם... מאיפה אני ידעתי שאת תגידי שהיו לך יחסים רומנטיים איתו".

זקן: אבל זה מה שאנחנו אמרנו שאנחנו עושים לא?

אולמרט: "סליחה, כשאני דיברתי איתך עוד אמרת שזה בלתי-אפשרי בגלל משה והילדים". במהלך השיחה עולה גם נושא חצי מיליון השקלים שבגינו הורשע אולמרט כי הועברו לאחיו יוסי לבקשתו.

אולמרט: "מי כמוך יודעת שיוסי אולמרט באמת הוא היה שקרן, אני בחיים שלי ביקשתי ממך (מדכנר – א.מ) לתת ליוסי אולמרט כסף? שקרן מנוול, הולך ומזייף חתימה על מסמך של יום הפגישה שלא היה ולא נברא... ואני ביקשתי ממנו לעזור לאורי שטרית? מה אני ביקשתי ממנו לעזור?"

זקן מפתיעה את אולמרט ומשיבה: "כן".

אולמרט: "מי, אני, אני ביקשתי מדכנר לעזור לו, לאורי שטרית, תגידי לי את נורמלית, אני ביקשתי ממוטי זיסר. מוטי זיסר עזר לו, מה אני הייתי צריך את דכנר בכלל... הייתי צריך לקבל על עצמי שוחד, בשביל מה זה?".

זקן מתעקשת על דבריה ואז טוענת כי גם שמעה מדכנר על בקשת הכספים ליוסי אולמרט: "כשהוא יצא מהחדר שלך ושאלתי אותו מה היה, אז הוא אמר לי אהוד ביקש וזה, ואז אני התרגזתי ואז אמרתי זה דבר אמיתי שהיה".

אולמרט הצביע על כך שהוכח במשפט כי לא היה בארץ ביום שבו טען דכנר שהתקיימה אותה פגישה: "עזבי שולה את כבר זוכרת משהו שאת קראת כל כך הרבה פעמים".

בין השניים מתפתח ויכוח, שלעמדת אנשי אולמרט מצביע על כך שבניגוד לזקן שפעלה במניפולטיביות, אולמרט שאינו מודע להקלטה דובר אמת מול אשת סודו בניגוד להרשעתו.

צוות ההגנה של אולמרט: "זקן רקמה את מזימתה כאחרון העבריינים"

צוות ההגנה של אולמרט מסר בתגובה להקלטות החדשות: "כאחרון העבריינים רקמה שולה זקן את מזימתה, כיצד למלט עצמה מהעונש הכבד שיה צפוי לה על מעשיה שלה בלבד כפי שנחשפו בפרשת הולילנד. כסוכנת מדיחה, היא יזמה את הפגישות עם אולמרט והקליטה אותן בניסיון לטמון לו מלכודת, להניח מילים בפיו, לתאר תיאורים שקריים ולנסות בעקבותיהם למשוך אותו בלשונו. לא מדובר כלל ועיקר בשיחות תמימות מצידה אלא במניפולציות שהוקלטו, חלקו נמחקו לעולמי עד וחלקן ככל הנראה נערכו".

מצוות ההגנה נמסר עוד כי "כידוע, להבדיל מההקלטות הבודדות שאותן בחרו זקן ובני ביתה בקפידה למסור למשטרה, נחשפו לאחרונה על-ידי צוות ההגנה של מר אולמרט עוד עשרות הקלטות שאותן ניסתה זקן להסתיר ומהן עולה תמונה אחרת לחלוטין. קלטות אלה נמחקו במכוון והוסתרו על-ידי זקן כדי שלא בתי המשפט ולא הציבור ישמעו אותן אי-פעם. בהן, כפי שהעידה זקן עצמה, מצוי הסיפור האמיתי ולא במניפולציות המוקלטות המושמעות כעת".

עורך הדין נבות תל צור מסר בתגובה: "שולה זקן היא שפנתה אליי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי משיקולים מקצועיים וענייניים. במסגרת השיחות, שהוקלטו ללא ידיעתי, לא רק שלא ניסיתי להניא אותה מלחתום על הסדר הטיעון ולא הבטחתי לה דבר נגד אי חתימתה, אלא ההפך הוא הנכון".

"לאורך תקופה נחשפתי למצוקה הכלכלית שבה הייתה נתונה הגברת זקן. כפי שניתן ללמוד מההקלטות, הדגשתי בפניה כי יש להפריד לחלוטין את נושא הסיוע מאולמרט. ההחלטה אם לחתום על הסדר הטיעון הייתה ונותרה החלטה אישית ועצמאית של שולה זקן, שהתייעצה בנושא עם עורכי דין נוספים".

"עצם הרעיון לעשות שימוש בהקלטת סתר של עורך דין שהתבקש לייעץ לנאשם שומטת את הקרקע מתחת ליחסי האמון בין עורך דין ללקוח וטומנת בחובה פגיעה אנושה בתקינות הליכי המשפט. צר לי על הניסיון להפוך את עורכי הדין לכלי משחק וניגוח בידי המעורבים בפרשה", דברי תל צור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות