אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלאזה סנטרס גייסה 20 מיליון יורו בהנפקת זכויות צילום: עמית שעל

פלאזה סנטרס גייסה 20 מיליון יורו בהנפקת זכויות

ההנפקה היוותה את השלב האחרון בביצוע הסדר החוב. החברה האם, אלביט הדמיה, השקיעה כ-8.3 מיליון יורו וקרן DK השקיעה כ-11 מיליון יורו

19.12.2014, 17:26 | יניב רחימי
פלאזה סנטרס שבשליטת אלביט הדמיה גייסה 20 מיליון יורו בהנפקת זכויות. ההנפקה היוותה את השלב האחרון בביצוע הסדר החוב של פלאזה סנטרס.

קראו עוד בכלכליסט

החברה האם, אלביט הדמיה, השקיעה במסגרת הנפקת הזכויות כ-8.3 מיליון יורו וקרן DK השקיעה כ-11 מיליון יורו נוספים.

כפועל יוצא מכך, אלביט דמיה שהחזיקה עד להנפקת הזכויות ב-62.5% מפלאזה דוללה לאחזקה של 44.9%, ו-DK עלתה לאחזקה של 26.3% בפלאזה.

הסדר החוב של פלאזה סנטרס, שהגיע לשלב האחרון הודות להשלמת הנפקת הזכויות, מבוסס על פריסת החוב למחזיקי האג"ח באופן שהחוב כלפיהם ידחה בשלוש שנים.

רון הדסי רון הדסי רון הדסי

בתמורה לדחייה שאינה כוללת תספורת, קיבלו מחזיקי האג"ח של פלאזה תוספת של 1.5% בריבית, ביטחונות על חלק מנכסי פלאזה, והקצאה של 13% מהון המניות של החברה.

רון הדסי, יו"ר קבוצת אלביט ופלאזה, מסר: "השלמת הנפקת הזכויות תוך רישום מניות פלאזה למסחר בתל אביב מהווה את הצעד האחרון במסגרת הסדרי החוב המורכבים שבוצעו בקבוצת אלביט בשנתיים האחרונותבהם טופל חוב כולל של למעלה מ-700 מיליון אירו מתוכם כ- 200 מיליוןאירו ברמת פלאזה".

עוד אמר הדסי "הההשתפות של קרנות השקעה מובילות מארה"ב בהנפקה בימים סוערים אלה מהווה הבעת אמון בפוטנציאל הקיים בנכסי פלאזה המרוכזים בעיקר במרכז ומזרח אירופה ובהודו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות