אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המימשל דורש: קנס של 18-16 מיליארד דולר על BP בשל אסון דליפת הנפט צילום: בלומברג

המימשל דורש: קנס של 18-16 מיליארד דולר על BP בשל אסון דליפת הנפט

אם אכן ייפסק שעל החברה לשלם סכום זה - יהיה זה הקנס הגדול ביותר אי פעם בגין זיהום מים; ענקית הנפט טוענת כי מדובר בסכום מוגזם

20.12.2014, 12:15 | בלומברג
המימשל האמריקאי דורש מחברת BP לשלם קנס של בין 16 ל-18 מיליארד דולר ועוד כמיליארד דולר מהשותפה שלה - אנדרקו - על הזיהום שנגרם בדליפה הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב לאחר פיצוץ באר הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010. המימשל הפדרלי טען שיש להשית על החברה את הקנס המקסימלי, שיהיה גם הגדול ביותר בגין זיהום מים בהיסטוריה. חברת BP אמרה שמדובר בקנס חריג ומוגזם, בהשוואה למקרים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

השופט המחוזי קרל ברביאר מניו אורליאנס פסק בספטמבר שחברת BP, שיושבת בלונדון, פעלה ברשלנות כאשר ביצעה את פעילות הקידוחים, מה שגרם לקנס לגדול פי ארבעה. החל מה-28 באוקטובר, החברה חסכה סכום של 3.51 מיליארד דולר לטובת תשלום קנסות, במחשבה שמדובר בסכום מספק בהתאם לחישוביהם. ברביאר יקיים דיון בחודש הבא כדי לקבוע את גובה הקנס שתשלם החברה וכן השותפה שלה אנדרקו פטרוליאום קורפ, לאחר שישקול את כלל הגורמים, כולל גודל כתם הנפט ורמת האחריות של כל חברה לדליפה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

"האחריות של חברת אנדרקו קטנה מאוד, בהשוואה לזו של BP", אמר היום (שבת) גורם רשמי של הממשל, בהתייחסו לסוגיה.

חברת BP הודתה בכך שהיא צריכה לשאת בנזק, "אך באופן נמוך יותר", בשל העובדה שכבר נשאה באחריות לדליפה, כולל תשלום של יותר מ-14 מיליארד דולר שהושקעו במאמצים למזער את הנזק. החברה גם טוענת כי מגיע לה קנס נמוך יותר בשל העובדה שהדליפה גרמה לפחות נזק מהצפוי.

אד הירס, פרופסור לכלכה מאוניברסיטת יוסטון אמר כי "מדובר בקנס כואב וגדול, אך לא הוא לא ישתק את החברה. היא תמשיך הלאה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות