אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סערה בהרווארד: מדוע הופסקה ההתקשרות עם חברת סודהסטרים?

סערה בהרווארד: מדוע הופסקה ההתקשרות עם חברת סודהסטרים?

שירותי ההסעדה של האוניברסיטה הפסיקו לרכוש את מכונות השתייה של החברה בעקבות לחץ של סטודנטים פרו-פלסטינים; נשיאת הרווארד, שעודכנה על ההחלטה רק מתוך דיווח עיתונאי, הורתה לבחון אותה

20.12.2014, 14:08 | שירות כלכליסט
חברת סודהסרטים הישראלית נמצאת שוב בלב מחלוקת פוליטית וחרם: בהמשך לדיווח בארה"ב לפיו שירותי ההסעדה של אוניברסיטת הרווארד הפסיקו לרכוש את מכונות השתייה של החברה לאור המחלוקת הבינלאומית בשאלת ההתנחלויות, נשיאת האוניברסיטה היוקרתית דרו ג'י. פאוסט ביקשה לבחון את ההחלטה - כך לדבריו של בכיר באוניברסיטה, אלן גרבר.

קראו עוד בכלכליסט

באביב האחרון, הפסיק שירות ההסעדה לרכוש מכונות שתייה של חברת סודסטרים, לאחר תלונות של הוועד לסולידריות עם פלסטין והאגודה האיסלאמית של האוניברסיטה, לפיהן השימוש במכונות אלה עלול לפגוע ברגשותיהם של הסטודנטים הפלסטינים. המפעל הראשי של החברה נמצא במישור אדומים שבגדה המערבית. לאחרונה, סודהסטרים הודיעה על כוונתה להעביר את המפעל למיקום אחר.

"ההחלטות של אוניברסיטת הרווארד לא צריכות להיות ולא יהיו מונעות משיקולים של דעות של אנשים בודדים בנוגע לשאלות פוליטיות", כתב גרבר בהודעה בתגובה, "אם המדיניות הזאת לא היתה ברורה לכל הגורמים באוניברסיטה, היא תובהר כעת". גרבר כתב שלא הוא ולא פאוסט ידעו על ההחלטה והשלכותיה עד שקראו על כך בעיתון של האוניברסיטה.

דוברת שירות ההסעדה, קריסטה מרטין, אישרה קודם לכן שהשירות הסכים להסיר את הלוגו של סודסטרים מהמכונות שכבר רכש וכן שאת המכונות שירכוש בעתיד הוא יקנה מספק אחר, זאת לאחר שסטודנטים התלוננות על החברה בפגישה עם ההנהלה.

הנשיא לשעבר של האוניברסיטה, לורנס סאמרס, אמר בראיון ביום חמישי כי ההחלטה "אינה תואמת למדיניות העקבית של האוניברסיטה שלא להכניס שיקולים פוליטיים ושיקולי חרם להתנהלותה".

סקרלט ג סקרלט ג'והנסון - הפרזנטורית של סודהסטרים סקרלט ג

בהתייחסו לדברים של גרבר, כתב אלכסנדר עבאסי, סטודנט באוניברסיטה ופעיל בוועד הסולידריות עם פלסטין, כי "אנחנו מודים להנהלה של האוניברסיטה ששיתפה אתנו פעולה ונקטה בצעדים הנדרשים לשמוע את הדאגות של סטודנטים פלסטינים ואחרים". לעומת זאת, סטודנטים יהודים ונציגים של ארגונים יהודיים בקמפוס הגיבו בכעס. "זה מצער שלא הוזמנו סטודנטים נוספים להביע את דעתם בנושא. אנחנו מתנגדים בחריפות למאמצי החרמה ודה-לגיטימציה של מדינת ישראל", אמר נשיא ארגון "הילל", סמואל פישר.

בזמן מבצע "צוק איתן" ספגה סודהסטרים איומים רבים לחרם על מוצריה, כתוצאה מפעילות תנועת BDS, הקוראת להטיל חרם וסנקציות על ישראל. בנוסף נטען כי הסיבה לכך שהמשקיע ג'ורג' סורוס נפטר בחודש אוגוסט האחרון מאחזקותיו בחברה היא הביקורת הציבורית כלפי פעילותה במישור אדומים. הקריאות לחרם לא הרתיעו את הכוכבת ההוליוודית סקרלט ג'והנסון שהובילה את הקמפיין הפרסומי של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
כיצד הפכו הקמפוסים למריונטות של אנטישמים ותומכי טרור?
מי היה מאמין שדוקא הקמפוסים, שאמורים להיות מעוז הנאורות, הפכו לראש החץ של האנטישמיות בת ימינו ומתגייסים למאבקו של הטרור הערבי להשמדת מדינת ישראל. אם אכן יש לובי יהודי, יש להפעילו למנוע כל מימון או תרומה לקמפוסים אנטישמיים.
איתי , תל אביב  |  21.12.14
15.
מדינת אפרטהייד
אני לא מבין למה ארגוני זכויות המחבל נלחמים כל כך על זכותם של מסתננים מאפריקה להשאר כאן. מצב זכויות האדם כאן כל כך גרוע, שכל יום יש גינוי לישראל במועצת זכויות האדם של האום בהנהגת הליגה הערבית. לטובת המסתננים היה עדיף בהרבה לו יגורשו לאריתראה וסודן, אותם אין מגנים במקומות האלה.
אוליבר טוויסט  |  21.12.14
לכל התגובות