אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רן עוז ימונה לראש חטיבת שווקים פיננסיים בדיסקונט צילום: עמית שעל

רן עוז ימונה לראש חטיבת שווקים פיננסיים בדיסקונט

ל"כלכליסט" נודע כי השותף בקרן ויולה קרדיט פורש במפתיע לאחר שנה ויחליף את יגאל רונאי בדיסקונט

21.12.2014, 07:00 | גולן חזני

רן עוז, שותף כללי בקרן ויולה קרדיט, עוזב במפתיע את תפקידו שנה בלבד לאחר הצטרפותו. ל"כלכליסט" נודע כי עוז מצטרף לבנק דיסקונט, וימונה היום לראש חטיבת שווקים פיננסיים בבנק במקומו של יגאל רונאי.

קרן ויולה קרדיט, מקבוצת ויולה, הפועלת במתן אשראי לחברות צומחות בישראל, הוקמה בשנת 2000 והיא מנוהלת על ידי מוטי וייס, רותי שמחה ומומי קרקו. עוז ניהל עם השלושה נכסים בקרן בהיקף 320 מיליון דולר.

רן עוז, צילום: עמית שעל רן עוז | צילום: עמית שעל רן עוז, צילום: עמית שעל

עוז עבר לקרן ויולה קרדיט בתחילת 2014 מבנק הפועלים, שם כיהן כסמנכ"ל כספים ומשנה למנכ"ל בנק הפועלים. קודם לכן הוא שימש כסמנכ"ל כספים בבזק, נייס, סרגון וג'קדה. הוא בוגר תואר שני במינהל עסקים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר ראשון בחשבונאות וכלכלה.

 החזרה המהירה לתחום הבנקאות עשויה להצביע על כך שעוז לא התחבר לפעילות בקרן השקעות והחליט לחזור לקריירה הישנה. עוד נודע כי בנק הפועלים בחן את החזרתו של עוז לבנק, אולם החליט להיצמד למדיניות ולפיה מנהל בכיר שעוזב איננו מוחזר. מדיניות זו נבחנה וננקטה גם במקרה של ענת לוין, שלפני שנתיים עזבה לטובת חברת הביטוח אליהו, פרשה משם לפני כחצי שנה וטרם עברה למסגרת אחרת. הפנייה לעוז נעשתה על ידי לילך אשר־טופילסקי, מנכ"לית דיסקונט. לפני כשבועיים הודיע הבנק על פרישתו של רונאי מהתפקיד לאחר שלוש וחצי שנים. עם הצטרפותו של עוז עשוי גם איוש תפקיד מנכ"ל דיסקונט שוקי הון, זרוע ההשקעות של הבנק, שעליו הופקד רונאי, לתפוס תאוצה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות