אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד רם ז'אן מונה למנהל מיוחד לחברת אינוונטק צילום: שאטרסטוק

עו"ד רם ז'אן מונה למנהל מיוחד לחברת אינוונטק

ז'אן יחקור את נושאי המשרה בחברה, שנמצאת בפירוק, בנוגע להתנהלותם עד למכירת החברה מידיה של לפידות לסנטראל יורופיאן ב־2009

21.12.2014, 07:58 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה את עו"ד רם ז'אן כמנהל מיוחד לאינוונטק סנטראל מלונות הנמצאת בפירוק. במסגרת הליכי הפירוק של אינוונטק ביקש עו"ד עדי פיגל, הנאמן להסדר הנושים של אינוונטק, למנות מנהל מיוחד שיוענקו לו סמכויות לזימון וניהול חקירות נושאי משרה וצדדים שלישיים. זאת, כדי לבדוק מה קרה בחברה עד אוקטובר 2009, אז הושלמה עסקת מכירת השליטה בחברה מלפידות, שבשליטת יעקב לוקסנבורג, לסנטראל יורופיאן.  

קראו עוד בכלכליסט

הכוונה בשלב זה היא להתמקד בשתי עסקאות שביצעה אינוונטק, הראשונה היא ויתור על אופציה לרכישת נדל"ן ברומניה והשנייה היא מכירת החברה־הבת אינרז ללפידות ולאיש העסקים אריה אלתר. שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין קיבל את הבקשה והורה לעו"ד ז'אן ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות' להגיש דו"ח עדכון בתוך חודשיים.

החברה נקלעה להליכי פירוק בפברואר השנה, מהלך שבו החלו מחזיקי האג"ח שלה. בבקשת הפירוק לחברת הנדל"ן טענו נאמני האג"ח לחוב של אינוונטק כלפיהם בהיקף של 34 מיליון שקל. אינוונטק והחברה־האם סנטראל יורופיאן העוסקות בנדל"ן במזרח ובמרכז אירופה התקשו להתאושש ממותו של בעל השליטה לשעבר יולי עופר. עופר, שמת ב־2011, השאיר את החברות ללא גב כלכלי והן התקשו לעמוד בהתחייבותיהן כשהמאמצים לגבש הסדרי חוב לא צלחו. במסגרת הליכי הפירוק גובש הסדר נושים לחברה.

עו"ד עדי פיגל, הנאמן להסדר הנושים באינוונטק עו"ד עדי פיגל, הנאמן להסדר הנושים באינוונטק עו"ד עדי פיגל, הנאמן להסדר הנושים באינוונטק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות