אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי מע"מ 0: גם פרויקט "דירה להשכיר" של לפיד ייעצר צילום: עומר הכהן

פרסום ראשון

אחרי מע"מ 0: גם פרויקט "דירה להשכיר" של לפיד ייעצר

ועדת הכספים היתה אמורה לאשר הבוקר סופית את יציאתו לדרך של הפרויקט לבניית דירות להשכרה לטווח ארוך. אלא שחצי שעה לפני, שלח יו"ר הכנסת בקשה להסירו מסדר היום. גורמים פוליטיים: מדובר בהכשלה מכוונת של נתניהו

21.12.2014, 10:30 | רוני זינגר

חצי שעה לפני שוועדת הכספים היתה אמורה הבוקר לאשר סופית את יציאתו לדרך של פרויקט דירה להשכיר, שלח יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מכתב לוועדה, בו ביקש להסיר מעל סדר היום את הדיון בנושא. ח"כ בועז טופורובסקי מ"יש עתיד" אמר על כך: "מדובר בהחלטה פוליטית שנועדה לפגוע בתוכנית שקידמנו, ואשר ממנה היו נהנים אזרחים רבים".

קראו עוד בכלכליסט

פרויקט דירה להשכיר היה אחת הזרועות של תוכנית הדיור הרחבה שקידם שר האוצר לשעבר יאיר לפיד ובמסגרתה כבר אושרו והועברו 200 מיליון שקל לטובת בנייתם של 150 אלף יחידות דיור שיועדו להשכרה לטווח ארוך, בשלב ראשון בחיפה, ירושלים ות"א, כלומר באזורי הביקוש. החברה לפרויקט הוקמה, התקציב כאמור עבר ואולם הבוקר היה על ועדת הכספים לאשר סעיף טכני בלבד שמטרתו הסכמת המדינה להשקעה והתחייבות לפרויקט. חצי שעה לפני תחילת הדיון התברר כי הדיון הוסר מעל סדר היום ולא יתקיים. בדיקה העלתה כי מאחורי הדרישה לכך, עומד יו"ר הכנסת אדלשטיין שלא הסכים לקיום הדיון.

יאיר לפיד. קידם בהתלהבות, צילום: אוראל כהן יאיר לפיד. קידם בהתלהבות | צילום: אוראל כהן יאיר לפיד. קידם בהתלהבות, צילום: אוראל כהן

העובדה שהוועדה לא תאשר את הסעיף את הסעיף הטכני מכשילה את יציאת התוכנית לפועל. גורמים פוליטיים אמרו היום כי מדובר בהכשלה מכוונת של ראש הממשלה בנימין נתניהו המכהן כיום כשר האוצר את אחת מתוכניות הדיור שקידם לפיד בהתלהבות והזכיר אותה ברשימת ההישגים שהשיג משרדו.

חברת דירה להשכיר עוסקת בביצוע מכרז בתל אביב ל-350 יחידות דיור שהיו אמורים לצאת לדרך בינואר. אחריהן היו אמורות לצאת לדרך עוד 600 יחידות דיור בירושלים ועוד עוסקת החברה בתכנון 5,000 יחידות בשהם, גן יבנה ורמת גן. עוד פועלת החברה ביחד עם עיריית תל אביב להסבת בנייני משרדים להשכרה לטווח ארוך. בלא אישור תקציב ההפעלה, שהיה אמור להיות מאושר הבוקר בוועדת הכספים, כל הפרויקט ייעצר. חברת "דירה להשכיר" גם שכרה משרדים ועובדים ובלא תקציב יפוטרו העובדים הופרויקט כאמור יבוטל.

ח"כ בועז טופורובסקי: אמר עוד היום בעניין כי "רק כדי לפגוע יאיר לפיד עושים את זה, "יש עתיד" הקימה את החברה הזו אז פוגעים בתכנית. ביבי עוצר את פעילות דירה להשכיר ובמו ידיו מביא להעלאה נוספת במחירי הדיור...בגלל אגו פוגעים באוכלוסיה רבה במדינה שמחכה לפתרון שחברת דירה להשכיר היתה אמורה להביא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות