אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עולה לברלין: איי.די.או של שרי אריסון רכשה דירות בברלין ב-2 מיליארד שקל צילום: The NASDAQ OMX Group, Inc

עולה לברלין: איי.די.או של שרי אריסון רכשה דירות בברלין ב-2 מיליארד שקל

מדובר ברכישת 5,800 דירות במערב ברלין בשטח כולל של 400 אלף מ"ר. לצורך מימון העסקה, מתכוונת החברה לגייס כ-375 מיליון שקל בהנפקת זכויות ולפנות לגיוס סדרת אגרות חוב בהיקף דומה

21.12.2014, 10:46 | אורן פרוינד

חברת איי.די.או, זרוע הנדל"ן למגורים של שרי אריסון הנשלטת (37%) על ידי שיכון ובינוי ונסחרת בת"א 100 בשווי של 1.1 מיליארד שקל, חתמה היום (א') על עסקת ענק לרכישת פורטפוליו של דירות למגורים במערב ברלין.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה התקשרה בעסקה לרכישת 5,800 דירות במערב ברלין בשטח כולל של 400 אלף מ"ר, ובסכום כולל של 2 מיליארד שקל – בעסקה שתגדיל את מספר יח"ד בבעלותה של החברה מכ-8,200 יח"ד כיום, לכ- 14,000 יח"ד, בשווי כולל של כ- 5.5 מיליארד שקל.

להערכת החברה, הכנסותיה הכוללות משכר דירה עם השלמת העסקה יסתכמו ב-315-305 מיליון שקל בשנה, וה-FFO (תזרים מזומנים מפעילות) יעמוד על 130-120 מיליון שקל בשנה. לצורך מימון העסקה, מתכוונת החברה לפנות לגיוס כ-375 מיליון שקל בהנפקת זכויות ולפנות לגיוס סדרת אגרות חוב בהיקף של עד 375 מיליון שקל נוספים.

עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי, צילום: סיוון פרג עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי | צילום: סיוון פרג' עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי, צילום: סיוון פרג

עופר קוטלר, מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי ויו"ר איי.די.או: "העסקה היא צעד נוסף בתכנית האסטרטגית של החברה להרחיב את פעילותה בשוק המגורים בברלין. על מנת לשפר את הרווחיות ואת היעילות התפעולית של איי.די.או, עלינו לשאוף להיות שחקן משמעותי בתחום, ולכן היה חשוב לנו לאתר ולסגור עסקה מהסוג הזה. שיכון ובינוי מאמינה ביכולת הצמיחה של החברה ולכן תשתתף בהנפקת הזכויות כשזו תעשה ע"י החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות