אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירק נוביצקי ויתר על מיליונים - וסלל את דרכו של רייג'ון רונדו לדאלאס צילום: איי פי

דירק נוביצקי ויתר על מיליונים - וסלל את דרכו של רייג'ון רונדו לדאלאס

דירק נוביצקי הסכים לקיצוץ של 15 מיליון דולר בשכרו - שיסתכם כעת ב-7.9 מיליון דולר בעונה - כדי שקבוצת ה-NBA תוכל לבנות הרכב מנצח סביבו

21.12.2014, 19:15 | שירות כלכליסט

דירק נוביצקי הסכים לקיצוץ של 15 מיליון דולר בשכר שלו, שמפחית את השכר השנתי שלו ל-7.9 מיליון דולר מ-22.7 מיליון דולר. כתוצאה מכך הוא הפך מהשחקן השני המרוויח ביותר ב-NBA לשחקן ה-80 המרוויח ביותר בליגה.

קראו עוד בכלכליסט

רונדו (מימין) ונוביצקי. אמרתי לפרסונס שכל ארוחה שאנחנו קונים במשחקי חוץ היא על חשבונו, כי ממילא זה הכסף שלי", צילום: איי פי רונדו (מימין) ונוביצקי. אמרתי לפרסונס שכל ארוחה שאנחנו קונים במשחקי חוץ היא על חשבונו, כי ממילא זה הכסף שלי" | צילום: איי פי רונדו (מימין) ונוביצקי. אמרתי לפרסונס שכל ארוחה שאנחנו קונים במשחקי חוץ היא על חשבונו, כי ממילא זה הכסף שלי", צילום: איי פי

הבעלים של קבוצת דאלאס מאבריקס, מארק קיובן משתמש בחיסכון מהשכר של נוביצקי למטרה טובה. הוא העניק לצ'נדלר פרסונס עסקת סוכן חופשי עצומה והחליף אותו עבור טייסון צ'נדלר. בפתיחת עונת 2014-15, דירק הרוויח פחות משלושה מחבריו לקבוצה (צ'נדלר, פרסונס ומונטה אליס). בשבוע שעבר הקבוצה השלימה את ההעברה המשמעותית הראשונה של העונה, לאחר שרכשה את רייג'ון רונדו מהבוסטון סלטיקס תמורת ברנדון רייט, ג'יימס נלסון ובחירה בדראפט.

כתוצאה מכך, דירק כעת הוא השחקן בהרכב הפותח המרוויח את השכר הנמוך ביותר בקבוצה.

החמישייה הפותחת החדשה של דאלאס:

טייסון צ'נדלר – 14.9 מיליון דולר

צ'נדלר פרסונס – 14.7 מיליון דולר

רייג'ון רונדו – 12.9 מיליו דולר

מונטה אליס- 8.4 מיליון דולר

דירק נוביצקי – 7.9 מיליון דולר

נוביצקי. בן 36, אך נותר עמוד תווך של הקבוצה, צילום: איי פי נוביצקי. בן 36, אך נותר עמוד תווך של הקבוצה | צילום: איי פי נוביצקי. בן 36, אך נותר עמוד תווך של הקבוצה, צילום: איי פי

דירק הוא בן 36 אך נותר עמוד תווך של הקבוצה. הירידה בשכר אינה נובעת מכך שאינו יכול להרוויח יותר בקבוצה אחרת, אלא הוא עשה זאת על מנת לסייע לקבוצה. אם היה דבק בעסקה שהפכה אותו לאחד השחקנים המרוויחים ביותר בליגה, לא הייתה יכולה להיות לקבוצה שום אפשרות להוסיף שחקנים כמו פרסונס, צ'נדלר ורונדו.

ההצלחה של הקבוצה השנה (מאזן של 19-8) התאפשרה במידה רבה בזכות הירידה בשכר של דירק. הוא גם אינו מתכוון לתת לשאר השחקנים לשכוח את זה. "אמרתי לפרסונס שכל ארוחה שאנחנו קונים במשחקי חוץ היא על חשבונו, כי ממילא זה הכסף שלי", אמר דירק.

בתוך כך, קבוצת ממפיס גריזליז תרמה כסף כדי לרכוש מכונית עבור עוזר בקבוצה בשם ברנדון, שהמכונית שלו נגנבה. קורטני לי מהקבוצה פרסם סרטון של ההפתעה באינסטגרם, וכתב: "התחלה טובה ליום. המכונית של ברנדון, אחד מהעוזרים בקבוצה נגנבה לא מזמן, אז אנחנו כקבוצה תרמנו כסף כדי להפוך את חג המולד שלנו למיוחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
גם דאנקן וגינובילי ופרקר יכלו להרוויח יותר, והנה להם יש 5-4 אליפויות
שווה לזכות באליפות, מאשר לריב על המיליונים, הרי דרק לא מסכו עני מרוד! הוא במשך 12-13 שנים הרוויח סכומי עתק, כל מה שנשאר לו זה להלחם על אליפות, אחרי הכל בשביל מה שחקן משחק כדורסל? להבדיל קובי עם השכר ההזוי לשחקן בגילו חיסל את הלייקרס סופית, כל מה שנותר להם זה נטקינג, כי רק חוק הרוקיס יכול להביא אותם להצלחה בליגה, רק שחקנים זולים, בלעדיהם אין להם שום סיכוי!!!
אוסי  |  22.12.14