אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נרדמתם מול הטלוויזיה? צמיד חכם יקליט עבורכם את הסדרה צילום: יח"צ, וירג'ין

נרדמתם מול הטלוויזיה? צמיד חכם יקליט עבורכם את הסדרה

שני נערים פיתחו צמיד המזהה מתי נרדמתם מול הטלוויזיה ואז מורה לממיר להתחיל ולהקליט את השידורים. כשתעוררו, תוכלו להמשיך ולצפות בסדרה מאותו מקום. חברת וירג'ין תפיץ את ההמצאה

21.12.2014, 14:05 | עומר כביר

נרדמתם מול הטלוויזיה? KipstR הוא מוצר מחשוב לביש חדש מבית וירג'ין מדיה אשר יבטיח שלא תפספסו אפילו שנייה מהתוכנית בה צפיתם.

קראו עוד בכלכליסט

KipstR הוא בעצם צמיד חכם שעליכם לענוד בזמן שאתם צופים בטלוויזיה. הצמיד נמצא בקשר קבוע עם הממיר החכם של וירג'ין, המיוצר עבורה על ידי TiVo האמריקאית. מד דופק בתוך הצמיד מנטר את קצב דפיקות הלב של המשתמש, וברגע שהוא מזהה שהצופה נרדם - על ידי ירידה משמעותית בדופק - הוא מעביר הוראה לממיר לעצור את התוכנית ולהקליט אותה. כשהצופה מתעורר, הצמיד מזהה זאת שוב ומעביר לממיר הוראה להמשיך את התוכנית מהמקום בו הוא נרדם. אם בזמן שנרדמתם בני משפחה נכנסו לחדר, הם יוכלו להעביר ערוץ ולצפות בו בזמן שהממיר ממשיך להקליט את התוכנית בה צפיתם ללא הפרעה.

הצמיד החכם KipstR, צילום: יח"צ, וירג הצמיד החכם KipstR | צילום: יח"צ, וירג'ין הצמיד החכם KipstR, צילום: יח"צ, וירג

הצמיד פותח על ידי שני בני נוער בריטיים ממנצ'סטר, רייאן אוליבר (15) וג'ונתן קינגסלי (14). הם הוזמנו ליצור אותו במסגרת פרויקט יזמות של וירג'ין. “בניית KipstR הייתה אתגר עצום בשבילנו, אבל למדנו הרבה ואנחנו באמת מרוצים מהתוצאה הסופית", אמר אוליבר בהודעה שפרסמה וירג'ין. “והכי טוב, עכשיו אני יודע מה לקנות לאבא שלי לחג המולד. הוא תמיד מנקר מול הטלוויזיה".

המעטפת החיצונית של הצמיד מודפסת במדפסת תלת-ממד. פרט לכפתור הפעלה ונורת חיווי, לצמיד אין שום ממשק משתמש, מה שהופך את הפתרון לאלגנטי ואוטומטי במיוחד. אב-הטיפוס של הצמיד שפיתחו שני הצעירים מצריך ענידת רצועת סקוץ' עם מד דופק הלב סביב האצבע המורה, ואולם בפיתוח עתידי ניתן יהיה לשלב אותו בצמיד עצמו, בדומה לצמידים ושעונים חכמים אחרים שנמצאים בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות