אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר מינויה של סבינה בירן לדירקטורית חיצונית בבנק מזרחי טפחות

אושר מינויה של סבינה בירן לדירקטורית חיצונית בבנק מזרחי טפחות

המפקח על הבנקים אישר את מינויה של בירן. היא מכהנת במקביל בדירקטוריון שופרסל ותיאלץ לבחור תוך שנה בין החברות, לפי חוק הריכוזיות

21.12.2014, 13:40 | תומר ורון
המפקח על הבנקים, דודו זקן, אישר את מינויה של סבינה בירן לכהן כדירקטורית חיצונית בדירקטוריון מזרחי טפחות. בירן מכהנת במקביל בדירקטוריון שופרסל. על פי חוק הריכוזיות, דירקטורים המכהנים בגוף ריאלי משמעותי לא יוכלו לכהן במקביל כדירקטורים בגוף פיננסי משמעותי והיא תאלץ לבחור בתוך שנה בין שתי החברות.

בירן מכהנת כדירקטורית בבנק מאז פברואר 2012 ובנוסף היא בעלים ומנכ"ל משותף בחברת הייעוץ. כחלק מאישור בנק ישראל נכתב כי בירן לא תוכל לייעץ ללקוחותיה בנושאים הקשורים לבנק.

סבינה בירן סבינה בירן סבינה בירן

כאמור, חוק הריכוזיות החוק מנסה להתמודד גם עם תופעת ניגודי העניינים שנובעת מכהונה צולבת של דירקטורים בגופים פיננסיים וריאליים משמעותיים. זאת מחשש שהם יונעו משיקולים שאינם בהכרח רק לטובת התאגיד, אלא גם לטובת התאגיד הצולב. מלבד בירן, גם עדית לוסקי המכהנת במקביל בדיסקונט ובסלקום, תיאלץ לבחור בין שתי החברות בתוך שנה. כמו כן עו"ד רון גזית, בעל מניות בחברה המרכזית למשקאות שמשווקת את קוקה־קולה, מכהן במקביל גם כדירקטור מטעמו של מוזי ורטהיים במזרחי טפחות והוא ייאלץ לבחור בתום תקופת המעבר (5 שנים) באחת מהחברות או עד החלטתו של ורטהיים שכן החוק קובע כי דירקטור מטעם בעל השליטה בחברה הפיננסית והריאלית יוכל לכהן בשתי החברות עד סוף תקופת המעבר המחייבת הפרדה בין אחזקה של בעל שליטה בנכס פיננסי וריאלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות