אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 חודשים הספיקו למנכ"ל עיריית פ"ת לשעבר בדירקטוריון אס.אר אקורד צילום: תומי הרפז

5 חודשים הספיקו למנכ"ל עיריית פ"ת לשעבר בדירקטוריון אס.אר אקורד

דני סוויסה הודיע על פרישה מדירקטוריון חברת ניכיון הצ'קים והאשראי החוץ בנקאי של עדי צים בגלל "נסיבות עסקיות אישיות שנועדות למנוע ניגוד עניינים"

21.12.2014, 15:38 | גיל קליאן

5 חודשים בלבד הספיקו לדני סוויסה בדירקטוריון אס.אר אקורד- השלד הבורסאי שבשליטת עדי צים שהחל בימים אלה פעילות של ניכיון צ'קים ואשראי חוץ בנקאי.

קראו עוד בכלכליסט

סוויסה הודיע היום (א') על פרישה מהדירקטוריון של החברה הבורסאית, וזאת בגלל "נסיבות עסקיות אישיות שנועדות למנוע ניגוד עניינים אפשרי עם עסקי החברה". בחברה עצמה הסבירו את ניגוד העניינים בכך שסוויסה מכהן גם כמנכ"ל עדי צים אחזקות - חברת האחזקות של בעל השליטה, עדי צים. עם זאת, סוויסה כיהן באותו תפקיד גם עם מינויו לדירקטוריון אס.אר אקורד באמצע יולי האחרון, ולא ברור מדוע דווקא עכשיו שמו לב בחברה כי הכהונה הכפולה עלולה להיות בעייתית.

סוויסה התמודד בבחירות 2013 על ראשות עיריית פתח תקווה, בראש הסיעה "תושב נחשב". סוויסה קיבל באותן בחירות רק 15.9% מהקולות, מה שהביא אותו למקום הרביעי מתוך 5 מועמדים. עם זאת, הקולות שקיבל הספיקו לו על מנת להתמנות כחבר מועצה בעיר. כמו כן מכהן סוויסה כחבר דירקטוריון החברה לפיתוח פתח תקווה. הקשר של סוויסה עם פתח תקווה החל כאשר כיהן במשך כ-6 שנים כמנכ"ל העיריה. לאחר תפקיד זה כיהן במספר תפקידים, בהם מנכ"ל דור כימיקלים (תפקיד בו כיהן במשך שנה בלבד). 

אס.אר אקורד החלה את פעילותה בתחום האשראי עם הענקת הלוואה לצים עצמו, בריבית של 25.5%. לפי תנאי האשראי לצים, שצריכים לקבל את אישור אסיפת בעלי המניות של אס.אר אקורד ב-28 בדצמבר, היות ומדובר בעסקה שמתבצעת מול בעל השליטה (צים מחזיק 80.5% ממניות החברה), צים או חברות שבבעלותו יקבלו מסגרת אשראי של עד 20 מיליון שקל, בריבית של 1.8% לחודש לא כולל מע"מ.

עדי צים, צילום: תומי הרפז עדי צים | צילום: תומי הרפז עדי צים, צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות