אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל דמרי הפך לבעל עניין בחברת בוני התיכון צילום: ענר גרין

יגאל דמרי הפך לבעל עניין בחברת בוני התיכון

זאת לאחר שהגדיל את חלקו בחברה ל-5%. לחברת בוני התיכון הנשלטת על ידי עמרם פרץ ויורשיו של אברהם פרץ ז"ל שווי - שוק של 40 מיליון שקל

21.12.2014, 15:35 | ניר צליק

יגאל דמרי, בעל השליטה בחברת דמרי (71%) הפך לבעל עניין בחברת בוני התיכון - מחזיק ב-5% מהחברה.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת בוני התיכון נשלטת על ידי עמרם פרץ ויורשיו של אברהם פרץ ז"ל (82%), כאשר שתי החברות פועלות בענף הנדל"ן. שווי השוק של בוני התיכון מסתכם בכ-40 מיליון שקל בלבד.

לפני כחודש אישרה חברת בוני התיכון תוכנית רכישה עצמית של איגרות חוב בהיקף של עד 30 מיליון שקל. האג"ח נסחרות במחירים הנמוכים מהערך המתואם שלהן — שווי הוגן הכולל, בנוסף לקרן, גם את הריבית שנצברה. עובדה זו הופכת את הרכישה למהלך אטרקטיבי עבור החברה. אלא שבין תוכנית הרכישה לרכישה בפועל קיים פער.

הדירקטוריון נימק את התוכנית הנוכחית בכך שרכישה עצמית תאפשר ניצול הזדמנויות בהתאם לתנאי השוק. התוכנית עשויה להביא לשיפור ברווחיות ובאיתנות הפיננסית, וכן לשיפור במבנה החוב וביחסים הפיננסיים. בנוסף, התוכנית עשויה להביא לקיטון בהוצאות המימון העתידיות והקטנת החוב של החברה, בהתאם למקורות המימון לביצוע הרכישה.

יגאל דמרי, צילום: חיים הורנשטיין יגאל דמרי | צילום: חיים הורנשטיין יגאל דמרי, צילום: חיים הורנשטיין

תוכנית לרכישה עצמית מהווה הצהרת כוונות, אך לא מחייבת את החברה להוציא אותה לפועל. יישום התוכנית תלוי בהזדמנויות בשוק וביכולת מימון המהלך. בבוני התיכון מציינים שהמהלך יתבצע ממקורות עצמיים או במימון מהבנקים. יתרות המזומנים בקופת החברה הסתכמו ב־31 מיליון שקל בסוף הרבעון השני.

מבחינת הביצועים, את הרבעון השלישי סיימה בוני התיכון עם הפסד של 12.2 מיליון שקל לעומת הפסד של 1.8 מיליון שקל ברבעון המקביל, על רקע ירידה של 9.1 מיליון שקל בערך המקרקעין של החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות