אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיטמר הופ קיבל אישור לרכוש את הופנהיים צילום: איי אף פי

דיטמר הופ קיבל אישור לרכוש את הופנהיים

בשנת 2000 שיחקה הופנהיים בליגה החמישית, אך בעזרת המימון של הופ, הקבוצה עלתה לליגות הגבוהות יותר

22.12.2014, 14:45 | שירות כלכליסט

ליגת הכדורגל הגרמנית (DFL) אישרה למייסד SAP דיטמר הופ לרכוש אחזקת רוב בהופנהיים 1899, הקבוצה הקטנה שהעלה מאלמוניות של הליגה הנמוכה לתהילה בבונדסליגה. הבעלות שלו תיכנס לתוקף החל מה-1 ביולי 2015. 

קראו עוד בכלכליסט

הופנהיים. מכפר קטן, צילום: איי אף פי הופנהיים. מכפר קטן | צילום: איי אף פי הופנהיים. מכפר קטן, צילום: איי אף פי

הקבוצות הגרמניות פועלות תחת חוק 50+1, לפיו הרוב בהצבעות חייב תמיד להישאר בבעלות המועדון וחברי המועדון. אולם, ישנן כמה יוצאי דופן, כולל אצל וולפסבורג (בבעלות וולפסוואגן) ובאייר לברקוזן (בבעלות באייר), שבהן "ישות משפטית תומכת ללא הפרעה ובאופן משמעותי בכדורגל של המועדון במשך יותר מ-20 שנה". במקרה זה, ב-DFL קבעו שהקריטריון בתוקף, אך ההחלטה עוד זקוקה לאישור דירקטוריון התאחדות הכדורגל הגרמנית (DFB). 

פטר הופמן, נשיא הופנהיים 1899 בירך על ההחלטה: "דיטמר הופ עומד בקריטריון הנקבע בחוקים וברגולציות של ליגת הכדורגל הגרמנית בנוגע ליוצא דופן לחוק 50+1. המעורבות שלו קבעה מדד השוואה חדש בעוד שהוא השיג משהו ייחודי".

הופנהיים היא עיירה המונה 3,300 תושבים. בשנת 200 הקבוצה שיחקה בליגה החמישית, אך בעזרת המימון של הופ, הקבוצה עלתה לליגות הגבוהות יותר, ועברה מאצטדיון דייטמר הופ לרהיין נקר ארנה החדש, המונה 30 אלף מושבים. במחצית הראשונה של עונת הבכורה של הקבוצה בבונדסליגה בשנים 2008-09, היא הוכתרה כאלופת הסתיו (Herbst Meister).

אף שאוהדים של קבוצות אחרות מעבירים ביקורת על הופנהיים 1899 בטענה שמדובר במועדון עם "שוגר דדי", ללא מסורת או מאגר אוהדים ראוי, המועדון הצליח במסעו המהיר לפסגה, לבסס לעצמו היסטוריה, תרבות וזהות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות