אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקן הפוטבול וויתר על חוזה של מיליונים כדי להיות כבאי צילום: איי פי

שחקן הפוטבול וויתר על חוזה של מיליונים כדי להיות כבאי

שחקנה לשעבר של פילדלפיה איגלס, דני ווטקינס, חזר לעבודה שהייתה לו לפני החוויה הקצרה אך משתלמת שלו בפוטבול - כבאות

22.12.2014, 21:25 | שירות כלכליסט

שחקנה לשעבר של פילדלפיה איגלס, דני ווטקינס, חזר לעבודה שהייתה לו לפני החוויה הקצרה אך משתלמת שלו בפוטבול – כבאות. 

קראו עוד בכלכליסט

כבאי. השחקן עבד ככבאי לפני שנבחר בדראפט וחזר להיות כבאי אחרי שהרוויח 6 מיליון דולר, צילום: איי פי כבאי. השחקן עבד ככבאי לפני שנבחר בדראפט וחזר להיות כבאי אחרי שהרוויח 6 מיליון דולר | צילום: איי פי כבאי. השחקן עבד ככבאי לפני שנבחר בדראפט וחזר להיות כבאי אחרי שהרוויח 6 מיליון דולר, צילום: איי פי

ווטקינס עובד ככבאי בדאלאס שלוש שנים לאחר שנבחר בסיבוב הראשון של דראפט 2011. למעשה, מסלול הקריירה שלו הוא אחד הייחודיים עבור כל שחקן ב-NFL. הוא החל לשחק רק בגיל 22, אז התגלה בקולג' הקהילתי באט בקליפורניה, והחל לשחק בתפקיד התקפי. התברר כי הוא בעל כישרון טבעי ולאחר שנתיים עבר לביילור. בגיל 26 נבחר בדראפט, וכעת בגיל 30 הוא עוסק במקצוע שתמיד רצה.

בזמן שנבחר בדראפט, העבר שלו ככבאי שימש כסיפור רקע מחמם לב.

ביאהו פרסמו באותה תקופה כתבה על חלומו להיות כבאי:

"בגיל 16 הוא התנדב בתחנת מכבי האש המקומית כחלק מלימודיו בתיכון, בעיקר כדי שיהיה לו תירוץ להבריז מהשיעורים. הוא דבק בתפקיד ובגיל 18 לאחר שסיים תיכון הפך לכבאי במשרה מלאה. כשהיה בן 22 הקפטן שלו הציע לו להירשם לקולג' הקהילתי, שם הבחור בגובה 1.95 מטרים ובמשקל 130 ק"ג, לא הצליח לחמוק לאורך זמן מעיני מאמני הפוטבול".

בעוד ווטקינס ניסה להסתגל לחיים ב-NFL, העניין שלו בכבאות רק הלך והתפתח. בשלב מסוים הוא כבר לא היה יכול להכחיש את רצונו לשוב לתפקיד. הוא רכש לעצמו משאית כיבוי ולקח את חברו לקבוצה ג'ייסון קלסי לנסיעה. הוא החל להיות מעורב בקהילת הכבאות של פילדלפיה.

הוא צולם ב-2012 עוזר לכבאים של פילדלפיה לכבות שריפה, ימים ספורים לאחר משחק. הוא טען שמדובר היה בהתנדבות למען צדקה, אך באיגלס התחילו להבין שהוא מתעניין יותר בכבאות מאשר בפוטבול.

מבחינת פילדלפיה איגלס היה בכך כדי להסביר מדוע הם מקבלים מווטקינס ביצועים חלשים. הוא לא השקיע את הזמן הנדרש או את המאמץ. ווטקינס הכחיש, אך מקורבים בתוך הארגון היו בטוחים בממצאים שלהם: דני ווטקינס חלטר ככבאי.

ווטקינס שיחק במדי האיגלס במשך שתי עונות מאכזבות, לפני שהקבוצה ויתרה על שורותיו ב-2013. הוא שיחק עונה נוספת בדולפינס, אך כמעט ולא עלה מהספסל. לאחר העונה הזו פרש, עבר לטקסס וחזר לכבאות. בסך הכל, הוא הרוויח למעלה מ-6 מיליון דולר מתוך חוזה הרוקי שלו בשווי 7.9 מיליון דולר.

ב-2011 הוא סיפר לערוץ CSN פילדלפיה: "אני רואה עצמי רק בתחנת כיבוי אש. אני לא יכול לשבת במשרד כל היום. אני בטח הייתי זורק הכל וקופץ מהחלון בשלב מסוים. אני באמת לא יכול לראות את עצמי עושה שום דבר אחר מלבד זה כשאפרוש מפוטבול".

בסופו של דבר, הפוטבול הפך לחוויה קצרת ימים בקריירה של ווטקינס.

בסיפור מחמם לב אחר מליגת הפוטבול של ארה"ב, אמש נודע כי מנליק ווטסון, שחקן התקפה בריידרס, העניק את השכר שלו מיום המשחק למשפחה של ילדה בת 4, שנולדה עם מחלת לב נדירה. הילדה, אווה אוררה, נולדה עם חצי לב בלבד ועברה במהלך חייה כבר 14 ניתוחים.

דרך תכנית חלומות הטאצ'דאון של גלייזר (Glazers Touchdown Dreams), אווה ביקרה את הריידרס והוכתרה לקפטן של היום. היא קיבלה גם קסדה חתומה בידי השחקנים ולא מעט בובות.

אך ווטסון עשה מעל ומעבר והעניק לאביה של אווה את המשכורת שלו עבור אותו השבוע. לפי דיווח בפוקס, לאחר מסים מדובר בצ'ק בגובה 18 אלף דולר. ווטסון אמר שהוא רוצה שאווה תהנה מהחג הטוב ביותר שאפשר.

ווטסון משחק זו העונה השנייה ב-NFL. הוא נבחר על ידי ווטסון בסיבוב השני של הדראפט ב-2013. במכללה שיחק בפלורידה סטייט. אווה צפתה גם במשחק ביום ראשון בין הריידרס והבילס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות