אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם שידורים בקובה העלה את הכנסות הוועד האולימפי מזכויות שידור ל-4 מיליארד דולר צילום: בלומברג

הסכם שידורים בקובה העלה את הכנסות הוועד האולימפי מזכויות שידור ל-4 מיליארד דולר

הוועד העניק זכויות שידור בלעדיות לאולימפיאדת ריו 2016 במדינה לערוץ השידור הממלכתי של קובה. בכך השלים הוועד האולימפי את כל חוזי השידור עבור אולימפיאדת ריו, כמעט 600 ימים לפני שיידלק הלפיד האולימפי

22.12.2014, 21:24 | שירות כלכליסט

בסיומו של שבוע שבו הכריז נשיא ארה"ב ברק אובמה על צעדים לכיוון נורמליזציה ביחסים הדיפלומטיים והכלכליים עם קובה, לאחר קרוב לחצי מאה של עוינות הדדית, חשף הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) הסכם משלו עם האי הקריבי.

קראו עוד בכלכליסט

ריו דה ז ריו דה ז'נרו. 4 מיליארד דולר הכנסות מזכויות שידור | צילום: רויטרס ריו דה ז

הוועד העניק זכויות שידור בלעדיות לאולימפיאדת ריו 2016 במדינה לערוץ השידור הממלכתי של קובה ICRT.

מעבר לחשיבות המקומית, העסקה - עבור סכום שלא נחשף, מייצגת אבן דרך עבור הוועד האולימפי, שכן בכך השלים הוועד האולימפי את כל חוזי השידור עבור אולימפיאדת ריו, כמעט 600 ימים לפני שיידלק הלפיד האולימפי.

בעקבות ההסכם ניתן לקבוע בוודאות שהשווי של זכויות השידור עבור ארבע השנים בין 2013-2016 עומד על סכום מכובד של 4.1 מיליארד דולר.

לשם השוואה, הסכום עבור מחזור האולימפיאדות שכלל את אולימפיאדת החורף בוונקובר ב-2010 ואולימפיאדת לונדון ב-2012 עמד על 3.85 מיליארד דולר. העלייה מייצגת את העמידות של התנועה לנוכח סערות פוליטיות וכלכליות מתמשכות ברחבי העולם.

עם זאת, הוא מייצג האטה לעומת שיעורי צמיחה של קרוב ל-50% שהושגו ממקור ההכנסה העיקרי הזה בשנים 2009-2012 לעומת המחזור של 2005-2008.

"שידור האולימפיאדה בקובה היא חגיגה לעם העובד קשה שלנו ולאיכות החיים", מסר רפאל יאך מ-ICRT. "אנחנו מרוצים מההסכם עם הוועד האולימפי, מתוך ידיעה שנמשיך לעבוד ביחד לטובת הספורט".

חרארדו וורתיין הארגנטינאי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי שמונה באפריל ליו"ר ועדת הרדיו והטלוויזיה של ה-IOC, אמר כי ערוץ השידור הקובני הוא "שותף מעולה לתנועה האולימפית כבר שנים רבות בקידום המשחקים האולימפיים והערכים של התנועה האולימפית בקובה". הוא הוסיף כי הוועד האולימפי מצפה "להמשך העבודה איתם בריו".

ICRT רכשו את הזכויות לכל פלטפורמות השידור בכל השפות. בעשורים האחרונים, אלופי האגרוף הקובנים, כמו פליקס סבון ותיאופילו סטיבנסון, הפכו למפורסמים ברחבי העולם.

המדינה תברך גם על שובו של הבייסבול לתכנית האולימפית, כפי שצפוי לקרות בטוקיו 2020.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות