אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי השליטה בשופרסל קנו מניות של הרשת ב-75 מיליון שקל

בעלי השליטה בשופרסל קנו מניות של הרשת ב-75 מיליון שקל

מתחילת השבוע שעבר ביצעו מתיו ברונפמן, שולם פישר ודסק"ש רכישות של מניות שופרסל בהיקף 18.8 מיליון שקל. מאז תחילת הרכישות ירדה מניית שופרסל ב-6.5%

22.12.2014, 17:38 | גיל קליאן

בעלי השליטה בשופרסל - דסק"ש מקבוצת אי.די.בי, מתיו ברונפמן ושולם פישר - ממשיכים לקנות מניות של רשת השיווק הגדולה בישראל בבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

מתחילת השבוע שעבר רכש ברונפמן מניות שופרסל בהיקף של 6.5 מיליון שקל, פישר רכש בהיקף כספי של 5.5 מיליון שקל ודסק"ש ביצעה רכישות של 6.8 מיליון שקל. בסך הכל מדובר ברכישות בהיקף כולל של 18.8 מיליון שקל של כל השותפים.

רכישת אלה מצטרפות לרכישות נוספות שביצעו בעלי השליטה מתחילת נובמבר, בהיקף כולל של 56 מיליון שקל. עם זאת, מה שהשתנה הוא היקף הרכישות על ידי כל אחד מהשותפים - עד השבוע שעבר רכשה דסק"ש כמות מניות גדולה משמעותית מברונפמן ופישר. אז רכשה דסק"ש מניות ב-38.2 מיליון שקל, ואילו ברונפמן ופישר רכשו מניות בהיקף של 8.7 מיליון שקל כל אחד.

לאחר הרכישות האחרונות, מחזיק ברונפמן באופן ישיר 0.82% ממניות שופרסל, פישר מחזיק ב-0.77% ממניות שופרסל ואילו דסק"ש מחזיקה 49.6%. עלייה של דסק"ש לאחזקה מעל 50% תצטרך אישור של רשות ההגבלים, ויתכן כי עקב כך התמעט חלקה של דסק"ש ברכישות האחרונות. למעשה, 3 הרכישות האחרונות היו של ברונפמן ופישר לבד, ללא דסק"ש, שלמעשה לא רכשה מניות שופרסל מאז 14 בדצמבר (יום ראשון שעבר).

מאז תחילת מהלך הרכישות של בעלי השליטה בשופרסל (12 בנובמבר) ירדה מניית רשת השיווק ב-6.5%.

שופרסל, צילום: כרמית פלר שופרסל | צילום: כרמית פלר שופרסל, צילום: כרמית פלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות