אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: "עשרות מיליוני שקלים נגבו ממיסוי של דירות להשקעה" צילום: אוראל כהן

רשות המסים: "עשרות מיליוני שקלים נגבו ממיסוי של דירות להשקעה"

הרשות שלחה בשנה האחרונה 107 אלף מכתבים לישראלים שנמצא כי הם צריכים לדווח על הכנסותיהם. 40 אלף מהם החזירו תשובה, ולכ־8,000 נפתחו תיקים על רווחים מדירות להשקעה

23.12.2014, 07:57 | עמרי מילמן

במהלך השנה האחרונה שלחה רשות המסים 107 אלף מכתבים לתושבי ישראל, שהרשות מצאה בבדיקותיה כי הם נדרשים לדווח על הכנסות. כמחצית מהמכתבים נשלחו למי שעל פי נתוני הרשות מחזיק בשלוש דירות ויותר. מנהל רשות המסים משה אשר אמר כי "מתוך 107 אלף המכתבים שנשלחו, 40 אלף חזרו עם דיווחים". כעת הרשות צריכה לאכוף את דרישתה על כל יתר עשרות אלפי האנשים, מה שקורה לאט. מתוך ה־40 אלף שהחזירו את הדיווח המלא, כ־8,000 איש פתחו תיקים על הכנסות מהשכרת דירות, שמהם כאמור נגבו עשרות מיליוני שקלים במס.

קראו עוד בכלכליסט

בנוגע למס משכירות צריך לזכור כי הרשות לא יכולה לצבוע למעשה את כל ההכנסות שלה כתוצאה משליחת המכתבים, שכן חלקים מהנישומים ישלמו על הכנסותיהם משכירות כחלק מהדיווח השנתי שלהם, עשרות המיליונים המדוברים הם רק מאלו שפתחו תיקים חדשים ברשות, כך שהסכום הכולל יכול להיות גבוה בהרבה.

משה אשר. הסכום יכול גם לעלות משה אשר. הסכום יכול גם לעלות משה אשר. הסכום יכול גם לעלות

לדברי מנהל רשות המסים בכנס לשכת רואי החשבון בירושלים, משה אשר, רשות המסים צפוייה לגבות השנה 3.5 מיליארד שקל מעל לאומדן המקורי שלה שעמד על 250 מיליארד שקל.

אשר וחבר הכנסת מיקי לוי, לשעבר סגן שר האוצר יאיר לפיד, העלו את הצורך בהגדלת התקנים ברשות המסים כתנאי הכרחי במלחמת הרשות בהון השחור, ולוי תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו כאשר אמר ל"כלכליסט" כי "בתקציב שנת 2015 תוכננה תוספת של כ־640 תקנים לרשות המסים שתוקצבו בצורה מיוחדת והייתה אמורה לסייע לרשות במאבק בהון השחור ובהגדלת תקציב המדינה לטובת הצרכים החברתיים. לצערי הרב ראש הממשלה נתניהו הקפיא את העברת התקציב ובכך הוא פוגע ישירות בשכבות החלשות ובציבור כולו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
למה בכלל מעודדים השקעה בדירות בתקופה שהמשקיעים מסתערים על כל דירה מרצונם החופשי?
אנחנו כבר לא בתקופה שבה הריבית היתה 6% וההכנסה משכר דירה היתה 6% ולכן כמעט לא היו משקיעים בדירות, ולכן הממשלה עודדה אנשים לרכוש דירות להשקעה ע"י פטורים כל 4 שנים ממס שבח, ועל ידי פטור ממס על הכנסות של שכר דירה. מאז 2008 המצב הפוך, הריבית בסביבות 0%-2% והתשואה משכר דירה 3% ויותר, כלומר יש כדאיות כלכלית לרכוש דירה להשקעה ולא צריך תמריצים. אם כבר צריך להיפך- עודף המשקיעים גדול מהיכולת של המדינה לבנות בקצב מספק, ולכן חייבים להקטין את הביקוש על ידי העלאת מסוי על משקיעים (שלא לדבר על אכיפת המס הקיים) עברו 6 שנים והמדינה עדיין לא קלטה שהמציאות השתנתה?
אזרח  |  23.12.14