אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית לאומי נאמנות תודח כחלק מהסדר הענישה של לאומי בארה"ב

מנכ"לית לאומי נאמנות תודח כחלק מהסדר הענישה של לאומי בארה"ב

עדנה נפתלי, המכהנת כיום כמנכ"לית חברת הנאמנות של לאומי, כיהנה בשנים 2006 עד 2012 כמנהלת בנק לאומי בקליפורניה ונמצאה אחראית על ידי הרגולטור האמריקאי לעבירות המס שביצע הבנק. כחלק מן ההסדר התחייב הבנק להדיחה מתפקידה

23.12.2014, 01:53 | תומר ורון
בנק לאומי ידיח את מנכ"לית לאומי נאמנות, עדנה נפתלי, מתפקידה בעקבות ההסדר שהושג עם האמריקאים בגין עבירות המס שביצעה שלוחת הבנק בארה"ב.

כחלק מההסכם שנחתם עם הרשות לשירותים פיננסיים של מדינת ניו יורק, התחייב הבנק להביא לסיום תפקידה של עדנה נפתלי שכיהנה בשנים בהן בוצעו העבירות כמנכ"לית לאומי קליפורניה. עם זאת, נאמר בהסכם כי אם הדחתה לא תעלה בקנה אחד עם החוק הישראלי, התחייב הבנק שלא להעסיקה בשום תפקיד הנוגע לפעילות הבנק בארה"ב.

נפתלי עמדה בראש שלוחת בנק לאומי בקליפורניה בין השנים 2012-2006- השנים בהן הודה הבנק שפעל וסייע ללקוחותיו להתחמק מתשלומי מס לרשויות בארה"ב. החקירה כנגד לאומי מתנהלת בגין פעילותו בשנים 2010-2002.

מיילים מרשיעים

 

בדו"ח החקירה שפירסמה אמש הרשות לשירותים פינסיים בניו יורק היא מצטטת מיילים שנמצאו בחקירה בהם מדווחים עובדי הבנק על ביצוע פעולות העומדות בניגוד לחוק.

"למזלנו בנק מזרחי טפחות עובר כעת שינויים ולכן יש לנו הזדמנות למשוך מהם את הלקוחות החדשים", כך כתב עובד בנק לאומי ארה"ב למנהלו בתכתובות מייל שהגיעו לרשויות האמריקאיות. בהסכם נכתב כי לאומי המשיך בפרקטיקות האסורות וזאת למרות שעובד בבנק מזרחי טפחות כבר נענש על כך.

יתרה מכך, הרשויות בארה"ב מציינות כי על אף שבשנת 2008 החלו חקירות נגד בנקים שוויצריים סביב אותה פרקטיקה אסורה, בנק לאומי לא שינה את התנהלותו ואף פעל ביתר מרץ כדי להמשיך ולגייס לקוחות. על פי ההסדר הסופי, מאז שנת 2008 לאומי גייס עוד 263 אזרחים אמריקאיים והגדיל את היקף הנכסים שברשותו ב-401 מיליון דולר.

1.7 מיליארד לאמריקאים ועוד 200 מיליון שקל לעורכי הדין ורואי החשבון, צילום: עומר הכהן 1.7 מיליארד לאמריקאים ועוד 200 מיליון שקל לעורכי הדין ורואי החשבון | צילום: עומר הכהן 1.7 מיליארד לאמריקאים ועוד 200 מיליון שקל לעורכי הדין ורואי החשבון, צילום: עומר הכהן

נוסחת הקנס בהסדר מתייחסת לנושא זה ומענישה את הבנק על נכסים שגייס אחרי 2008, על אף שאז כבר ידע כי פעילותו המסייעת לאזרחי ארה"ב לחמוק מתשלום מסים, אינה חוקית.  הנוסחה קובעת כי עד שנת 2008 הקנס שישלם לאומי יהווה כ-20% מסך הנכסים של לקוחות אמריקאיים שברשותו, בעוד משנת 2008 הנתח עולה ל-30% ולאחר שנת 2009 אף מטפס ל-50%.

עלות הפרשה לבנק - 1.7 מיליארד שקל

בנק לאומי סיים באופן סופי את החקירה וישלם לרשויות בארה"ב קנס כולל של 1.5 מיליארד שקל. מלבד הקנס לאומי שילם לעורכי דין ויועצים שייצגו אותו בפרשה כ-200 מיליון שקל נוספים, כך שעלות הפרשה כולה עבור הבנק מסתכמת ב-1.7 מיליארד שקל.

מלבד בנק לאומי, גם בנק מזרחי טפחות ובנק הפועלים נמצאים תחת חקירה של הרשויות בארה"ב בחשד שיצעו עבירות דומות לאלו בהן הודה בנק לאומי. מזרחי טפחות אף מינה כבר את פירמת רואי החשבון KPMG לגוף הבוחן של הנתונים שיעביר לו ואילו בנק הפועלים עדיין לא התקדם בשלבי החקירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
לא מבין על מה כולם בוכים. חלק גדול מאיתנו ומהיהודים הישבים בגולה מעלימים מס....
היו תקופות שהמדינה עודדה את זה ואיפשרה לפתוח חשבונות תושב חוץ שהיו פטורים ממס. המדינה ידעה שכל דולר שמופקד בחשבונות אלו הוא שחור אבל היא לא נקפה אצבע וכאמור אפילו עודדה את הבנקים להגדיל ככל שניתן את הקפי הפעילות בחשבונות אלו ע"י מתן פטור ממס. הקף ההון השחור במדינה הוא נהגבוהים בעולם ועד היום אף אחד לא נקף אצבע. הגישה של הישראלים למעלימי מס היא כאל גיבורי על. כל ישראלי שני רוצה להיות זמר ,כדורגלן , סלב כזה או אחר או מעלים מס . והעובדה שבסופו של דבר מעלימי המס פוגעים באלו שהולכים בתלם לא גורמת להערצה כלפיהם לדעוך. אם רוצים הוכחה לכך ראו את ההתייחסות לכל הסלבס שניתפסו בשנים האחרונות. עובדי בנק לאומי הם חלק מאיתנו וכל מה שהם רצו לעשות זה לחלץ יהודי כשר מציפורני הגוי הרשע. הם ראויים לפרס בהשקפת העולם הרווחת בארץ.
יוסי  |  23.12.14
לכל התגובות