אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגמה: עשירי רוסיה מהגרים ללונדון צילום: שאטרסטוק

מגמה: עשירי רוסיה מהגרים ללונדון

בתשעת החודשים הראשונים של 2014 חלה עלייה של 68% במספר הרוסים הביקשו ויזת משקיע בבריטניה. העלייה באה על רקע צניחת הרובל והבעיות העמוקות הפוקדות את הכלכלה הרוסית

23.12.2014, 21:47 | שירות כלכליסט
על רקע הבעיות הכלכליות ברוסיה וצניחת שווי הרובל, קיבלו השנה מספר שיא של רוסים ויזת משקיע בבריטניה. מנתונים שפרסמה הממשלה הבריטית עולה כי בתשעת החודשים הראשונים של 2014 חולקו 162 ויזות משקיע לתושבי רוסיה, זאת לעומת 96 ויזות מסוג זה שהונפקו בתקופה המקבילה אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

הויזות מוענקות לזרים המוכנים להשקיע סכום מינימאלי של מיליון ליש"ט (1.6 מיליון דולר) בכלכלה הבריטית, לרבות השקעה באג"ח ממשלתיות ובחברות מקומיות. בחודש שעבר הועלתה דרישת הסף ל-2 מיליון ליש"ט (3.1 מיליון דולר). מחזיקי הוויזה יכולים להגיש בקשה לתושבות קבע לאחר חמש שנים.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. מאבד את אמון עמו?, צילום: בלומברג נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. מאבד את אמון עמו? | צילום: בלומברג נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. מאבד את אמון עמו?, צילום: בלומברג

העלייה במספר הרוסים המעוניינים לעבור לבריטניה מגיעה על רקע ההידרדרות החדה בכלכלה הרוסית. "אנשים לא חשים בטוחים לגבי הכלכלה", אמר ל-CNN פאט סאיני, אחראי על מחלקת ההגירה במשרד עורכי הדין "פנינגטונס מנצ'ס" בלונדון. הסנקציות שהטילו מדינות המערב על רוסיה בשל המעורבות שלה במשבר באוקראינה בשילוב עם ירידת מחירי הנפט וצניחת שווי הרובל, פגעו קשות בכלכלה, והמצב עוד צפוי להחמיר. לפי ההערכות, התמ"ג של המדינה יתכווץ בשנה הבאה בקרוב ל-5%, זאת בהנחה שמחירי הנפט לא יעלו מחדש.

הקשיים הכלכליים של רוסיה באים לידי ביטוי גם במצב ההון של עשירי המדינה, שאיבדו השנה יותר מ-50 מיליארד דולר. במקביל, נרשמה בבירה הבריטית עלייה במספר הרוסים שרוכשים דירות יוקרה.  

בורסת לונדון. דרישת הסף לקבלת ויזת השקעה: 2 מיליון ליש"ט, צילום: אי פי אי בורסת לונדון. דרישת הסף לקבלת ויזת השקעה: 2 מיליון ליש"ט | צילום: אי פי אי בורסת לונדון. דרישת הסף לקבלת ויזת השקעה: 2 מיליון ליש"ט, צילום: אי פי אי

הביקוש לויזות המשקיעים בבריטניה גובר גם בקרב עשירים ממדינות נוספות. מספר הוויזות שהונפקו למשקיעים סינים בתשעת החודשים הראשונים של השנה כפול לעומת אותה תקופה בשנה שעברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות