אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל נמל חיפה זומן לשימוע נוסף לפני פיטורים צילום: דנה קופל

מנכ"ל נמל חיפה זומן לשימוע נוסף לפני פיטורים

זהו הניסיון השני להדיח את מנדי זלצמן, לאחר שבחודש שעבר ההצבעה שנערכה בדירקטוריון הסתיימה בשיוויון

23.12.2014, 14:07 | ליאור גוטמן

דירקטוריון חברת נמל חיפה החליט לזמן את מנכ"ל החברה מנדי זלצמן לשימוע לפני פיטורים. מדובר בניסיון שני להדיח את המנכ"ל הוותיק, לאחר שבחודש שעבר נעשה ניסיון ראשון שהסתיים בשיוויון בדירקטוריון כך ש-4 הצביעו בעד ההדחה ו-4 נגד. 

קראו עוד בכלכליסט

מי שהיטה את הכף היה למעשה יושב ראש הדירקטוריון משה עברי סוקניק, שהודיע הבוקר (ג') בישיבת הדירקטוריון שהוא החליט להשתמש בזכות ההכרעה הנתונה לו, ולהחשיב את ההצבעה שלו כקול כפול. בעקבות ניסיון ההדחה הקודם ניסה דירקטוריון נמל חיפה להגיע להסכמה על הצבעה שנייה בנושא, כזו שתכריע אם יש להעמיד את מנכ"ל החברה לשימוע או שלא.

עם סיום ההצבעה החל ויכוח פנימי האם ליו"ר דירקטוריון החברה יש "קול כפול" במניין ההצבעות. על פי מקורות משפטיים בנמל, תקנון החברה קובע באופן ברור שכל דירקטור נושא באותו משקל בהצבעות, כלומר שליו"ר סוקניק אין עדיפות על פני חבריו.

מנדי זלצמן מנכ"ל נמל חיפה, צילום: דנה קופל מנדי זלצמן מנכ"ל נמל חיפה | צילום: דנה קופל מנדי זלצמן מנכ"ל נמל חיפה, צילום: דנה קופל

יום קודם לכן פורסם ב"כלכליסט" כי יו"ר הדירקטוריון סוקניק שלח מכתב לדירקטורים בו האשמות קשות על תפקודו של זלצמן לרבות תוצאות עסקיות נמוכות, החלפה סיטונאית של סמנכ"לים, טיפול לקוי בנזקים, אי־טיפול לכאורה בבעיות בטיחות, והפעלת דירקטורית כמתווכת לכאורה מול ועד העובדים לסיכול סכסוכי עבודה.

אחד הנושאים החמורים במכתב של סוקניק הוא התערבות לכאורה בסכסוכי עבודה. לטענתו, זלצמן הפעיל מאחורי גבו דירקטורית בחברה כדי שתתווך בין ההנהלה לוועד העובדים - מה שהוביל לסכסוך עבודה בפברואר 2014, שבסופו העובדים הגיעו למצב טוב יותר מזה שבו היו בתחילתו. לעניין זה אומר זלצמן שהוא דוחה את הטענה מכל וכל, וכי מי שפעל בדירקטוריון לטובת העובדים היו נציגיהם בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות