אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדח"צים של ייני בפרוטאולוג'יקס התפטרו במחאה על הלוואה צילום: בועז אופנהיים

הדח"צים של ייני בפרוטאולוג'יקס התפטרו במחאה על הלוואה

הדח"צים, מאיר שביט ויעקב גולדמן, מתנגדים לביצוע ההלוואה, במסגרתה השלד הבורסאי יעמיד 3.5 מיליון דולר לטובת פרויקט נדל"ן בברוקלין

23.12.2014, 15:15 | גיל קליאן

הדח"צים של השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס, שבשליטת ירון ייני, הודיעו לחברה כי יתפטרו אם יועמד אשראי על ידי החברה לפרויקט נדל"ן בברוקלין. מדובר בדח"צים מאיר שביט ויעקב גולדמן.

קראו עוד בכלכליסט

שביט היה בעבר המפקח על הביטוח במשרד האוצר. גולדמן הוא יועץ כלכלי לחברות ציבוריות. באחרונה עלה שמו לכותרות לאחר שאגף שוק ההון במשרד האוצר ביקר את המלצתו לאשר למנכ"ל הפניקס אייל לפידות עלות שכר של 12 מיליון שקל ולאחר שהמלצתו נדחתה, המליץ בסבב אישור נוסף לאשר שכר של 5 מיליון שקל ללפידות.

פרוטאולוג'יקס מצידה דיווחה היום (ג') כי "המו"מ לקראת הסכם ההלוואה מצוי בשלבים מתקדמים מאוד, וייתכן כי ייחתם כבר בימים הקרובים או אפילו היום". זאת, לאור ש"ההחלטה בדבר אישור ההתקשרות בהסכם ההלוואה התקבלה בדירקטוריון החברה ברוב קולות, בהתנגדות שני הדירקטורים החיצוניים", כלשון הדיווח.

מדובר בעסקה שתהפוך את החברה נטולת הפעילות לסוג של אג"ח על נדל"ן אמריקאי. לפי מתווה העסקה המוצעת, השלד הבורסאי יעמיד הלוואה של 3.5 מיליון דולר למימון פרויקט נדל"ן בברוקלין, שתישא ריבית של 15%.

ההלוואה תהיה רק כנגד אותו פרויקט, תובטח בבטוחות, ותיפרע לפני חלוקת רווח כלשהו מהפרויקט. מדובר בפרויקט בהיקף של 5.8 מיליון דולר, כך שהמימון של פרוטאולוג'יקס יעמוד על כ-60% מהיקף הפרויקט (כאשר לא ידוע האם שאר הכסף יגיע מהון עצמי של היזם או אשראי מגופים אחרים). פרוטאולוג'יקס לא דיווחה מיהו היזם שעומד מאחורי אותו פרויקט נדל"ן בברוקלין.

במקביל פירסם השלד הבורסאי הבהרה מצד שמואל וטליה ולטר – שעמדו במוקד של טענות רשות ניירות ערך נגד החברה מלפני כשבועיים. רשות ניירות ערך טענה כי בני הזוג ולטר הצביעו באסיפת בעלי המניות של החברה בעד הסכמי הניהול של ייני באמצעות אפסווינג שבבעלותו, ובאותו זמן הפיקו תועלת מייני בעסקה אחרת – רכישת השליטה בשלד הבורסאי די רום. למעשה, טוענת רשות ניירות ערך, בני הזוג ולטר היו צריכים להיות מסווגים כבעלי עניין אישי באותה הצבעה. אם בני הזוג ולטר היו מסווגים כך, האסיפה היתה דוחה את הסכם דמי הניהול של אפסווינג.

באותה הבהרה מוסרים בני הזוג ולטר כי כל המידע לגבי עסקת די רום היה בנמצא מול אנשי פרוטאולוג'יקס, וכי החברה היא זאת שהחליטה שלא לסווגם כבעלי עניין באותה הצבעה. במקביל לדיווח של הרשות שדורש לבטל את ההצבעה, דיווחה פרוטאולוג'יקס כי היא דוחה את טענות הרשות, אך תפנה בכל מקרה לייעוץ משפטי נוסף בנושא.

ברוקלין. השקעות נדל"ן ברוקלין. השקעות נדל"ן ברוקלין. השקעות נדל"ן
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות