אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: התוצר ברבעון השלישי ברמת שיא של 5% צילום: אי אף פי

ארה"ב: התוצר ברבעון השלישי ברמת שיא של 5%

זהו הנתון הגבוה ביותר שנרשם במדינה מאז הרבעון השלישי ב-2003. נתונים משופרים בצריכה הפרטית עומדים מאחורי העדכון המעודד. צפי האנליסטים עמד על צמיחה של 4.4% בלבד

23.12.2014, 15:52 | שירות כלכליסט

הפתעה נעימה מעדכון נתוני התוצר בארה"ב: הכלכלה האמריקאית צמחה ברבעון השלישי ב-5% - הרמה הגבוהה ביותר מאז הרבעון השלישי של 2003. מדובר בעדכון האחרון לנתוני הרבעון השלישי, כשהנתון הקודם עמד על 3.9%. הצפי של האנליסטים עמד על צמיחה של 4.4%.

בין הגורמים העיקריים לעדכון כלפי מעלה - נתונים משופרים של צריכה הפרטית ובהשקעות העסקיות.

נתוני הצריכה הפרטית, המשקפת את התמיכה העיקרית בפעילות הכלכלית, עודכנו כלפי מעלה לעלייה של 3.2%, לעומת 2.2% בנתון הקודם. בדומה, השקעות עסקיות צמחו ב-8.9% לעומת 7.1%, בעוד שהוצאות על ציוד עלו ל-11% מ-10.7%.

מדובר בעדכון השלישי והאחרון של נתוני התוצר לרבעון השלישי (השניים הראשונים יצאו באוקטובר ובנובמבר).  

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

מדו"ח נפרד שפרסם היום עולה שהזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב נפלו בנובמבר ב-0.7%, על רקע הזמנות חלשות לציוד צבאי. התוצאות פספסו את תחזיות האנליסטים, שציפו דווקא לעלייה של 3.3%. זו הירידה השלישית בהזמנות בארבעת החודשים האחרונים, כשבאוקטובר נרשמה עלייה של0.3%.

הזמנות בסקטור ציוד התחבורה ירדו ב-1.2%. עם זאת, נרשמה עלייה קלה של 0.6% בהזמנות מטוסי נוסעים, אך היא לא הספיקה לפצות על הזמנות חלשות בסקטור הצבאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות