אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דירוג "כלכליסט": אייזק דבח - המנהל הטוב ביותר לשנת 2014

מנכ"ל דלתא נבחר למנהל הטוב ביותר בדירוג המנהלים של "מוסף כלכליסט" שבחן את כל החברות שנסחרות בבורסה ונכללות במדד ת"א 100. במקום השני נבחר מנכ"ל אמות אבי מוסלר ולמקום השלישי הגיע מנכ"ל ויו"ר מג'יק, גיא ברנשטיין

24.12.2014, 11:16 | זוהר שחר לוי
מי הם המנהלים הטובים ביותר לשנת 2014? דירוג "כלכליסט" שנחשף הבוקר (ד') בוועידת התחזיות מעמיד במקום הראשון את מנכ"ל דלתא אייזק דבח, במקום ה-2 את מנכ"ל אמות אבי מוסלר ובמקום השלישי את מנכ"ל ויו"ר מג'יק גיא ברנשטיין.

קראו עוד בכלכליסט

דירוג המנהלים הטובים ביותר של "כלכליסט" בוחן זו הפעם השביעית את כל החברות הנסחרות בבורסת תל אביב ונכללות במדד ת"א-100, ומעניק להן ציונים בקריטריונים של שקיפות, אמינות, התחשבות בבעלי מניות המיעוט וכמובן ביצועים. ממוצע הציונים האלה הוא שקבע את הדירוג הסופי המופיע כאן.

אייזק דבח, צילום: אלעד גרשגורן אייזק דבח | צילום: אלעד גרשגורן אייזק דבח, צילום: אלעד גרשגורן

עורכת כלכליסט, גלית חמי, ציינה שלאורך שנים מזוהות עם הפרמטרים הקובעים את הדירוג חברות אלוני חץ, אמות, גזית גלוב ודלתא מאופיינות בניהול יציב וחשיבה ארוכת טווח.

דבח, מנכ"ל דלתא שנבחר למקום הראשון אמר עם קבלת הפרס: "יש לכם מדינה נהדרת ואתם צריכים להיות גאים בה ולא לבקר אותה כל הזמן". דבח הוסיף כי הוא גאה על הבחירה וכי הפרס מגיע לכל עובדי דלתא שעברו תהליך התקדמות. "דב לאוטמן שעזב אותנו לפני שנה, היה גאה בזכיה". דבח סיפר על הקשר הקרוב שלו עם ישראל שלא נותק עקב כך שעיקר חייו בארה"ב. "נולדתי בירושלים ועברנו לארהב כשהייתי בן 10, אבל הלב שלי נשאר בישראל".

דבח ציין כי בשנה החולפת דלתא צמחה בחמש השנים האחרונות ב-13% במכירות וב-34% ברווח והשנה תחצה את מיליארד שקל מכירות בפעם הראשונה. "אנחנו מייצרים מליון פריטים ביום למותגים הגדולים ביותר בעולם כמו נייקי, ויקטוריה סיקרט, לקוסט ועוד. לפני שנתיים וחצי קנינו את שיסו ומיזגנו אותה לתוך דלתא, כך שהגדלנו את מכירותיה ב-11% בשנתיים ואת הרווח התפעולי ב-60%. בישראל אנחנו מובילי השוק בהלבשה תחתונה לגברים ונשים". דבח ציין עוד כי ההצלחה של דלתא נובעת. מכך שהמנהלים בחברה מגיעים לעבודה עם תשוקה ליצירה ודלתא היא הייטק בסביבת לאונטק. "הייחוד שלנו הוא המוחות הישראלים והפיתוח של מוצרים חכמים".

 

לצורך הדירוג, כמאה שחקנים מרכזיים בשוק ההון – אנליסטים, חתמים, מנהלי השקעות ובכירים אחרים מ-27 גופים גדולים – מילאו שאלונים מפורטים על כל החברות מהחברות במדד. כדי לוודא שהדירוג מקצועי ואמין, המדרגים העניקו ציונים רק לחברות שהם מכירים היטב מעבודתם השוטפת, לאורך זמן ולעומק. כדי להימנע מניגודי עניינים, נפסלו מקרים שבהם הגופים המדרגים קשורים בקשרי שליטה ובעלות לחברות המדורגות.

אל המקום הראשון בדירוג הגיע מנכ"ל דלתא אייזק דבח, שזינק למקום הראשון מהמקום השלישי בדירוג לשנת 2013. לפי הפרמטרים השונים הגיע דבח למקום הראשון באמינות ולמקום ה-3 בשקיפות.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, מתמקם במקום השני, כשלפי הפרמטרים הוא זוכה למקום ה-1 בשקיפות ולמקום ה-3 בהתחשבות בבעלי מניות מיעוט. מוסלר שומר על מיקומו מהשנה שעברה – גם אז מוקם במקום ה-2 בדירוג.

אבי מוסלר, צילום: עמית שעל אבי מוסלר | צילום: עמית שעל אבי מוסלר, צילום: עמית שעל

את המקום ה-3 תופס יו"ר ומנכ"ל מג'יק, גיא ברנשטיין, כשלפי הפרמטרים הגיע למקום ה-2 הן מבחינת שקיפות והן מבחינת התחשבות בבעלי מניות מיעוט. הוא הזינוק המטאורי של הדירוג לשנה זו שכן אשתקד כלל לא נכנס לדירוג.

במקום הרביעי מתמקם מנכ"ל אסם איציק צאיג כשהוא זוכה, לפי הפרמטרים, למקום ה-1 בהתחשבות בבעלי מניות מיעוט ובמקום ה-2 מבחינת אמינות. בשנת 2013 מוקם צאיג במקום ה-13.

את החמישיה הראשונה סוגר מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאי ובכך הוא עולה ב-11 דרגות מהדירוג לשנת 2013 – אז מוקם במקום ה-16. יהודאי, לפי הפרמטרים הנבחנים, הגיע למקום ה-1 מבחינת ביצועים.

מנכ"ל אלוני חץ, נתן חץ, מדורג במקום ה-9, ירידה של מספר מקומות אך עדיין זוכה להערכה רחבה – בייחוד נוכח העובדה שהוא גם נחשב יו"ר מאוד מעורב באמות.

מנכ"ל בנק פועלים, ציון קינן, רושם עלייה של 7 שלבים בדירוג ומתמקם במקום ה-12 לעומת המקום ה-19 בשנה שעברה. רוני סופר, מנכ"ל גזית גלוב דווקא יורד ב-9 שלבים ומתמקם במקום ה-13 לעומת המקום ה-4 בשנה שעברה.

רמי לוי, מנכ"ל רמי לוי שווק השקמה, רושם ירידה של 8 שלבים ומתמקם במקום ה-18 לעומת המקום ה-10 בו היה ממוקם בשנת 2013. מנכ"ל טבע, ארז ויגודמן, ממוקם במקום ה-29 לאחר שבשנה שעברה לא נכנס לדירוג.

את 30 הראשונים סוגרת מנכ"לית בזק, סטלה הנלדר שרושמת ירידה של 3 שלבים מהשנה שעברה, אז מוקמה במקום ה-27.

אליעזר פישמן, יו"ר כלכלית ירושלים, צולל ב-10 שלבים וממוקם במקום ה-34, לעומת המקום ה-24 בשנה שעברה. הדירוג התבצע בטרם האירועים האחרונים ברוסיה והשפעותיהם על מניות החברה. חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר, שומר על יציבות מהשנה שעברה במקום ה-37.

מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק-עמינח נכנסת לדירוג לשנת 2014 למקום ה-38 לאחר שלא נכנסה אשתקד. מיד אחריה, מצטרף גם הוא לדירוג, מנכ"ל רציו חיפושי נפט, יגאל לנדאו, שמשתלב במקום ה-39.

הדירוג ממקם במקום ה-49 את מנכ"ל נייס, ברק עילם ומיד אחריו, סוגר את 50 המנהלים הראשונים, נמצא מנכ"ל אפריקה נכסים, אברהם נובוגרוצקי, שעולה ב-5 שלבים מהדירוג לשנת 2013 אז דורג במקום ה-45.

מהדירוג עולה כי בחתך ענפי מי שמוביל את המדד הינן חברות הנדל"ן המניב ובין השאר ניתן למנות פרט למוסלר ולחץ גם את מנכ"ל קבוצת עזריאלי יובל ברונשטיין, שממוקם במקום ה-6 ואת מנכ"ל ביג איתן בר-זאב במקום ה-11.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות