אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון הכדורגלנים הבינלאומי מזהיר שלא לחתום בקבוצות מסרביה צילום: איי אף פי

ארגון הכדורגלנים הבינלאומי מזהיר שלא לחתום בקבוצות מסרביה

האיגוד הודיע שהחשבונות של 8 מתוך 16 הקבוצות בליגה הבכירה נחסמו על ידי הבנק הלאומי של סרביה, כך שהן אינן יכולות לשלם לשחקנים ולעובדים אחרים

25.12.2014, 12:55 | שירות כלכליסט

איגוד שחקני הכדורגל, FIFPro הזהיר את החברים בו לא לחתום בקבוצות בסרביה בשל הסיכון הגבוה שלא יקבלו תשלום. האיגוד והתאחדות שחקני הכדורגל של סרביה (SPFN) הודיעו שהחשבונות של שמונה מתוך 16 הקבוצות בליגה הבכירה נחסמו על ידי הבנק הלאומי של סרביה, כך שהן אינן יכולות לשלם לשחקנים ולעובדים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

שחקן פרטיזן בלגרד. הכדורגל הסרבי בשפל , צילום: איי אף פי שחקן פרטיזן בלגרד. הכדורגל הסרבי בשפל | צילום: איי אף פי שחקן פרטיזן בלגרד. הכדורגל הסרבי בשפל , צילום: איי אף פי

"אנחנו שונאים לעשות זאת, אך זו העבודה שלנו להגן על השחקנים", מסר מזכ"ל FIFPro, תיאו ואן סגלן. "שחקנים לא קיבלו שכר של חודשים ועומדים בפני בעיות פיננסיות רציניות. המועדונים על סף פשיטת רגל. בנוסף לכך, קיבלתי את החדשות המזעזעות שאחת הקבוצות מזלזלת לגמרי בזכויות השחקנים ואף מאפשרת לחוליגנים לאיים על השחקנים".

נשיא SPFN מירקו פולדיקה אמר כי ישנם 115 מקרים הנידונים בלשכת הבוררות במדינה. "המצב הנוכחי מדאיג", הודה. "יש בסרביה רק 500 שחקני כדורגל מקצועיים. אנחנו לא נופתע אם חלק מהקבוצות יכריזו בעתיד הקרוב על פשיטת רגל. לפיכך, עלינו לשלוח מסר לכל המדינות ולהמליץ לכל שחקני הכדורגל הזרים לא להגיע לסרביה, מכיוון שאין שום ערובות שהם יקבלו שכר".

מ- FIFPro הוסיפו כי שחקנים בקבוצת רדניצ'קי קרגוייבץ מהליגה הבכירה ספגו איומים מהאוהדים, שהורשו להיכנס לחדר ההלבשה לאחר שהשחקנים פצחו בשביתה במחאה על כך שלא קיבלו שכר במשך שלושה חודשים.

"ווק סוטירוביץ', אחד השחקנים המנוסים בקבוצה הוכה בפניו כשניסה לדבר עם האוהדים ולהגן על השחקנים הצעירים יותר. שאר השחקנים מנעו התפרצות של תגרה", נמסר מאיגוד השחקנים. התאחדות הכדורגל של סרביה (FSS) והליגה גינו את התקרית, אך לא פצחו בהליכים משמעתיים נגד הקבוצה. החלטה שפולדיקה כינה כ"מאכזבת ביותר".

במשחק הבית הבא האוהדים החזיקו שלטים עם עלבונות ואיומים נגד השחקנים, ובתוך ימים ספורים עזבו את המועדון שבעה שחקנים. הכדורגל הסרבי נפל לשפל חדש ביוני, כשאלופת העונה שעברה הכוכב האדום בלגרד הושעתה מהשתתפות בליגת האלופות של אופ"א, בשל חשבונות שלא שילמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות