אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

ינון קרייז: "העתיד של תעשיית המדיה הוא סרטוני הוידיאו הקצרים"

לדברי יו"ר ומנכ"ל סטודיו מייקר ולשעבר יו"ר ומנכ"ל אנדמול העולמית, "תעשיית תכני הווידיאו הקצרים אולי לא מוכרת לאנשים מעל גיל 35 אבל מדובר בתעשייה שגדלה בקצב אדיר בזמן שהטלוויזיה המסורתית יורדת ברייטינג"

24.12.2014, 12:58 | אופיר דור
"תעשיית המדיה העולמית עברה שינוי דרמטי בעידן הדיגיטלי עם צמיחה של תעשיה חדשה של תכני וידיאו קצרים (Short Form). זה שינוי שעבר מתחת לרדאר עבור אנשים מעל גיל 35, אבל מדובר בתעשייה שגדלה בקצב אדיר", אמר ינון קרייז, יו"ר ומנכ"ל סטודיו מייקר ולשעבר יו"ר ומנכ"ל אנדמול העולמית, בוועידת התחזיות 2015 של "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

לדברי קרייז, המדיום של סרטונים קצרים הוא משהו אחר לגמרי מתכני הטלוויזיה המסורתיים. אלו תכנים באורך 3-10 דקות כאשר הפקת כל דקה עולה עשרות עד מאות דולרים בלבד לעומת עשרות אלפי דולרים לדקה בטלוויזיה. הם מופצים בעיקר על ידי youtube, שהפכה לפלטפורמת הוידיאו הגדולה בעולם עם שישה מיליארד שעות צפייה בחודש ו-100 שעות של וידיאו שמועלות לאתר מידי יום".

 

קרייז הוסיף כי "בזמן שכל רשתות הכבלים בארה"ב רושמות ירידה דרמטית ברייטינג, והצעירים בגילי 12-24 צופים הרבה פחות בטלוויזיה המסורתית ביחס לקבוצות הגיל האחרות, אנחנו רואים עלייה בצפייה בווידיאו דרך המובייל ובסרטונים קצרים. כך גם בפרסום אנחנו רואים ירידה ניכרת במדיה המסורתית לעומת עלייה בפרסום במובייל ובוידיאו דרך האינטרנט".

ינון קרייז, יו"ר ומנכ"ל אנדמול. "חמשת הדמויות המשפיעות ביותר על בני נוער בגילי 13-18 הם כוכבי youtube", צילום: עמית שעל ינון קרייז, יו"ר ומנכ"ל אנדמול. "חמשת הדמויות המשפיעות ביותר על בני נוער בגילי 13-18 הם כוכבי youtube" | צילום: עמית שעל ינון קרייז, יו"ר ומנכ"ל אנדמול. "חמשת הדמויות המשפיעות ביותר על בני נוער בגילי 13-18 הם כוכבי youtube", צילום: עמית שעל

"על פי פייסבוק, 21% מהצפייה בסרטונים דיגיטליים נעשית דרך המובייל, כאשר 70% ממשתמשי הסמארטפון צופים בווידיאו במובייל. בקיצור, סרטונים קצרים שווים מובייל. רבים מהטאלנטים של אותם סרטונים קצרים הם כוכבים עצומים. רבים מהיוצרים מושכים יותר צופים מאשר תוכניות הפריים טיים בערוצים הגדולים בארה"ב עם מיליוני צפיות בשבוע. סקר בארה"ב מצא שחמשת הדמויות המשפיעות ביותר על בני נוער בגילי 13-18 הם כוכבי youtube".

קרייז חזה כי "בעתיד הפורמט של סרטונים קצרים יהפוך לז'אנר שהוא מיינסטרים וזה ישנה את הדרך שאנחנו חושבים על מדיה. חברות המדיה הגדולות מאמצות את השינוי. דיסני רכשה את סטודיו מייקר שאני עומד בראשה והיא המובילה העולמית בתחום של הסרטונים הקצרים. אנחנו מביאים עשרה מיליארד צפיות בחודש לסרטונים. דיסני זיהתה את הצורך להיכנס לתעשיית התכנים הקצרים ועשתה זאת דרך רכישת מייקר".

קרייז אמר כי "בישראל התעשייה של סרטונים קצרים עדיין נמצאת בחיתוליה ושוק המדיה נשלט על ידי טלוויזיה חזקה ויצירתית, אבל ליוצרים הישראלים יש כישרון בקנה מידה בינלאומי ואנחנו עוקבים אחריהם. אלו שיאמצו את השינוי היום יהיו המנצחים של מחר בתעשיית המדיה העולמית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות