אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדח"צ המתפטר בפרוטאולוג'יקס: "ההלוואה בברוקלין היא סיכון לא סביר" צילום: בועז אופנהיים

הדח"צ המתפטר בפרוטאולוג'יקס: "ההלוואה בברוקלין היא סיכון לא סביר"

מאיר שביט, לשעבר המפקח על הביטוח, מטיל האשמות קשות בשלד הבורסאי של ירון ייני: "לחברה אין יכולת לנהל את ההלוואה מישראל"

24.12.2014, 20:19 | גיל קליאן

הסערה סביב השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס מסרבת להירגע. השלד הבורסאי שבשליטת אפסווינג של ירון ייני פירסם היום (ד') את מכתב ההתפטרות של הדח"צ מאיר שביט - בו טענות קשות על התנהלות החברה. שביט התפטר עקב כוונת החברה להעמיד אשראי של 3.5 מיליון דולר לפרויקט נדל"ן בברוקלין בריבית של 15%.

קראו עוד בכלכליסט

על כוונת ההלוואה כותב שביט, לשעבר המפקח על הביטוח באוצר, כי "אין ספק שהאירוע המרכזי ו"הקש ששבר את גב הגמל" הוא עסקת הנדל"ן בברוקלין (להלן:" עסקת ברוקלין"), שאמורה היתה לרתק את רוב אמצעיה הכספיים של החברה,

שלהבנתי היתה כרוכה בסיכונים בלתי סבירים, ולהבנתי אין ביכולת החברה ונושאי המשרה בה לנהל אותה מישראל. עסקה זו, שמתווה ביצועה המתוכנן עבר שינויים רבים ב"זיג- זג" מרשים ותוך עלות ניכרת לחברה, אושרה ע"י הדירקטוריון ברוב דחוק של שלושה דירקטורים כנגד התנגדות נחרצת ומפורטת ביותר של שני הדח"צים".

שביט המשיך כי "את העסקה האמורה קידם בלהט, שלפחות אני לא הצלחתי להבין את מקורו, הדירקטור מרדכי מנשה, שכיהן כיו"ר דירקטוריון החברה בעבר, התפטר, ושגולדי ואני התנגדנו למינויו מחדש (ישיבת דירקטוריון מ - 20/11/2014 ). מבחינתי - עקב אבדן אמוני בכשירותו לכהן כדירקטור. למינויו של מר מנשה לכהונת יו"ר קבוע כבר התנגדה גם הדירקטורית גב' עינת לסר (שהתפטרה מאז)".

"בין לבין, התברר בעת הדיון בדו"חות החברה לרבעון השלישי של 2014 כי בניגוד לעמדה מפורשת של גולדי (הדח"צ השני בחברה - יעקב גולדמן, יועץ כלכלי לחברות ציבויות - ג"ק) ושלי (שוב!), שהובעה בישיבות ובתכתובת, שילמה החברה סכומים ניכרים לאבי קליינר, עד הרשעתו בפלילים, על פי הסכם שנחתם מטעם החברה עוד בנובמבר 2013 (בתחולה רטרואקטיבית מספטמבר 2013 ), ע"י המנכ"ל והדירקטור אלי יורש. שלא דווח לדירקטוריון ושאני, למיטב ידיעתי גם גולדי, למדנו עליו רק בנובמבר שנה זו (במסגרת המצאת החומר לביקורת מיוחדת שביצעה המבקרת הפנימית ע"פ דרישתנו כיו"ר וכחבר ועדת ביקורת; ושבדו"ח המסכם שלה, המצוי בחברה, מצויים רוב פרטי המקרה)".

כך, טוען שביט כי "אין ביכולתי לשרת את החברה ואת בעלי מניותיה במסגרת הדירקטוריון בהרכבו הנוכחי ובדרך התנהלותו והתנהלות החברה, כמתואר בתמצית לעיל". פרוטאולוג'יקס טרם פירסמה תגובה רשמית למשקיעים על דבריו אלה של שביט.

ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים ירון ייני | צילום: בועז אופנהיים ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות