אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדואר הגיע להבנות עם מחזיקי האג"ח על שעבוד נכסים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הדואר הגיע להבנות עם מחזיקי האג"ח על שעבוד נכסים

הנכסים שישועבדו יהיו בגובה החוב - כ־280 מיליון שקל. בנוסף הוסכם שתופחת הריבית המשולמת על האג"ח. ההסכמות יובאו לאישור הדירקטוריון ובעלי המניות בחברה

25.12.2014, 07:00 | אופיר דור

חברת דואר ישראל הגיעה למתווה הסכמות עם מחזיקי האג"ח להם היא חייבת כ־280 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מתווה ההסכמות, שיובא לאישור דירקטוריון הדואר ואסיפת בעלי המניות של החברה, יכלול שעבוד נכסים בגובה החוב לטובת מחזיקי האג"ח. בתמורה יסכימו מחזיקי האג"ח להפחית את הריבית שמשלם הדואר, לאחר שזו עלתה משמעותית בעקבות ארבע הורדות דירוג שספגה החברה מאז גיוס האג"ח ב־2010.

קראו עוד בכלכליסט

הריבית תחזור בשנה הראשונה לריבית המקורית - 3.8% - במקום הריבית כיום שעומדת על 4.6%. בשנה השנייה תרד הריבית לכ־3%.

ביום ראשון צפוי להתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים על תביעה שהגישו מחזיקי האג"ח נגד החברה על רקע החשש כי היא לא תוכל לעמוד בתשלום החוב להם כבר בחודשים הקרובים. מחזיקי האג"ח פנו לבית המשפט לאחר שמשרד האוצר והדואר סירבו להעניק להם שעבוד שיבטיח את תשלום החוב. המדינה העדיפה עד כה להשתמש בלחץ מצד מחזיקי האג"ח כמנוף לקידום תוכנית הבראה בדואר, אולם כעת לאור התקדמות לקראת חתימה על התוכנית הוסר החסם למתן שעבוד נכסים למחזיקי האג"ח. בכל מקרה ההסכמות עם מחזיקי האג"ח ייכנסו לתוקף רק לאחר החתימה הסופית על תוכנית ההבראה.

סניף דואר ישראל, צילום: אלעד גרשגורן סניף דואר ישראל | צילום: אלעד גרשגורן סניף דואר ישראל, צילום: אלעד גרשגורן

במקביל נפגשו שלשום יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנהל רשות החברות אורי יוגב והגיעו להסכמות משמעותיות בנושא המרכזי שמעכב את החתימה על תוכנית ההבראה של הדואר - רשימת 1,200 העובדים שיפוטרו בתהליך. הוועד דרש כי מרבית הרשימה תורכב מעובדים שנרשמו לפרישה מוקדמת, בעוד ההנהלה ביקשה לפטר את העובדים שלטענתה אינם מתאימים. ההסכמה המסתמנת היא ש־90% מהעובדים הקבועים שיעזבו יהיו עובדים מבוגרים שייצאו לפנסיה מוקדמת ורק כ־10% יהיו עובדים שיפוטרו ויקבלו פיצויים מוגדלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אל תאמינו לדואר. הכל שם על קרעי תרנגולת
במשך שנים עסקו שם במנויים פוליטיים במקום פתוח עסקים ואגיעו לאו שהגיעו. עכשיו שוב הציבור ישלם יותר עבור השרות בכדי שאפשר יהיה להמשיך בחגיגה. להפריט מהר ולשלוח הביתה את כל ההנהלה שכן הם יותר מידי זמן יושבים שם ואין הם מסוגלים ליצור את השינוי!!!
ועקנין , תל אביב  |  26.12.14
1.
הדואר זקוק לשינוי באופן מידי
כרגע הדואר מפסיד בליבת העסקים קרי דואר הוא מפסיד כ 100 מיליון שקל בשנה בשירותים הבאים בדואר ים, דואר בינלאומי גם יצוא וגם יבוא שרות חבילות EMS דואר רשום בארץ וחו"ל דואר פנים ארצי ,ועוד..... הנהלת הדואר לא הפנימה את השינוי שחל בעולם מעבר בין דואר מסורתי לחבילות בסחר אלקטרוני ולא נערכה בהתאם ,זו גם הסיבה לעכובים בנמלים. כמעט כל שרות שהוא בתחרות ישנו הפסד....ואת זה זיהתה וועדת רייך ,והגישה את המלצותיה לשר התקשורת שאישר את התעריפים החדשים אבל כמו כל דבר ציבורי או ממשלתי הדברים מתנהים כל כך לאט !!! זה לא יעזור למחזיקי האג"ח הדואר לא יוכל לעמוד על רגליים יציבות ללא פיטורים ושינוי מבני עמוק בדואר הכולל התיעלות ושינוי התעריפים וישום מסקנות וועדת רייך במלואה
שלומי עיני  |  25.12.14