אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הרצת המניות ב-RGR: הפרקליטות תשקול הגשת כתבי אישום צילום: אימג'בנק/thinkstock

פרשת הרצת המניות ב-RGR: הפרקליטות תשקול הגשת כתבי אישום

עפ"י החשד בעל השליטה ושני סוחרים בחברה הנחשבת לאחד משחקני הנוסטרו הפעילים בבורסה, הריצו מניות בהיקף של מאות מיליוני שקלים בשנים 2013-2010. לטענת רשות ני"ע, השלושה גרפו רווחים של למעלה מ-4 מיליון שקל באמצעות התרמית

25.12.2014, 15:09 | תומר גנון

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר של רשות ני"ע סיימה את החקירה בעניין חברת RGR גרופ, שעל פי החשד באמצעות חשבונותיה הורצו מניות בהיקף של מאות מיליוני שקלים. הרשות העבירה היום למחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה, על מנת שתכריע אם להגיש כתבי אישום בפרשה.

RGR נחשבת לאחד משחקני הנוסטרו הפעילים ביותר בבורסה של תל אביב. החשודים בפרשה הם גיא בן דוד, בעל השליטה ומנהל RGR, בן חביב, סוחר מניות בכיר בחברה וערן גרינפלד, סוחר נוסף בה. חביב וגרינפלד פועלים באמצעות חברות בבעלותם, המשתתפות ברווחים עם RGR.

על פי הבקשה לשחרור בתנאים מגבילים שהוגשה היום לבית משפט השלום בת"א עם מעצרם של השלושה בחודש אוקטובר 2013, הם חשודים בתרמית בניירות ערך בהיקפים משמעותיים, בין השנים 2010-2013, תוך גריפת רווחים של למעלה מ-4 מיליון שקל.

מהבקשה עולה כי השלושה ביצעו עסקאות תרמית בהיקפי מסחר המסתכמים במאות מיליוני שקלים, באמצעות חשבונות RGR, במטרה להשפיע על שער ניירות ערך באמצעות ביצוע עסקאות מתואמות ועצמיות. הרשות טוענת כי על פי ממצאי החקירה "במהלך השבועות בהם רוכזה הפעילות התרמתית, פעלו החשודים בצוותא תוך שימוש בחשבונות שונים של RGR לבניית פוזיציות לונג בני"ע הצפויים להתווסף למדד, וזאת במקביל לביצוע פעילות מניפולטיבית על שערי אותם ני"ע, ובהתאמה פוזיציות שורט בני"ע הצפויים להיגרע מהמדד.

בורסת ת"א הישנה ברחוב אחד העם, צילום: אריאל שרוסטר בורסת ת"א הישנה ברחוב אחד העם | צילום: אריאל שרוסטר בורסת ת"א הישנה ברחוב אחד העם, צילום: אריאל שרוסטר

לטענת הרשות "פעילות תרמיתית זו התבצעה תוך הבנה וידיעה כי תעודות הסל וקרנות הנאמנות המחקות מחויבות לעדכן את אחזקותיהן בני"ע בהתאם לשינויים במדד, ובכל מחיר - עובדה אשר תסב רווחים כספיים לחשבונות החשודים אשר יסחרו מולן במועד העדכון".

טרם נמסרה תגובתם של בן דוד, בן חביב וגרינפלד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות