אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסה חוזרת: רשת הסלולר בצפון קוריאה נפלה היום לחמש שעות

קריסה חוזרת: רשת הסלולר בצפון קוריאה נפלה היום לחמש שעות

חברת המחקר Dyn מדווחת שרשת הסלולר היחידה שפעילה במדינה שותקה כליל. החשודה המיידית במתקפה כזו היא ארה"ב

27.12.2014, 21:50 | שירות כלכליסט

קריסה חוזרת: רשת הסלולר בקוריאה הצפונית קרסה היום לחמש שעות - כך לפי דיווח של חברה המחקר Dyn Research.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר השבוע דיווחה Dyn שחיבור האינטרנט במדינה הטוטליטרית קרס למשך כיממה, במה שנחשב כתגובה אמריקאית למתקפת ההאקינג נגד רשת המחשבים של אולפני סוני. היום, למשך כחמש שעות, שותקה כליל רשת הסלולר היחידה שפעילה במדינה.

בשעה שלחיבור האינטרנט הרגיל של קוריאה הצפונית יש לפי הערכות רק כאלף משתמשים, לרשת הסלולר של המדינה מחוברים ככל הנראה קרוב ל-2.5 מיליון איש, ולכן הקריסה הזו, אף שהייתה קצרה יותר, השפיעה על מספר תושבים גדול יותר. עם זאת, רשת הסלולר פעילה רק בעיר הבירה, בחמש ערים מרכזיות נוספות ולאורך כבישים ומסילות רכבת ראשיים ולמרבית נתיני קוריאה הצפונית אין כל אפשרות ליהנות משירותיה.

כרזה של הסרט "ראיון סוף" שהצית את מלחמת הסייבר בין המדינות כרזה של הסרט "ראיון סוף" שהצית את מלחמת הסייבר בין המדינות כרזה של הסרט "ראיון סוף" שהצית את מלחמת הסייבר בין המדינות

אף שלרשת, שמופעלת על ידי חברת Orascom המצרית, יש יכולות אינטרנט בדור השלישי, אלו פתוחות רק לזרים ששוהים במדינה במשך תקופה ארוכה, בעיקר דיפלומטים, וגם זאת בצורה מוגבלת בלבד. למרבית הנתינים יש אפשרות לבצע שיחות מקומיות בלבד.

החשודה המיידית בביצוע מתקפה שכזו תהיה כמובן ארה"ב, שנשיאה, ברק אובמה, הבטיח בשבוע שעבר שמדינתו תגיב לפריצה לסוני ולאיומי הטרור שהפיצו ההאקרים שמאחוריה. איומים אלו כמעט והובילו לגניזתו של הסרט הקומי "ראיון סוף", שמתאר מזימה לחיסולו של מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג-און. הסרט הופץ בסופו של דבר ביום חמישי הקרוב, במספר מצומצם של בתי קולנוע בארה"ב ובשירותי סטרימינג מקוונים דוגמת יוטיוב.

אף שסוני לא דיווחה עדיין על הצלחתו של הסרט בשירותים המקוונים, מאז יום חמישי הוא מדורג בראש רשימת הסרטים הפופולריים בשירותים אלו. בבתי הקולנוע רשם הסרט הכנסות של קצת יותר ממיליון דולר ביום הראשון להפצתו, שנחשבות למכובדות מאוד יחסית למספר האולמות שבהם הוקרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות