אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קייזמן שוקל לא להשתתף בהנפקת הזכויות של איי.די.או צילום: דרור כץ

בלעדי לכלכליסט

קייזמן שוקל לא להשתתף בהנפקת הזכויות של איי.די.או

אם לא ישתתף בהנפקה בחודש הבא, צפוי דילול באחזקתו (8.2%) של בעל השליטה לשעבר בחברת הנדל"ן המניב. החברה, הפועלת בגרמניה, מעוניינת לגייס 375 מיליון שקל

28.12.2014, 07:55 | גולן חזני

עדי קייזמן, לשעבר בעל השליטה באיי.די.או, צפוי שלא ליטול חלק בהנפקת הזכויות הגדולה של החברה שמתוכננת ל־20 בינואר. החברה, שבשליטת שיכון ובינוי, אמורה לגייס 375 מיליון שקל בהנפקה כחלק ממימון רכישת ענק של 5,800 דירות בברלין תמורת כ־2 מיליארד שקל, שעליה דיווחה בשבוע שעבר. ל"כלכליסט" נודע כי הזכויות של קייזמן מוצעות למכירה לגופים פרטיים. 

קראו עוד בכלכליסט

קייזמן מחזיק ב־8.2% ממניות חברת הנדל"ן המניב, הפועלת בגרמניה, ששווין 90 מיליון שקל. השתתפות בהנפקת הזכויות כרוכה מבחינתו בהשקעה של כ־20 מיליון שקל, ואם יבחר לא להשתתף, צפוי דילול באחזקותיו.

מלבד קייזמן, בעלי המניות באיי.די.או הם שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון (37%), קרן סטנהם הבריטית (17.3%), קבוצת הביטוח הראל (13.8%) והפניקס (7.1%).

סטנהם צפויה להשתתף בהנפקה אבל טרם הודיעה על כך, וכך גם שיכון ובינוי. איי.די.או נסחרת כיום בבורסה בשווי של 1.03 מיליארד שקל, לאחר שמנייתה עלתה ב־13% מתחילת השנה. מגמה זו סייעה לה להיכנס למדד ת"א־100 בעדכון האחרון. מרכיב ההטבה שמעניקה החברה בהנפקה הנו 1.5%. עם זאת, לאחר ההנפקה צפויים ביקושים, שכן המניה צפויה להיכנס למדד נדל"ן־15.

מקייזמן נמסר כי טרם החליט ורק היום יתחיל בבדיקת הנושא.

שרי אריסון ועדי קייזמן, צילום: דרור כץ שרי אריסון ועדי קייזמן | צילום: דרור כץ שרי אריסון ועדי קייזמן, צילום: דרור כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות