אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה נכתב בצוואה של הנסיכה דיאנה? צילום: רויטרס

מה נכתב בצוואה של הנסיכה דיאנה?

בריטניה העלתה לאתר אינטרנט כ-41 מיליון צוואות משנת 1858, בהן של ראש ממשלת בריטניה וינסטון צ'רציל, הסופרים צ'רלס דיקנס, א.א. מילן, ג'ורג' אורוול ועוד

28.12.2014, 11:14 | שירות כלכליסט

כ-41 מיליון צוואות של בריטים, מ-1858 ועד היום, כולל צוואות של ראש ממשלת בריטניה וינסטון צ'רציל והנסיכה דיאנה, הועלו אתמול למאגר מידע מקוון.

מדובר בצוואות מאנגליה ומוויילס מ-150 השנים האחרונות. הארכיון כולל גם את הצוואות של מפצח הצפנים אלן טיורינג ושל הסופרים צ'רלס דיקנס, א.א. מילן, ג'ורג' אורוול וביאטריקס פוטר.

ההעתקים הדיגיטליים של הצוואות עולים 15.50 דולר, אך הפרטים הבסיסיים של חלק מהצוואות זמינים באינטרנט. עד כה הארכיון היה פתוח לקהל רק לחיפוש פיסי בין המסמכים. הארכיון הומר אמנם לפורמט דיגיטלי, אך התיעודים המקוריים ימשיכו להישמר בחדרים בטמפרטורה מבוקרת.

סר וינסטון צ סר וינסטון צ'רצ'יל. כיהן כראש ממשלת בריטניה בעת מלחמת העולם השנייה | צילום: אימג'בנק, Gettyimages סר וינסטון צ

דיקנס שמת ב-1870 השאיר צוואה בכתב יד המפרטת בדיוק רב את ההוראות להלוויה שלו. "אני מורה שיערכו לי הלוויה לא יקרה, לא בולטת ופרטית ביותר", הוא כתב והוסיף כי אסור לאבלים ללבוש צעיפים או גלימות "או כל שטות מזעזעת אחרת".

אורוול שמת ב-1950 הורה לשמור את ארכיב הניירות שלו, בעוד שהכלכלן ג'ון מיינרד קיינס, שמת ארבע שנים קודם לכן, ביקש להשמיד את רוב המסמכים שלו.

"הפרויקט המרתק הזה מספק לנו תובנות לחיים של אנשים רגילים ושל אנשים יוצאי דופן, שעזרו לעצב את המדינה הזו ואת שאר העולם", מסר חבר הפרלמנט שיילש וארה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות