אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סמסונג פיתחה אפליקציה שמשפרת תקשורת בין הורים וילדים אוטיסטים

Look at Me משתמשת בצבעים וצורות שמוצגים על מסך הסמארטפון כדי ללכוד את עינו של הילד ושיפור תשומת הלב שלו לסביבתו. מחקר שבוצע בשיתוף אוניברסיטאות בקוריאה הוכיח ששימוש ביישום משפיע על הילד תוך חודשיים

28.12.2014, 16:07 | נמרוד צוק
אפליקציה חדשה של סמסונג בשם Look At Me מציעה דרך חדשה להתמודד עם אחת הבעיות הרבות שפוגעות בילדים אוטיסטים ובהוריהם - הקושי ליצור קשר עין עם אנשים אחרים ולשמור עליו - מה שמהווה מחסום מוכב בדרכם להשתלבות בחברה ורכישת מיומנויות חברתיות.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות מחקרים שהראו כי ילדים אוטיסטים מגלים משיכה לאינטראקציה עם מכשירים דיגיטליים, הגיעו בסמסונג למסקנה כי ניתן לנצל אותה כדי לשפר את יכולתם ליצור קשר עין ולזהות פרצופים והבעות פנים. האפליקציה, שזמינה להורדה בחינם לסמארטפונים וטאבלטים מבוססי אנדרואיד, כוללת שורה של משחקים פשוטים שמאפשרים אימון של היכולות הללו, ומתגמלים את הילד בנקודות ככל שהן משתפרות.

בפיתוחה של האפליקציה לקחו חלק מומחים לאוטיזם מהאונ' הלאומית של קוריאה בסיאול ומהמחלקה לפסיכולוגיה של אונ' יונסיי, כאשר תהליך הפיתוח כלל מבדקים על קבוצה של 20 ילדים אוטיסטים במשך שמונה שבועות, במהלכן הראו 60% מהילדים המשתתפים שיפור ביכולת ליצור קשר עין. היא כבר זכתה לכמה אלפי הורדות, אבל לא כל הביקורות שיבחו את הביצוע ורבים מהמשתמשים התלוננו על קריסות תכופות ויישום לא מוצלח של הרעיון שבבסיסה.

אפליקציית סמסונג החדשה אפליקציית סמסונג החדשה אפליקציית סמסונג החדשה

השימוש באפליקציות ופתרונות טכנולוגיים אחרים כדי לסייע לאוטיסטים נמצא בעליה חדה בשנים האחרונות - שורה של אפליקציות מנסות לסייע בשיפור יכולות התקשורת שלהם, טכנולוגיות מבוססות מציאות מדומה עוזרות להם ללמוד להכיר את העולם בסביבה מוגנת, ולפני מספר שבועות השיקה גוגל בשיתוף אגודת Autism Speaks את פרויקט MSSING לבניית מאגר המידע הגדול בעולם של רצפים גנטיים הקשורים באוטיזם שיסייע רבות למדענים שחוקרים את התחום. מספר הסובלים מאוטיזם ברחבי העולם מוערך היום ב-60 מיליון איש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות