אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווסטהאם מחפשת רוכש ל-20% ממניותיה צילום: רויטרס

ווסטהאם מחפשת רוכש ל-20% ממניותיה

קבוצת הכדורגל ווסטהאם יונייטד העמידה 20% מהמועדון למכירה כדי לגייס 80 מיליון ליש"ט לכיסוי חובות

29.12.2014, 11:01 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל ווסטהאם יונייטד העמידה 20% מהמועדון למכירה כדי לגייס 80 מיליון ליש"ט לכיסוי חובות.

קראו עוד בכלכליסט

סם אלרדייס. "עשוי להחליט שהוא רוצה 10 מיליון ליש"ט לשנה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו", צילום: רויטרס סם אלרדייס. "עשוי להחליט שהוא רוצה 10 מיליון ליש"ט לשנה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו" | צילום: רויטרס סם אלרדייס. "עשוי להחליט שהוא רוצה 10 מיליון ליש"ט לשנה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו", צילום: רויטרס

דיוויד סאליבן מבעלי הקבוצה, אמר בראיון לטלגרף כי להערכתו שווי הקבוצה יעמוד על 400 מיליון ליש"ט ברגע שהיא תעבור לשחק באצטדיון האולימפי בעוד שתי עונות. הוא הוסיף כי ייתכן והמנג'ר של הקבוצה, סם אלרדייס, לא ימשיך בתפקידו.

אלרדייס הוביל את הקבוצה לצמרת הפרמיירליג.

"אני חייב לומר שאם באפריל אנחנו עדיין נהיה היכן שאנחנו מדורגים כעת בטבלת הפרמיירליג, שזה תרחיש כלל לא סביר אך בכל זאת אפשרי, אז אנחנו כנראה נשב חודש מוקדם יותר ונאמר 'תראה סם, האם אתה רוצה להישאר או לעזוב?' סם עשוי להחליט שהוא רוצה לעזוב כמנצח", הסביר סאליבן. "הוא עשוי להחליט לאחר ארבע שנים, זו עבודה מאד מלחיצה, הוא עשוי להחליט שהוא רוצה 10 מיליון ליש"ט לשנה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו. כל מה שאני אומר הוא שאין לנו חוזה מוכן עם מנג'ר אחר. אנחנו נשב עם סם ונראה אם זה הגיוני עבור שני הצדדים. אנחנו מאד פתוחים וכנים. תמיד אמרנו את זה לסאם והוא מרוצה מזה.

"סאם מאד בטוח ביכולות שלו. הוא בטוח שיוכל להשיג עבודה אחרת, אז הוא תמיד שמח לנהל משא ומתן בסוף העונה או בשלב מתקדם של העונה, וזו תמיד הייתה האסטרטגיה שלנו".

סאליבן, שדחה בעונה שעברה קריאות לפטר את אלדרייס, אמר כי שאיפתו היא שווסטהאם תעפיל לליגת האלופות, והודה שהוא "העז לחלום שזה אפשרי".

סאליבן ביחד עם דיוויד גולד רכש את הקבוצה בינואר 2010, החוב של הקבוצה נאמד אז על 110 מיליון ליש"ט, בעוד שווי הקבוצה עמד על 105 מיליון ליש"ט, כך שסאליבן לא הסתיר את הניסיונות שלו למצוא השקעות.

"אין לנו שום רצון לוותר על המועדון כולו", אמר. "אך עדיין יש לנו חובות של 110 מיליון ליש"ט – אף שכרגע 55 מיליון ליש"ט מהחוב הוא לעצמנו. החוב לצד שלישי צומצם בחצי, אך רק בגלל שהזרמנו כסף. הפסדנו 30 מיליון ליש"ט כשירדנו ליגה לצ'מפיונשייפ ב-2011, ובעונה שעברה הרווחנו 10 מיליון ליש"ט על הנייר. אך מה שעל הנייר זה לא תזרים מזומנים ועלינו לשלם את החובות כל הזמן, ועלינו להיפטר מהחוב לבנק כשנעבור לאצטדיון האולימפי.

"הייתי שמח אם יגיע מישהו וירכוש 20% מהקבוצה. הכסף לא יעבור אלינו, אלא יוזרם לקבוצה. אנחנו לא נחלק אותו ונרצה שווי שוק עבורו. בעת המעבר לאצטדיון האולימפי נהייה קבוצה ששווה 400 מיליון ליש"ט, וזה יעזור לשלם את מרבית החובות שלנו. אם זה לא יקרה נחפור עמוק יותר בכיסים שלנו ונדאג שהמועדון ימשיך לפעול".

המועדון סיים את העונה שעברה ברווח של כ-10 מיליון ליש"ט. מדובר על שיפור משמעותי מהפסד של 3.5 מיליון ליש"ט בעונה שלפני. הכנסות המועדון עלו ל-114.8 מיליון ליש"ט מ-89.8 מיליון ליש"ט - בעיקר בזכות הסכם זכויות השידורים החדש של הפרמיירליג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות