אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין ניתקה את אזרחיה מג'ימייל, חסמה את השירות לחלוטין צילום: בלומברג

סין ניתקה את אזרחיה מג'ימייל, חסמה את השירות לחלוטין

הממשלה הקומוניסטית איפשרה לאזרחים להשתמש בשירות המייל הפופולרי דרך שרתים בהונג קונג, אך עתה ביטלה גם יכולת זו. החסימה, שבוצעה ברמת כתובת ה-IP, מחריפה את המתיחות בין החברה האמריקאית והשלטון הקומוניסטי

29.12.2014, 11:39 | נמרוד צוק

אל רשימת אתרי ושירותי האינטרנט החסומים בסין התווסף בימים האחרונים גם ג'ימייל, לאחר שהממשל הסיני חסם את שירות הדואר של גוגל ברמת כתובת ה-IP. כך, על פי חברת "דין ריסרץ'" שמנטרת ביצועי שירותים מקוונים.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד הגישה לכתובת gmail.com חסומה בסין כדרך קבע בחודשים האחרונים, תושבי המדינה יכולים להשתמש בגרסה הסינית של שירות הדואר שמופעלת משרתים המוצבים בהונג קונג ונגישה דרך כתובת שונה. אתמול נחסמה הגישה גם לכתובת זו, על פי נתוני אתר Greatfire.org שמספק נתונים שוטפים על צנזורת האינטרנט במדינה. על פי נתוני דו"ח השקיפות של גוגל, התעבורה הסינית לאתר ירדה לאפס כבר ב-27 בדצמבר.

מטה גוגל בסין, צילום: בלומברג מטה גוגל בסין | צילום: בלומברג מטה גוגל בסין, צילום: בלומברג

בין הממשל הסיני לגוגל שורר בשנים האחרונות עימות מתמשך בעוצמה משתנה מאז חדלה החברה ב-2010 לשתף פעולה עם הממשל בהפעלת צנזורה על תוצאות החיפושים שמבצעים תושביה. בשנה האחרונה מציינת גוגל בדו"חות הרשמיים שלה שני אירועי חסימה מרכזיים - האטה ושיבוש הגישה למנוע חיפוש שהחלו לקראת יום השנה לטבח בכיכר טיאננמן ב-31 במאי ונמשכים עד היום וחסימה של גוגל Maps למשך שעה ב-21 בינואר, לצד חסימה מתמשכת של יוטיוב, אלבומי התמונות של פיקאסה ושירות בניית האתרים גוגל Sites שחסומים לחלוטין מאז 2009.

המקרה המתושר הקודם של חסימת שירותי אינטרנט בסין התרחש בספטמבר, כאשר הממשל חסם את הגישה לאינסטגרם בעקבות הפגנות המחאה הסוערות בהונג קונג וצילומי הפיזור האלים שלהן שהופצו ברשת. תושבי סין עדיין להשתמש בג'ימייל באמצעות שירותי VPN או על ידי הקלדת כתובת ה-IP של שרתים אחרים של השירות, המוצבים במדינות אחרות מלבד הונג קונג וארה"ב ואינם חסומים כרגע על ידי חומת האש הסינית. הן גוגל והן הממשל הסיני נמנעו מהתייחסות רשמית לחסימה החדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות