אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי אגרות החוב של פטרוכימיים אישרו את הסדר החוב צילום: ראובן שוורץ

מחזיקי אגרות החוב של פטרוכימיים אישרו את הסדר החוב

כעת נדרשת הסכמת בנק הפועלים להסדר, שאם תגיע - פטרוכימיים תוכל לסיים את שלב המשא ומתן ולעבור להליך הטכני שצפוי להמשך כחודשיים

29.12.2014, 15:56 | יניב רחימי
מחזיקי אגרות החוב של פטרוכימיים אישרו את הסדר החוב של החברה שבשליטת משפחת פדרמן, יעקב גוטנשטיין ואלכס פסל. החוב של פטרוכימיים למחזיקי האג"ח מסתכם ב-1.6 מיליארד שקל ומהווה 78% מסך החוב של החברה כלפי כלל נושיה שמסתכם ב-2 מיליארד שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

ביום רביעי הקרוב יתכנסו כלל הנושים של פטרוכימיים, שמלבד מחזיקי האג"ח כוללים גם את בנק הפועלים וקרן בראשית, ויצביעו על הסדר החוב של החברה.  אם בנק הפועלים יתמוך בהסדר, פטרוכימיים תוכל לסיים את שלב המשא ומתן ולעבור להליך הטכני שצפוי להמשך כחודשיים כדי להשלים את הסדר החוב. 

הסדר החוב של פטרוכימיים נחשב למורכב באופן יוצא דופן לנוכח התמהיל ההטרוגני של הנושים. החל מסדרות אג"ח מובטחות ושאינן מובטחות, דרך בנק הפועלים וכלה בקרן בראשית.

דיוויד פדרמן, צילום: ראובן שוורץ דיוויד פדרמן | צילום: ראובן שוורץ דיוויד פדרמן, צילום: ראובן שוורץ

העיקרון המנחה שגובש להסדר החוב הוא פריסה של התשלומים למחזיקי האג"ח בתמורה לחיזוק ביטחונות והשתתפות בעלי השליטה במימון הפעילות השוטפת של החברה. בחידוש בהסדר שקיבל היום את אישור מחזיקי האג"ח הוא באופציית היציאה שקיבלו נושים שלא ירצו לפרוס את החוב ויעדיפו לקבל את השווי התיאורטי שהיו מקבלים בתרחיש של פירוק. התמורה לנושים שיבקשו שלא להשאר בהסדר מורכבת ממניות פטרוכימיים שיוקצו להם, מניות החברה הבת (29.6%), בזן, וחלק בחוב של סדרה 1 שתונפק חלף החוב לסדרות הלא מובטחות.

על פי הערכות חברת הייעוץ MNS שליוותה את הסדר החוב, בחירה באופציית היציאה תגזור למחזיקי האג"ח בסדרות הלא מובטחות "תספורת" של כ-77%. לעומת זאת, הסדרות המובטחות בשעבוד על מניות בזן יספגו "תספורת" צנועה יותר שתנוע בין 44% לסדרה ב', ו-4% לסדרה ד'.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות