אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק לבג"ץ: "הרפורמה בתקשורת הקווית היא החלטה דרמטית שנעשתה במחטף" צילום: עמית שעל

בזק לבג"ץ: "הרפורמה בתקשורת הקווית היא החלטה דרמטית שנעשתה במחטף"

בזק טוענת בעתירה כי ההחלטה שקיבל שר התקשורת הקודם גלעד ארדן ביומו האחרון בתפקיד רצופה פגמים ופוגעת בה

29.12.2014, 17:16 | אופיר דור

חברת בזק עתרה היום (ג') לבג"ץ נגד משרד התקשורת בנוגע לרפורמה בשוק הקווי עליה חתם שר התקשורת גלעד ארדן. לפי הרפורמה, בזק מחויבת להחכיר את תשתית התקשורת הקווית שלה לחברות מתחרות שיוכלו לספק על גבי שירותי אינטרנט, טלפוניה קווית וטלוויזיה. משרד התקשורת קבע את התעריפים לפיהם תחויב בזק להחכיר את התשתית. בזק מחויבת להחכיר את התשתית החל מאמצע פברואר.

בזק טוענת בעתירה כי מדובר "בהחלטה דרמטית, שהתקבלה במחטף, על ידי שר התקשורת הקודם, שעות ספורות לפני עזיבתו את המשרד, טרם שהושלמו הליכי השימוע. ההחלטה גופה, ההליך רצוף הפגמים שקדם לה והמחטף בו התקבלה, פוגעים בעותרת, בזכויות הקניין שלה, בליבת פעילותה העסקית – פגיעה קשה, שלא כדין וללא הצדקה".

לטענת החברה, ההחלטה על אישור הרפורמה התקבלה "בסיומו של הליך מינהלי עתיר פגמים ובין היתר תוך פגיעה קשה בזכות הטיעון של העותרת ותוך נקיטת מדיניות של עמימות והסתרה מכוונות, שנועדו לתמרן את תוצאות ההליך לעבר המטרה שסומנה לפני תחילתם של הליכי השימוע".

בזק טוענת לפגמים בעבודת חברת הייעוץ הזרה שהעסיק משרד התקשורת ואשר ליוותה את התהליך וגיבשה את המודל הכלכלי לפיו נגזרו התעריפים. לטענת בזק, בעקבות ליקויים בעבודת חברת הייעוץ הזרה החליט המשרד לשנות את מתווה חישוב התעריפים, אולם לחברה לא ניתנה אפשרות להגיב על המודל החדש כאשר שאלות שהיא העלתה נותרו ללא מענה.

גורמים במשרד התקשורת אמרו בתגובה: "במקום להיערך ליישום השוק הסיטונאי תוך שלושה חודשים, מסמסו בבזק חודש וחצי מתוכם, ובחרו לפנות שוב להליכים משפטיים. כוונתן ופרצופם האמיתי בנושא זה נחשף שוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
השר חתם על התקנות ללא הסכמתו של שר האוצר, כמתחייב על פי החוק
חרף פנייתה של בזק שעות ספורות לפני עזיבתו של השר את המשרד, התקבלה ההחלטה. כה אצה לשר הדרך, וההחלטה עליה השר חתם על התקנות הנלוות לה ללא הסכמתו של שר האוצר, כמתחייב על פי החוק, תוך שהוא מציין כי בכוונתו לפנות אל שר האוצר בהקדם על מנת לקבל את הסכמתו !!! השר קיבל החלטה אף שהליכי השימוע טרם הושלמו !!! התנהלות משרד התקשורת לא הייתה די שקופה וממילא הרשת של בזק עדיין לא ערוכה לספק שירות לחברות מתארחות.. בבזק בחרו לפנות שוב להליכים משפטיים ויש להניח שבזק תזכה גם הפעם בבג"ץ כפי שנוכחנו לדעת לעניין התנהלות משרד התקשורת בשנים האחרונות כאן בחובבנות ותוך חיפוש פופוליזים - נטו.
ר.כהן  |  30.12.14
2.
מחיר התשתית הקווית שבזק מספקת לשרותי האינטרנט
בהדגשה. זו לא פרסומת. זה בפרוש צריך להיות עניין של כולנו. בכל הקשור לתשתית הקווית של בזק, עובדה אחת ברורה - בזק משרתת את הציבור בנאמנות ביעילות ובמהירות וכמעט באפס תקלות. בעיית הצרכנים היא המחיר הגבוה של התשתית. לעניות דעתי, הורדה משמעותית של מחיר התשתית תוך מתן רשות גם לבזק להיות ספק אינטרנט תביא בסה"כ לירידה בעלות שרותי האינטרנט על גווניו השונים. אני אהיה הראשון שאעבור לקבל מהם את השרות.
30.12.14