אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה יורדת בת"א; אי.די.בי פתוח קפצה ב-12.8% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה יורדת בת"א; אי.די.בי פתוח קפצה ב-12.8%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.3%, ת"א 100 נחלש ב-0.4%; אי.די.בי השלימה זינוק של 33% ביומיים, כלל ביטוח עלתה ב-3% - האוצר מעניק לבעלי השליטה ארכה של שנה למכירתה. פסגות: "סלקום תצטרך לגייס כ-70 אלף מנויים חדשים בטלוויזיה כדי להגיע לאיזון", מניית סלקום ירדה ב-3%. מחזור המסחר - 1.56 מיליארד שקל

30.12.2014, 17:34 | שי סלינס

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח ל-30 שנה

17:30 - נעילת בירידות בת"א: המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.3% ו-0.4% בהתאמה, מחזור המסחר הסתכם ב-1.56 מיליארד שקל. ת"א בנקים התחזק ב-0.5% בהובלת פועלים שטיפס ב-1.1%. אי.די.בי פתוח הובילה את ת"א 100 עם זינוק של 12.8% והשלימה קפיצה של 32% ביומיים. טאואר בלטה גם היא היום עם זינוק של 5.3%. בשוק האג"ח, מדדי תל בונד ננעלו מעט מעל רמת הבסיס, הממשלתיות רשמו עליות - האג"ח השקלית ל-10 שנים (0324) טיפסה ב-0.51%, התשואה ירדה ל-2.30%.

16:35 - קפיטל פוינט עלתה ב-11% ואז הודיעה כי המניה נכנסת להפסקת מסחר. אלא, שבניו יורק כבר יצאה ההודעה לפני כשעתיים: נוירודרם, חברת פיתוח התרופות הישראלית, (המוחזקת על ידי קפיטל פוינט ב-13.6%) השלימה בהצלחה ניסוי בשלב 2a בתרופת הלבדופה בשחרור מושהה המיועדת לטיפול בחולי פרקינסון. היעדים המרכזיים של הניסוי היו הערכת הבטיחות והסבילות של התרופה, כאשר 16 חולים השתתפו בניסוי שארך שלושה ימים. בניסוי עצמו קיבלו החולים את התרופה במשך שמונה שעות, והתוצאות הושוו לטיפול האורלי המקובל במחלה. הטיפול עצמו לא הוביל לבעיות מבחינת סבילות התרופה או לתופעות לוואי.

 

15:50 - בהמשך לסיכום השנה של מידרוג (הרחבה מטה), ערן היימר, מנכ"ל החברה: "אנו מעריכים כי שנת 2015 תושפע מעלייה בתשואות והתנודתיות בשווקים. אנו מצפים ליציבות יחסית בהיקף הגיוסים בהשוואה לשנה החולפת, תוך ירידה מסויימת בתיאבון הסיכון בחודשים הקרובים וסלקטיביות גבוהה יותר של השוק הקונצרני".

15:05 - הממונה על ההגבלים העסקיים פרופ' דיויד גילה סיים לפני שעה קלה את פגישתו השנייה עם אנשי קבוצת דלק. מבדיקת "כלכליסט" עולה שגם הפעם לא נרשמה פריצת דרך משמעותית שתאפשר לגילה לייצר תחרות מלאה בשוק הגז, זאת לאחר קביעתו של גילה שהאחזקות במאגרי הגז היום מהווים לתפיסתו הסדר כובל. בפגישה השתתף בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה.

 

14:15 - אילנית שרף, אנליסטית בכירה בפסגות ברוקראז' מתייחסת לכניסה של סלקוםלשוק הטלוויזיה ואומרת שמדובר בבשורה של ממש: "הטלוויזיה של סלקום צפויה לתת מענה הולם וחווית צפייה שונה. אנו מעריכים כי מדובר במוצר תחרותי של ממש – חדשני ושונה מהמוצרים הקיימים בשוק, נותן מענה הולם מבחינת איכות, היקף התכנים ונוחות השימוש.

"אנו מעריכים כי העלויות התפעוליות של המיזם עשויות להסתכם להיקף כספי של 80 – 100 מיליון שקל בשנה. ה-ARPU הצפוי לחברה ממנוי בהנחה שמחצית מהמנויים יהיו בעלי ממיר אחד ומחצית עם שני ממירים - עומד על 105 שקל. כלומר על מנת להצדיק את הפעילות בפני עצמה סלקום תצטרך לגייס כ-70 אלף מנויים על מנת להגיע לנקודת איזון המהווים כ-4.7% מהשוק הקיים. אנו מעריכים כי החברה תצטרך יותר משנה כדי להגיע להיקף מנויים זה ולכן לא צפויה להגיע לאיזון ב-2015", כתבה שרף. 

 

 

13:00 - המדדים עברו להיסחר ביציבות עם שינויים קלים של עד 0.2%.

מידרוג מסכמת את 2014 - היקף הנפקות האג"ח הקונצרני הסתכם השנה ב-56 מיליארד שקל, לעומת 35 מיליארד שקל ב-2013. בנטרול הנפקות ענק על ידי פרויקט תמר (6.9 מיליארד שקל) וחברת החשמל (4.7 מיליארד שקל) הסתכם היקף ההנפקות ב-44 מיליארד שקל – גידול של כ 27% לעומת השנה הקודמת. הגידול מוסבר בעיקר בעלייה חדה בהיקף הגיוסים של הבנקים וכן הנפקות גדולות בהיקפן למשקיעים מוסדיים זרים ומקומיים שבוצעו בידי כי"ל ובי-קומיוניקיישנס.

 

 

12:15 - קבוצת נץ דיווחה כי היא מנהלת מגעים למכירת השליטה בקבוצת התשתיות הבורסאית מנדלסוןל וילי פוד של אלכסנדר גרנובסקי. החברה לא דיווחה על פרטים נוספים כמו מחיר הרכישה המסתמן, או שלב המו"מ, וציינה כי "נכון למועד זה, טרם נחתם הסכם מחייב בין הצדדים ואין כל ודאות כי המשא ומתן יבשיל לכדי עסקה מחייבת ו/או כי יתקיימו כל התנאים המתלים לביצועה. אם וכלל שהמו"מ יבשיל לכדי הסכם מחייב, החברה תפרסם דוח מידי בהתאם לנדרש על פי דין".

 

11:00 - כלכלני אלומות בית השקעות מתייחסים לנתוני הצמיחה ולהחלטת הריבית שפרסם אתמול בנק ישראל: "על רקע רמת הריבית הנמוכה, ההתפתחויות המאקרו כלכליות המקומיות בחודש האחרון, תחזית המאקרו של כלכלני בנק ישראל וההערכה של חברי הועדה המוניטרית של בנק ישראל לגבי גובה הריבית המתאים למשק, אנו מעריכים כי בנק ישראל יישאר בעמדת המתנה בתקופה הקרובה, לפיה הריבית תיוותר על כנה תקופה גם בהכרזה לחודש פברואר 2015 וכך גם במחצית הראשונה של 2015. יתר על כן, לא יהיה צורך ממשי בהפעלת כלים נוספים, להוציא התערבויות בודדות בשוק המט"ח".

אורביט טכנולוג'יס העוסקת בתקשורת לוויינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת ושמע במטוסים, הודיעה על זכייתה בשלושה חוזים ב-24.7 מיליון שקל. החוזה הראשון נחתם עם משרד הביטחון הישראלי, שהינו לקוח ותיק של אורביט, לאספקת מערכות תקשורת מתקדמות בהיקף של כ- 18 מיליון שקל. החוזה השני נחתם עם אינטגרטור אירופי מוביל והוא כולל הזמנת המשך לפלטפורמת תקשורת לוויינים מוטסת בכ-3.4 מיליון שקל והחוזה השלישי נחתם עם חברה ישראלית בתחום החלל, במסגרתו תשדרג אורביט את מערכת חישה מלוויינים מנמיכי טוס לפלטפורמה דיגיטלית בכ-3.3 מיליון שקל.

  

10:05 - אמותגייסה 300 מיליון שקל באמצעות הנפקה פרטית של ניירות ערך מסחריים. קרן ניירות הערך המסחריים תישא ריבית שקלית משתנה שתורכב מריבית פריים פחות % 1.11 ותשולם בתום 20 תקופות של 90 ימים או בעת פירעון או בתחנת יציאה, המוקדם מביניהם. "ניירות הערך המסחריים יחליפו שימוש במסגרות אשראי לזמן קצר מהמערכת הבנקאית תוך חיסכון של למעלה מ-0.75% לשנה, בריבית המשולמת היום על ידי החברה", נמסר מהחברה.

 

9:55 - פתיחת מסחר יציבה. אי.די.בי פתוח ממשיכה את המומנטום החיובי ועולה ב-10%, וזאת בהמשך לעלייה של 18.6% אתמול.

8:00 - מניות כלל ביטוח לא יימכרו בבורסה, אלא לצד ג'. ל"כלכליסט" נודע כי הממונה על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר דורית סלינגר החליטה להעניק לאדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה, בעלי השליטה בחברה, תקופה של שנה כדי למכור את השליטה בחברה לצד שלישי, וחצי שנה נוספת עד להענקת היתר שליטה לרוכש.

התקופה המוגדרת תיקבע עד מחר מאחר שהמו"מ בין בעלי השליטה ואי.די.בי עצמה לבין הממונה נמצא בעיצומו. מדובר בסוג של פשרה, שכן בעלי השליטה והחברה הודיעו לסלינגר במהלך המו"מ לקבלת היתר השליטה, כי הפצה של מניות החברה בבורסה עלולה להביא לגל של תביעות נגדה מצדם ומצד בעלי המניות האחרים בחברה בשל הנזק הבלתי הפיך שמכירה כזו תיצור לאי.די.בי פתוח המחזיקה בשליטה בכלל ביטוח.

7:30 - וול סטריט ננעלה אמש ביציבות למרות הטלטלה הפוליטית ביוון שהשפיעה על המסחר בבורסות אירופה: דאו ג'ונס ירד ב-0.1% - ירידה ראשונה אחרי שבעה ימי מסחר של עליות - אך מאז תחילת השנה עלה ב-8.8%; נאסד"ק ננעל סביב נקודת הפתיחה; S&P 500 עלה ב-0.1% לשיא חדש. מדד זה עלה מראשית השנה ב-13%; מדד Russell 2000 עלה היום ב-0.3%. המחזורים במסחר אתמול היו הנמוכים ביותר בהשוואה לכל ימי המסחר המלאים השנה.

 

הבוקר באסיה ירידות שערים - ניקיי ביפן יורד ב-1.4%, האנג סנג מאבד 0.9% והבורסה בסין בירידה של 1.3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות